Mudurnu ve Mudurnu Haber

Mudurnu ve Mudurnu Haber

Değerli okurlarımız, Mudurnu ilçesinde 1993 yılında başladığımız Habercilik serüveni 2000 yılından bu yana çok Aktif bir şekilde devam ediyor.

Hedefimiz, Mudurnu nun ve Mudurnulu nun sesini duyurmak ve ilçedeki gelişmeleri Dünya üzerindeki Hemşerilerimize ve bizleri seven ve takip eden insanlara duyurmaktır.

Tabiî ki, bunu yaparken zaman, zaman topluma faydası olacak şekilde eleştiriler haberlerde yapmamız gerektiğinin farkındalığı ile birlikte üzerimize düşen görevi yapıyoruz.

Tabiî ki  bu durum bazen en sevdiğimiz insanların bile bize cephe almasına sebep oluyor. Bunun nedeni ile tamamen çıkar ilişkiliği olduğunu söylememe gerek yok sanırım. Hani, bir Atasözümüz var, Yılan kimi sokarsa soksun, Umurumda değil yeterki bana bir şey yapmasın, deriz yaaa…

Ama, aynı Yılan gelip bizi öpse bile, ortalığa bizi Yılan soktu diye avazımızın çıktığı kadar  ses çıkararak taraftar toplamayı düşünürüz. Bu insanoğlunun genlerinde olan bir mekanizmadır.

Mudurnu ve Mudurnu Haber denildiğinde kimileri der, yanlı, kimileri der, yansız, kimileri ise ben bilmem deyip geçiverir. Ama durum bu şekilde olmamalıdır,  Mudurnu da yanlı yansız olmamalıdır. Biz elimizden geldiği kadarı ile yansız davranmaya gayret ediyoruz. Bunuda köşe yazarlarımız ve yazılarından anlamanız çok fazla zor olmasa gerek…

Yanlı, demek sürekli kötü veya sürekli iyileri yansıtmak demek olmamalıdır. Haberine göre zamanı geldiğinde okurlara iyi ve kötü haberleri yansıtmak zorundayız.

Mesela, geçtiğimiz günlerde Okullardaki öğrencilerin sigara içme alışkanlığında çoğalmalar olduğunu haber yaptık. Eğerki Sigara iyi bir şey ise herkes içsin. Ama Mudurnu ilçemizde bile özenti ile Sigaraya başlamış ve Kolları bacakları kesilerek ızdıraplar içersinde ölüm döşeklerinde aylarca bekleyerek vefat edenler geçmişte hatırlıyorum. Bu toplum haberidir, isterdim ki bu haberin altına Eğitimciler, öğrenciler ve Veliler yorumlar ile doldursun ve gelecek nesil in sadece bir özenti şeklinde başladığı illet olan Sigara bağımlısı olacak gençlere yardımcı olunsun.

Ama gördüm ki, sadece okuyup geçmişiz. Okullar da Sigara içen ve Sigara içmeye özenen Kız veya Erkek evlatlarımızı Rehber öğretmenler daha fazla vakit ayırıp mutlaka zararlarını anlatmalıdırlar. Ama işin birde şu yönü var. Eğer Öğretmen arkadaşımda sabahtan akşama kadar Teneffüsleri bir fırsat bilip Öğrencilerin karşısında Sigara içiyorsa, diyecek hiçbir şeyim yok, Çözümü kendiniz bulun. Ben diyeceğimi dedim. Hiç olmasa ilerde ben hatırlatmış ve elimden geleni yapmıştım derim.

Bazı arkadaşlar ise sitedeki bazı haberlerin altına ısrarla değişik isimler ile yorum gönderip, efendim Mudurnu da habermi bulamıyorsunuz da bu haberi yaptınız gibi kelimler sarf ediyorlar. Mudurnu, inanın Bolu ilinin Haber yönünden en zengin ilçelerinden ilk birinci sıradadır. Mesela Nüfusu kalabalık olmasına rağmen bir Gerede bizim kadar gerek yerelde, gerekse ulusalda ismini duyuramaz. Hal böyle olunca da Mudurnu internet ortamında çok reklamı yapılan bir yerdir. Zaman, zaman kötü haberlerde aksetse de, Mudurnu yazdığınızda binlerce fotoğraf ve Binlerce Haber ve yüzlerce videoya rastlarsınız.  Bunda yerel gazeteciler olarak bizlerin rolü çok yüksek. İster, şucu ister bucu, olsun. Mudurnu için çalışıyoruz, her kesin görüşüne sahip çıkılması taraftarıyım.

Gelelim Mudurnu ve Mudurnu spor’a

Geçtiğimiz günlerde yaşanan ve haber yapmamızdan dolayı çok tepki aldığımız bir konuya gelelim. Arkadaşlar, yapılan iş yanlıştır.  Mudurnu Spor u ben hepinizden çok severim ve sürekli takip eder, haberlerini duyurmaya çalışırım. Ama kimse kusura bakmasın, insanlara zorla Bilet satılması ve üstüne üstlük 5tl 10 tl fazla para alınması yanlıştır dedik. Mudurnu Spor a yardım mı lazım?

Evet…

 O zaman yönetimdeki arkadaşlar ellerine makbuzlarını alırlar ve ileri gelenler ve yöneticiler ile, Fabrika ziyaretleri, iş yeri ziyaretleri yapılır, bunun 100 misli daha fazlası toplanacağına eminim.  Ayrıca, bunun değişik yolları daha bulunur. Bunları illaki burdan saymamız gerekmez.

Yok para toplayamayız, olmaz diyenler çıkabilir. Ama , bende derimki işinize geldiği zaman nasıl toplarsınız, bu tip davranışlardan bazen çok moralim bozuluyor. İçimde şöyle bir duygu geçiyor. Mudurnu da hareketlilik olsun diyemi bu tip işler yapılıyor, ve bunları Habere taşıtmak için hususimi yapılıyor diye aklımdan geçmiyor değil haniii…

Mudurnu’da hakikaten Maddi ve Manevi hareketlilik isteniyorsa , her kes birlikte taşın altına elini sokmalıdır. Her  taşın altına elimizi sokturup, ondan sonrada  uzaktan bakılması, bu Dünya için hoş olabilir, ama ben bu işin Ahiret ayağı ile daha çok ilgileniyorum, bilesiniz…

Bilet satışı konusunda, Burada ben kimseyi suçlamak istemem, iyi niyetli bir davranış olabilir, ama yapılış tarzı yanlıştır. Mudurnu’ya 8000 adep Boluspor bileti gelmiş bu biletler 10 tl yerine 15 ve 20 tl den satılıp , üstü Mudurnu Spor a yardım olsun.Peki, bilet alanların hepsi biliyor mu? Karşılığında makbuz… Aynı şekilde ben insanlardan zorla, para toplasam ve karşılığında herhangi bir makbuz vs kesmesem, benim başıma gelecekleri düşünemiyorum bile…

 www.mudurnuhaber.com

Devamı Haftaya > > > > >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

*Mudurnu Esnafı ve Mühürlemeler

*Mudurnu Haber ve Siyaset

*Mudurnu Haber ve Turizm

*Mudurnu Haber ve Hedefimiz

www.mudurnuhaber.com

“Mudurnu ve Mudurnu Haber” için 3 yanıt

 1. Sevgili Aydın sen yoluna devam et.Herkesi kimse memnun edememiş ki,sen edesin.Mudurunuya yatırım yapan da,sömüren de,Mudurnu’nun sırtından kazanıp siyasette bol keseden dağıtanda,fırıldak gibi işine gelen her partiye gözünü kırpmadan girende bir.
  Sen Mudurnu’ya hizmete devam et,insanlara hizmet milli ibadettir.Gözlerinden öperim.

 2. TAŞLA GELENE EKMEKLE GİDERİZ “Aldırma Gönül Aldırma” ÖZPELİT ALDIRMA.
  . Bizler ve bizimgibi tüm Mudurnulular ve Mudurnu severler TAŞLA GELENE EKMEKLE GİDERİZ.
  Allah insanoğlunun cahil, aceleci, zalim, zora dayanamayan, nankör, gözü doymaz, şımarık birisi olduğunu Kur’an’da açıklamaktadır. Bu zâfiyetlerine karşılık insan Allah’ın kendisine verdiği irade sayesinde bütün bunlardan sıyrılarak Allah’ın rızasına ulaşabilir. Çünkü “İnsan sadece yaptığı ameller sayesinde Allah’ın rızasını kazanabilir.” (Muvatta, Vesaya, 7).Senin Allah rızası için çalıştığına her yerde şahidim sadece gönül yorgunluğu var. Allahdan hepimize eşit dağıtılan sevgi hoşgörüsü ile Kimseyi suçlamamayı öğrenecez öğreteceğiz örnek olacağız.
  Günümüzde Madde maddi konuları aşmış insanlarda vardır ve herşeyin bir sebebi vardır,özdede Allah rızasını kazanmak için sevgi hoşgörüye inannıyoruz diyerek herkese Allah Kalbine Göre Versin diyeceğiz. Aydınım ve İstanbuldaki dostlarım.

 3. değerli arkadaşım senin bu yazını okudum.o kadar güzel yazmışsın ki ne yazarsam yazayım yanında çok hafif kalır.

  değerli hemşehrilerim şuna kesinlikle inanın ki MUDURNU HABER her yerden okunmaktadır.bizim yaptığımız her yorum ve yazılarımız her taraftan okunmaktadır.peki her şeyi bilip de yorum yapmayanlara ne demeli!..bizler böyle yaparak birbirimizi anlayamayız.konuşalım yazışalım.

  bizler farkında olmadan doğuda ki gibi ağalarımızı kendiliğimizden oluşturuyoruz.nasıl mı dersiniz;kurulu düzeni olan veya işleri tıkırında olan abilerimden biri söz atıyor,kendi gibi içi de temiz insanım karşısından aksini idaa etsem ayıp olur diyerekten bir adım geriden gidiyor.böylece o kişiler farkında olmadan bireysel menfeatlarını MUDURNU’NUN menfeatlarının önünde tutabiliyor.

  sınırların kalktığı,duvarların yıkıldığı dünyamızda artık birbirimize ideolojik olarak bakmaktan vazgeçmeliyiz.kendi fikrini destekleyeni bu benden,desteklemeyeni benden değil diyerek dünyaya siyah-beyaz bakmayalım.renkli yayına 1984 de,dünyanın renkli görüntüsüne ise 1990 yıllardan sonra geçtiğimizi zannediyorum.

  dünya çok hızlı değişiyor etrafımızdaki çenber daralıyor.bizler birbirimizle uğraşmaktan,birbirimize üstünlük taslamaktan vazgeçelim.artık kafamızı kaldıralım etrafımızda ne olup bitiyor bakalım.bireysel bencilliklerden,egoistliklerden,kendimizi düşünmekten vazgeçelim.birbirimize çelme takmaktan,ayağımızı çelmekten de vazgeçelim.MUDURNU hepimize yeter,daha iyisini nasıl yapabiliriz diyerek fikir mütaalasında bulunalım.

  bizler artık uyanmalıyız birbirimizin fikirlerine tahammül etmeliyiz.şeherlisiyle köylüsüyle,işçisiyle,memuruyla,belediye başkanıyla,kaymakamıyla,umum-i erkanı ile MUDURNU İÇİN,KÖYLERİ İÇİN,ABANT’I İÇİN,YAYLALARI İÇİN neler yapabiliriz diye düşünmeliyiz.

  BURASI MUDURNU,BİZDE MUDURNU’LUYUZ MUDURNU
  BU TOPRAKTA DOĞDUK,BURADA BÜYÜDÜK
  BU MEMLEKET BİZİM,BU MUDURNU HEPİMİZİN
  ELİMİZDEKİNİN KADR-I KIYMETİNİ BİLELİM!..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir