Vakıf’ta TANSİYON yükseldi


VAKIF’TA TANSİYON YÜKSELDİ

Mudurnu Şeyh-ÜL İmran Vakfının  Yönetim Kurulu Seçimlerinin Yapıldığı  toplantısında TANSİYON yükseldi.Toplam 53 üyesi bulunan Vakıf 28 Üyenin imzası  ile  Mudurnu Keyvanlar Konağı Bahçesinde toplandı.

Vakfın faaliyet raporları okundu ve onaylandıktan sonra , dilek ve temenniler kısmında , üyeler sırası ile söz alarak düşüncelerini aktardı.

Vakıf Üyesi Osman USLUPAT, Vakfın bir Cami derneği gibi hareket ettiğini savunarak, neden  20 bin tl lik bütçeyi tartışıyoruz, bizim daha büyük düşünmemiz gerekir dedi. Bunun üzerine  Vakıf yönetimi, siz teklif verdinizde biz hayırmı dedik, ayrıca sizin bahsettiğiniz konular ile ilgili  maddi kaynağı nasıl temin edeceğiz, sorusuna ise USLUPAT, Büyük düşüneceğiz, kredi alırız cevabını verdi.

Daha sonra söz alan Vakıf Üyesi Reşat ÜNSAL, basında çıkan Şeyh-ül İmran Mezarı değiştirildi haberleri üzerine konuştu ve Vakıf Başkanı biz o konunun muhatabı değiliz, o konuyu Gazeteci Aydın ÖZPELİT e sorun dedi. Ünsal, Özpelit e neden bunu bu kadar  internetlere verdin, yerel basına değıttın dedi.

 

Gazeteci Aydın ÖZPELİT, sorulan soru üzerine  cevap hakkı isteyerek Vakıf üyelerini bilgilendirdi.

ÖZPELİT, biz haberimizde ne demişiz ?  diye soru sordu ve Reşat ÜNSAL bilmiyorum cevabını verdi. ÖZPELİT, sizler Resimlere  bakaraktan bu sorun Mudurnu’nun genel yapısı  resimlere bakaraktan hareket ediyorsunuz, resimlere değil altındaki habere bakacaksınız, siz dedikoduları daha iyi biliyorsunuz , ben çarşılarda Kahvehane köşelerinde konuşulanları dinledim ve ondan sonra tesadüfen Hacı  Seyhan amcama rastladım ve konuyu kendisine sordum ve oda  mezarların yerinin değişitirilmediğini, aksine mezarların şu  andaki yerlerinin gerçek yerleri olduğunu ifade etti ve bende bunları yazıp haber yaptım dedi.  Açıklama üzerine Reşat ÜNSAL bunu senin haber yapmana gerek yokki dedi ve Aydın ÖZPELİT te  bu haberi yapmamdaki amaç, sokak ve kahvehanelerdeki insanların sesini siz duymuyorsunuz, ben haberci olarak bilgilendirmek zorundayım dedi.

 

 

Vakıf toplantısında daha sonra çeşitli konular tartışıldı ve seçimlere geçilmek üzere  Divan Başkanlığına  Hayrettin ULU tarafından bir liste sunuldu. Listedeki isimleri gören Reşat ÜNSAL , ben bu listede gerçek hakedenleri görmediğim için ve onların dışlanmış olduklarını tahmin ettiğimden  ve ben sabahtan bir iki isim önerisinde bulundum, bizim önerilerimiz  kıymeti yok dedi ve   Vakıf üyeliğinden  ayrılıyorum benim gibi arkadaşlarımda ayrılıyor dedi  ve istifasını yazıp Divana sundu.

 

 GERGİN DAKİKALAR YAŞANDI

 

Divan Başkanı Nevzat ANLITAN , verilen listeye ek olunabileceğini tüm Üyelerin aday olabileceğini açıklamasına rağmen tartışma yaklaşık 20 dakika sürdü. Vakıf Üyesi Osman USLUPAT,  Hayrettin ULU ya neden Liste hazırlıyorsun, burada konuşalım   bazı şeyleri aramızda görüşelim bırakın liste meselesini  , niye oldu bittiye getirmek istiyorsunuz amaç hizmet  olmalı dedi. Daha sonra tansiyonun yükselmesi ile birlikte Üyelerden bazıları toplantıyı terk etti. Vakıf Üyesi  Reşat ÜNSAL ve Hayrettin ULU  arasında karşılıklı  tartışmayı  Divan Başkanı ve arkadaşları yatıştırmaya çalıştı. Hayrettin ULU kendisine  yapılan suçlamaları kabul etmediğini belirtti ve Reşat ÜNSAL , sen niye liste hazırlıyorsun  bende veririm teklif ama sen baştan herşeyi hazırlamışsın , sana bırakıverelim yönetimi dedi.  Sonrasında ise seçimlere geçilip oy kullanıldı  oy sayımında ise  Orhan ASTARCI 19 Metin SOYGÜR 19 Mehmet KÜÇÜKATALAY 18 Hayrettin ULU 16 İsmail TÜRESİN 14 Seçkin BEYHAN 12 ve Mehmet İNEGÖL 11 oy alarak   Şeyh ül İmran Vakfının yeni yönetimi zorda olsa oluşturulmuş oldu.

www.mudurnuhaber.com

 

Haberin Diğer fotoğrafları MUDURNU HABER Facebook sayfamızda >>>

 https://www.facebook.com/mudurnuhaber/posts/640524285972757

“Vakıf’ta TANSİYON yükseldi” için 2 yanıt

 1. MUDURNU BASINIMIZ SESİMİZDİR.
  Şeyh-ÜL İmran Vakfımızın kurulduğundan beri yönetimde aynı abilerimiz amcalarımız.her genel kurulda aynı sorun mevlüdümüz ve birkaç öğrencimize burs haricinde hiçbir görülen faliyetimiz yok.
  GÜNÜMÜZDE VAKIF KURMAK ÇOK ZOR KIYMETİ MUTLAK BİLİNMELİ.
  KURULUŞ FALİYETLERİMİZ AMAÇ HEDEFLER İNCELENMELİ.
  MUDURNUDA AHİLİK KÜLTÜRÜMÜZ ESASLI FALİYETLERLE ÇEVRE İLÇE VE İLLERİMİZE YURDUMUZA ÖRNEK OLUNMALI. KÜLTÜRÜMÜZ YAŞATILMALIBÜYÜK DÜŞÜNÜLMELİ DİYENLER DESTEKLENMELİ.
  MUDURNUMUZU ANADOLU İŞ ALEMİ ARSLANLARI GİBİ HİZMETTE YARIŞ ETTİRİLMELİ.
  KURUCU ABİLERİMİZİN İÇİNDEKİ DUYARLI MESLEKİ BİLGİSİ YÜKSEK KİŞİLER VAR YILLARCA RESMİ İŞLEMLERİ PROSÖDÜRÜ KUSURSUZ TAKİB EDEN ABİLER AMCALAR VAR KENDİLERİNDEN İSTİFADEYE DEVAM EDİLMELİ.
  MUDURNUNUN SAHİBİ OLDUĞUNU ZANNEDEN BİRKAÇ HAKİKİ DEDE ESNAFIMIZ ARTIK GENÇLERE GÜVENMELİ DEDELERİMİZ EVLETLARINA GÖREVİ GÜVENEREK BIRAKMALIDIRLAR.
  SİYASETTE SADECE REFARANS OLARAK İSMİM GEÇSİN DİYE VAKFIMIZDA GÖREV ALANLARA DİKKAT EDİLMELİ.SİYASETLE VAKIF İŞLERİNİ HİZMET ESNASINDA YÖNETİM KURULU SEÇİMLERİNDE KARIŞTIRILMAMALI.
  .GELECEĞİMİZ OLAN GENÇLERİ ÜYE YAPARAK DESTEKLEYEREK BİLGİ VE ENERJİLERİNDEN İSTİFADE EDİLMELİ.
  MUDURNU HEPİMİZİN DEDELERİM ,AMCALARIM AĞABEYLERİM. İNŞALAH SÖZLERİMİ ANLAMIŞSINIZDIR
  BİZİM KUŞAĞIMIZINDA DEDELİK YOLUNA GİRDİĞİMİZİ BELİRTİYORUM
  AHALİNİN İLETİŞİM GÜCÜ BASINIMIZIDA ÖZGÜR BIRAKALIMDA SESİMİZ OLSUN.

 2. Vakfın yayınladığı “Mudurnu’da Gezi” adlı eser neden yayınlanamıyor? İlk kitap olarak basılan bu eserin devamı şeklinde Mudurnu’nun çeşitli zenginlikleri anlatılarak neden seri olarak basılamıyor? Hatta İngilizce, Arapça ve bazı güncel dillere de çevrilerek daha geniş kitlelere ulaştırılması bile Mudurnu’nun tanınmasına, ziyaretçi sayısının artmasına önemli katkılar sağlamaz mı? Böylesine güzel bir yerin Türkiye’nin gezilecek görülecek önemli mekanları arasında yer almaması bu konuda birşeyler yapabilecek olup da yapmayanların vebalidir bence. Mudurnu’daki tüm dost ve sevenlerime bu vesileyle sevgiler, selamlar gönderiyorum. Bu konuda gayret gösteren herkese şükranlarımı arz ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir