Mudurnu'da Yaşam | Mudurnu'nun Haber Sitesi


Mudurnu Haber


 • ANKET
  • Mudurnu Pazarı hangi gün kurulmalı

   Anket Sonuçları

   Yükleniyor ... Yükleniyor ...
 • 

  Mudurnu'nun Haber Sitesi
  • Kış aylarında koronavirüsten korunma rehberi
   Kış aylarında koronavirüsten korunma rehberi
  • Sağlıklı Ürünler Mudurnu AVM de
   Sağlıklı Ürünler Mudurnu AVM de
  • HAYAT TEDBİRLE NORMALE DÖNÜYOR
   HAYAT TEDBİRLE NORMALE DÖNÜYOR
  • Turizmde canlanma iç pazar ile başlayacak
   Turizmde canlanma iç pazar ile başlayacak
  • Medirevo Nedir?
   Medirevo Nedir?
  • Kenevir Tohumu yağının Faydaları
   Kenevir Tohumu yağının Faydaları
  • Mide ve bağırsak kanserinden koruyan mucize besin iğdenin faydaları
   Mide ve bağırsak kanserinden koruyan mucize besin
  • Tarım ve Hayvancılık yapana Faizsiz Kredi, işte şartlar
   Tarım ve Hayvancılık yapana Faizsiz Kredi, işte şa
  • Mudurnu 3. Etap Toki de Satılık 3+1 daire
   Mudurnu 3. Etap Toki de Satılık 3+1 daire
  • El ele hep birlikte güzel bir Mudurnu için
   El ele hep birlikte güzel bir Mudurnu için
  Mudurnu’da Yaşam
  Mudurnu’da Yaşam
  Bu Haber 4.907 kez okundu.
  9 Aralık 2011 09:40
  Font1 Font2 Font3 Font4
  

  Mudurnu’da Yaşam

   Mudurnu Bolu ilinin küçük bir kasabasıdır. Genellikle nüfusun büyük bir bölümü bir biri ile Akrabadır. Ama genel olarak baktığımızda Mudurnu ilçemizde Genç Nüfusun kalmadığını görüyoruz.

   Bunun sebeplerinden biri Eğitim, diğeride Ticaret tir. Burada vatandaş arasında sürekli konuşulan bir kelime vardır, Mudurnu’dan giden paça yı düzer diye…

   Mudurnu’muzda onlarca değişik maden olmasına ve Doğal zenginliğimizin olmasına rağmen, bizim işimiz Hala mezarlıkları kazmak olmamalıdır.

   Mudurnu bir Üretim merkezi olmaya aday bir yerdir. Marka olarak MUDURNU denilince müşterilerin güvenli yaklaştığı araştırmalardan bilinmektedir.

   Yazımın başında da dediğim gibi hepimiz bir birimiz ile Akraba olmamızdan kaynaklanan bir hastalık dolayısı ile bir türlü maddi mutluluğu yakalayamıyoruz.

   Bazı kişiler memleketim ile ilgili güzel işler yapayım derken, Memleketin son 100 yılını bilmeden bitiriyor. Mudurnu ilçesine mutlaka herkes hizmet etmek ister, fakat görev başında olanlar mutlaka memleket ile ilgili yapılacak olan işlerde istişare etmelidir.

   Biraz önce yazımda Mudurnu’dan dışarıya sürekli göç verdiğimizi Genç Nüfusun burada kalmak istemediğini belirtmiştim, Genç arkadaşlarım ile sohbetlerimizde sürekli şunu vurguluyorlar. Biz burada bir iş yapacak olsak ilk önce çevremizdekiler engel olur, yıllardır sürekli Projeler yaparız, ama bir türlü faaliyete geçiremiyoruz diye sitem ediyorlar.

   Bende bu söylenenlere katılıyorum, fakat bazı şeyleri aşmak lazım, buda birlikte hareket etmekten gelir. Birbirimizi tutmak ile bazı sorunları çözebiliriz. Ama bana ne şuna ne olursa olsun denirse her kes sapından çıkmış tokmak gibi dolaşır durur, memlekette iş de olmaz icraat da olmaz.

   Gerek Ticari gerek de Siyasi destek mutlak şarttır. Örneği kendi üzerime getirmekte fayda var. Bana bir büyüğüm diyor ki,  gaşım sen Esnaf sın şu siyaset işlerini bırak, Neden? Ben her görüşten insanla alışveriş yaparım, herkesin dükkânına girerim. Beni bağlamaz arkadaşın, sağcı solcu olması, benim için siyaset zamanı vardır, oda seçim zamanlarıdır.

   Gelecek yazımız da  ( Gençlerin Önünü Açın )

   Devam edecek….

  Mudurnu’da Yaşam Yazısına 1 Yorum Yapıldı

  YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


  Yukarı Geri Ana Sayfa
  sanalbasin.com üyesidir İnternet Yayıncıları derneği üyesidir İnternet Yayıncıları derneği üyesidir İnternet Yayıncıları derneği üyesidir