DEVLET MİLLET ÇALIŞMASININ BEREKETİ | Mudurnu'nun Haber Sitesi


Mudurnu Haber


 • ANKET
  • Mudurnu Pazarı hangi gün kurulmalı

   Anket Sonuçları

   Yükleniyor ... Yükleniyor ...
 • 

  Mudurnu'nun Haber Sitesi
  • Kış aylarında koronavirüsten korunma rehberi
   Kış aylarında koronavirüsten korunma rehberi
  • Sağlıklı Ürünler Mudurnu AVM de
   Sağlıklı Ürünler Mudurnu AVM de
  • HAYAT TEDBİRLE NORMALE DÖNÜYOR
   HAYAT TEDBİRLE NORMALE DÖNÜYOR
  • Turizmde canlanma iç pazar ile başlayacak
   Turizmde canlanma iç pazar ile başlayacak
  • Medirevo Nedir?
   Medirevo Nedir?
  • Kenevir Tohumu yağının Faydaları
   Kenevir Tohumu yağının Faydaları
  • Mide ve bağırsak kanserinden koruyan mucize besin iğdenin faydaları
   Mide ve bağırsak kanserinden koruyan mucize besin
  • Tarım ve Hayvancılık yapana Faizsiz Kredi, işte şartlar
   Tarım ve Hayvancılık yapana Faizsiz Kredi, işte şa
  • Mudurnu 3. Etap Toki de Satılık 3+1 daire
   Mudurnu 3. Etap Toki de Satılık 3+1 daire
  • El ele hep birlikte güzel bir Mudurnu için
   El ele hep birlikte güzel bir Mudurnu için
  DEVLET MİLLET ÇALIŞMASININ BEREKETİ
  DEVLET MİLLET ÇALIŞMASININ BEREKETİ
  Bu Haber 2.599 kez okundu.
  24 Ocak 2012 21:02
  Font1 Font2 Font3 Font4
  

   

  • DEVLET MİLLET ÇALIŞMASININ BEREKETİ
   2012 yılı bütün dünyada zorlu geçecek; fırsatların daraldığı bir döneme girilecektir. Dünya ekonomisinde beklenen olumsuz gelişmeler karşısında ülke olarak temkinli adımlarla hareket etmemiz gerekiyor. Uygulanan mali disiplin, kazançlı iç ve dış politikalarıyla Türkiye yavaşlayarak da olsa büyümesini sürdürecek az sayıda ülkeden biri olarak global ekonomide yerini alacak. Ancak bu performansın sürdürülebilir olması için yükselen cari açık gibi önemli sorunlarımıza yapısal çözümler bulunması önem taşıyor.

   2001-2008 yılları arasını sorunsuz geçirdik. Global likiditenin bol olması Türkiye’nin güçlü büyüme performansını destekledi.
   2008 yılında küresel kriz patlayınca çözüm olarak milyarlarca dolar, milyarlarca euro piyasaya sürüldü. Ancak bu defa sorunlar likidite bolluğu ile aşılamadı.

   Hem Türkiye ekonomisinin düşük tasarruf oranlarını artıramadık hem de çok yüksek bir büyüme kaydettik. Nasıl? Borçlanarak.
   Kısa vadeli borçlanmanın artmasının bir sonucu olarak Türkiye’nin dış borç gereksinimi ciddi oranda yükseldi. O zaman bize dışarıdan kaynak lazım.

   Erdoğan’ın dış politikası uluslararası şirketlerin Türkiye’yi Ortadoğu ve Afrika bölgesi için bir merkez olarak görmelerini ve üretim yatırımlarına şirket evliliklerine sebep olacaktır. Siyasi istikrara ekonomimize olan güvenle sermaye girişi önümüzdeki yıllarda hızla çoğalacaktır. Hükümetimizin izlediği iç, dış politikalar ve kazançlı ekonomik ilişkilerle ihracatımız artarak üretimlerimizi büyültecek gereken sermaye ve dış kaynak gelecektir. Yeter ki halkın desteği ile sağlanan siyasi istikrarı sürdürebilelim ve iç ve dıştan gelen bozguncu güçlere dikkate alalım.

   İnsanımızın refahı için gerekli alt yapı yapısal çalışmalarda

   eğitim,sağlık,adalet,ulaşım,emniyet konularında büyük yol alınmış alt yapıları yapılmış gönüller kazanılmıştır .Ülkemizin enerji ihtiyacının karşılanması için her noktasındaki yer altı yer üstü kaynaklarımız devreye alınmakta enerji giderlerimiz düşürülmektedir. ADALET VE KALKINMA PARTİSİNİN ocak ayı başındaki istişare kurulu ve idareciler günü toplantısın da başbakan sayın Erdoğan devlet millet el ele çalışmalarını dile getirerek değerli milletvekillerimizden ve idarecilerimiz valilerimize, kaymakamlarımıza hedefler vererek çok çalışılmasını halkın ihtiyaçları doğrultusunda iç içe yaşamalarını istemiştir.
   Millet vekillerimizin il, ilçe idarecilerimizin sivil toplum kuruluşlarımızın üniversitelerimizin ve halkımızın,yurt dışındaki iş adamlarımız, çalışan nufusumuzun çalışması ile her sorunumuz çözümü gerçekleşecektir. Bütünleşen(globalleşen) gelişen dünyamızın yeniliklerine uygun yeni anayasamız T.B.M.M de tüm üye VEKİLLERİMİZCE
   ülke ihtiyaçlarımız uygun yaklaşımıyla hazırlanacaktır. Demokratikleşme adımları iç ve dış açılımlar uygulanan politikalar Ülkemizi hızla güçlendirecek devlet millet çalışmalarının bereketi görülecektir.

  • Uğur TÜRESİN MUDURNU HABER

  DEVLET MİLLET ÇALIŞMASININ BEREKETİ Yazısına 1 Yorum Yapıldı

  YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


  Yukarı Geri Ana Sayfa
  sanalbasin.com üyesidir İnternet Yayıncıları derneği üyesidir İnternet Yayıncıları derneği üyesidir İnternet Yayıncıları derneği üyesidir