EMİTT Fuarı ile ilgili bilgilendirme

Çok kıymetli dostlar, Biliyorsunuzki MUDURNU ile ilgili  Tanıtım ve Organizasyon çalışmalarda yaklaşık 1993 yılından bu yana çeşitli faaliyetlerin sürekli içersinde olmuşuzdur.

Hedefimiz daha yaşanabilir bir MUDURNU olmasıdır. Tabiiki siyasi görüşümüzü açık açık beyan etmemizden dolayı bazen taraf olduğumuzu söyleyenler çıkabilmektedir. İşin aslına bakıldığında ise aslında tarafımızın MUDURNU olduğu apaçık ortadadır.

Şimdi gelelim esas konumuza, biliyorsunuzki EMİTT Turizm Fuarı başladı. Bu  Fuara biz Mudurnu ilçesini tanıtmak için ilk olarak 2003 yılında kendimiz OTOBÜSE binerek gittik ve oradaki stantları gezdik, o zaman arkadaşlarımız ile oluşturduğumuz bir MUDURNU PLATFORMU ile A4 kağıdına kendi imkanlarımız ile  fotokopi usulu ile stantlardaki görevliler ile irtibat kurduk. Bizim o zaman ve şimdi de Mudurnu’da Otelimiz,Motelimiz,restaurantımız ve kısacası Turizm ile ilgili herhangi bir faaliyetimiz yoktu ve şimdide yok.

Sürekli anlattığım bir şey var, MUDURNU ilçesine ait  ve google gibi ve diğer arama siteleri arasında en ön sırada çıkan ve 1999 yılında faaliyete geçen www.mudurnu.com sitesi dahil bir çok internet sitelerinin domainlerini satın alarak ilçemizin adını duyurmaya çalıştık.

Bu yıl da yine EMİTT turizm Fuarı başladı ve  her il ve ilçe gibi bizim MUDURNU ilçeside Fuara Mudurnu Kaymakamlığı organizesinde katıldığı belirtildi.

Ben Mudurnu da bir esnafım, Göynük te Nallıhan da  bizim Seben de bizim TAŞKESTİ de bizim komşularımız. Ben oralarla ilgilide haberler siteme taşırım.

EMİTT Fuarı dolayısı ile yaptığım haberlerden dolayı eleştiri aldım, neden MUDURNU standını yayınlamadınız diye…

Nedenine gelince…

Sağolsun, Kamuran Hocam Fuar öncesi beni aradı ve Fuara davet etti. Cuma günü otobüs kalkacak diye, ben hazırlıklarımı yapmış ve Cuma günü İstanbul da Fuara katılmak için hazırlanmıştım. Perşembe günü gelişen bir önemli olaydan dolayı CUMA günü Mudurnu da kalıp, bazı  resmi evraklar tamalamam gerekliydi, telefon edip gelemeyeceğimi bildirdim. Ama, kendime özel bir konu olduğu için açıklama fırsatım olmadı, tabiiki bu benim Taraf tutarak Fuara katılmayacağım anlamına geldi. Aslında tamamen maddi ve Ticari bir problemi çözmemden dolayı bu aksaklık yaşandı. Yine bu işin içinde MUDURNU var, onuda söylemeden edemeyeceğim.

Gelelim dün akşama , Mudurnu Haber köşe yazarımız telefon etti, bana e-mail ile Fuar fotolarını, kendi makinasının pili bittiğinden başka bir arkadaşın fotolarından Fuar görüntülerini gönderdiğini belirtti. Bende bunun üzerine gelen Fotolar ile bir haber yaptım. Ardından Göynüklü arkadaşımın e-mailime gönderdiği ve İhlas Haber Ajansı atarfından yapılmış 2 adet haberi gördüm. Bende bu haberleri kendi Ajansım yaptığı için siteme taşıdım.

Sabah dükkanıma ilk geldiğimde  Mudurnu Kaymakamımız Ayhan ABATAY arayarak, MUDURNU ile ilgili haber yapmamışsınız arkadaşlar çok üzülmüşler dedi. Ve bu konuşma sonrasında Kamuarn hocamı arayarak durumu izah etmeğe çalışsamda nafile…

Çünkü Taraf olduğum ve Göynük ile ilgili haber yaptığım için çok kırıldığını ve Affetmeyeceğini belirtti. Ben olsam bende aynı şeyleri düşünürdüm. Ama madalyonun diğer kısmıda var.  Fuar öncesinde ben yine sitemizde  Göynük Fuara hazırlanıyor diye haber yapmışız ve MUDURNU ile ilgili haber yapmamışız. Bunun sebebide Mudurnu Kaymakamlığında yapılan toplantıdan haberdar edilmeyişimizdir.

Sağolsun, Göynük aşığı arkadaşım Mesut kardeşim, Göynük ile ilgili Haberler çıktığında bana gönderir bende haber yaparım. Ama bizim MUDURNU ile ilgili Fuara katılamadığımdan ve kendi elimde olmayan sebeplerden dolayı Fotoğraf bulup haber yapamadığımdan dolayı eleştiri aldık.

İşin birde şu yönü var. Ben şimdi Fuara gidemedim, Mudurnu Kaymakamı Ayhan ABATAY da katılamadı. Peki beni eleştiren arkadaşlar, Fotoğraf ve Fuardaki gelişmeler ile ilgili bana e-mail atıp haber veremezmiydi ?

Ben şimdi Fuar ile ilgili bir haber yapsaydım ve Fotoğraf kullansaydım, yok  haberimizi çaldınıuz yok Fotoğrafımı çldınız olacağını bildiğim için hiç bir şey yapmadım.

Şu ana kadar MUDURNU ve bölgesi ile ilgili e-mailimize kim gönderirse göndersin, gönderilen Haberleri taraf tutmadan yaptık ve yaparızda…

Yok şu parti , yok bu parti bizi ilgilendirmez. Bize adımla gelene şu ana kadar biz Koşaak gitmişizdir. Fakat bize uzak duranada, kimse kusura bakmasın gidip sırnaşmayız.

MUDURNU için çalışıyoruz ve bu yüzden başımıza gelmedik kalmıyor. Yaparsın bi suç, yapmassın bir suç. Burada  Fesatlık  ve Siyaset bir tarafa bırakılmadığı sürece MUDURNU da Turizm i unutun.

Teşekkürler

Aydın ÖZPELİT

MUDURNU HABER

www.mudurnuhaber.com

 

 

 

“EMİTT Fuarı ile ilgili bilgilendirme” için 5 yanıt

 1. çok değerli arkadaşım ben senin MUDURNU aşığını biliyorum.onlar vardan-yoktan anlamazlar.çünkü dünyaya baktıkları pencere sadece kendileri için var.benim her zaman belirttiğim ve bundan sonra da belirtmekten de hiç vazgeçmeyeceğim;ta ki o tabu yıkılana kadar.MUDURNU’da ki o düşünce tabusu halen daha kırılmamış.onlar her zaman olaylara kendi pencerelerinden bakarlar,onların dediği ve yaptıkları doğru,diğerlerinin pek önem vermez,önem verenlere engel olmaya bakarlar.

  her ne kadar seninle benim siyasi fikirlerimiz aynı olmasa bile bize yılmadan mücadeleye devam etmek düşer.asla boyun eğmeyelim.onlar saygıyı acizlik olarak görüyorlar,yeni fikirlere tahammülleri yoktur.onların nefsini kabartacak iltifatlarda bulunursan iyisin,fikirlerini desteklersen yine iyisin.onlara karşıt fikir beyan etmeyeceksin o zaman her şey süt-liman olur.çünkü onlar kendilerini seçilmiş yükseklerde hatta bulutların üstünde görürler.hiçbir zaman da o bulutların yağmurlarını boşaltacağını düşünmezler,havanın hep bulutlu,dumanlı olmasını isterler. şimdiye kadar onların istediği oldu ama bundan sonra öyle olacak anlamına da gelmiyor.o bulutlar güneşin önünden çekiliyor artık güneş kendini gösteriyor.onlar artık bulut,duman ve sisten medet ummaktan vazgeçmeliler.çünkü güneş balçıkla sıvanmaz!…

  MUDURNU-GÖYNÜK-SEBEN-KIBRISCIK-MENGEN-DÖRTDİVAN-GEREDE-YENİÇAĞA-TAŞKESTİ HEPSİ BİZİM KADR-İ KIYMETİNİ BİLELİM.bundan sonra ne yapabiliriz diye düşünelim.

 2. s.a aydın bey siz gönlünüzü ferah tutun onlar resmen yargısız infaz yapmışlar…kamuran hanım ise affettmeyeceğini söylemiş öle bişy söz konusu olabilr mi ki.. sadece yaradana mahsusdur.. herkes siz gibi görevini mesleğini yapsa bunlar yaşanmaz..onlar ne yapmış mudurnu için orada mudurnuyu düşünen, bahsettiğin gibi haber ve fotoları alıp size teslim edebilirlerdi konu mudurnuysa eğer.işi şahıslandırmanın bir anlamı yokkk…allah kolaylık versinnn. sizlere …başarılar mesleğinzde….

 3. AYDIN ÖZPELİT BİR GÖYNÜKLÜ OLARAK SANA ÇOK MİNNETARIM.

  ÖNCELİKLE TÜM MUDURNULU HEMŞEHRİLERİME SELAMLAR .

  11.02.2012 Tarihinde Emit fuarına gittim.Geçen seneki Fuarda Mudurnu fırtınası esiyordu Başta Sayın Belediye başkanımız Mehmet İNEGÖL Değerli işletmeci Sayın Uğur Türesin Sayın Gönüllü Bülent AĞRILI Ve Bir Çok İşletmeci Arkadaşımla Mudurnunun geleceği hakkında görüşmüş ilerisi için planlar yapmıstık.Bugün gittiğimde gördümki mudurnu standı tam bir fiyasko idi Göynük ise bu sene mükkemel bir şekilde ziyaretçi edildiğini anlattılar ne yazıkki Göynük hariç diğer ilçelerin ise çok sönük kaldıgını ilettiler.Ben Göynük kadar Mudurnu sevdalısıyım Mudurnuya Göynükten saha fazla giderim.Mudurnuda anlamadıgım bir kargasa mevcut.Sayın AYDN ÖZPELİT İLE Fikir alış verişinde bulunuruz.Saolsun Göynük için Beni kırmaz ve bana sayfasında yer verir.BİZ BU İŞİN TİCARETİNİ DEĞİL GÖNÜLLÜ SEVDALLISIYIZ.HERKESE HERZAMAN MUDURNU VE GÖYNÜK İÇİN ELİMİZİ UZATIRIZ TÜM ARKADAŞLARA SELAMLAR.GELECEK TURİZM FUARINDA TOPLU BİR GÖRÜŞME YAPMAK DİLEĞİYLE.
  SAYIN AYDIN ÖZPELİT Sen doğruların Şaşma Mudurnu-göynük Düşman Değil Türkiyenin En güzel İki Osmanlı Kasabasıdır.

 4. son cümlene yürekten katılıyorum.taraftar gözlüklerini çıkarıp güzelim ilçemize bir baksınlar birde başka yerlerin kazanımlarına,hepimize allah kolaylık versin,ne diyeyim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir