Mudurnu da Tarihi Eser Operasyonu

Bolu İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, tarihi eser kaçakçılığı yapan 4 kişiyi gözaltına aldı.

İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince, tarihi eser kaçakçılığına yönelik Mudurnu ilçesinde eş zamanlı operasyon yapıldı.

Operasyonda, tarihi eser kaçakçılığı yaptıkları belirlenen M.B.B., M.Ç., T.B ve M.P. isimli şahıslar gözaltına alındı. Yapılan aramada şüpheli şahıslardan tarihi eser nitelikleri taşıdıkları değerlendirilen 140 eser ile tarihi eser aramada kullanılan bir metal arama dedektörü ele geçirildi.

Yakalanan şüpheliler haklarında tanzim edilen adli tahkikat evrakı ile adli mercilere sevk edildi.
Bolu Valiliği’nden yapılan açıklamada, “İlimizin huzur ve güvenliği, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği, tarihi eser kaçakçılığı ile mücadelede önleme ve yakalama çalışmalarımız aralıksız devam edecektir” denildi.

www.mudurnuhaber.com

 

“Mudurnu da Tarihi Eser Operasyonu” için 3 yanıt

  1. Ülkemizde arkeoloji eserlerin satışı,eski eserlerin yurtdışına çıkarılması ve çalıntı tarihi eserlerin ticareti kanunen yasaktır.Bu iddaanamede yazılan eserlerin satışı tamamen serbest olup,Antikacılar,Müzayede şirketleri ve piyasada satılmaktadır.Piyasaya ve Müzayede şirketlerine bakıldığında bu eserlerden daha eski ve değerli olanlarının yasal bir şekilde satıldığı açıkca görünmektedir.Bu sebeple tarihi eser kaçakçıları sözü Emniyet , Valilik,Gazeteler ve İnternet Siteleri tarafından düzeltilmelidir.
    Emniyetin sadece operasyon yapma adına konu ile bilgisizce işlem yapması,Savcılığın delil olmadan ev aramalarına izin vermesi,Valiliğin gerekli bilgiye sahip olmadan bizleri tarihi eser kaçakçısı yapmaları büyük bir hatadır.Bu hataların düzeltilmesi için gerekli çalışmalar şahsım tarafından yapılacaktır.

  2. bu sürahilerden,çanak çömleklerden her evde var.bu operasyonu yapanlar yine şov yapmış.

  3. bu yazılanların hepsı yalandır bunların neresı tarıhı eser bunların cogu bızım evlerde bulunan seyler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir