Mudurnu ‘da EĞİTİM | Mudurnu'nun Haber Sitesi


Mudurnu Haber


 • ANKET
  • Mudurnu Belediyesi Çalışmalarını beğeniyormusunuz?

   • Hayır (49%, 35 Oy)
   • Evet (24%, 17 Oy)
   • Daha Fazla hizmet istiyoruz (24%, 17 Oy)
   • Bir fikrim yok (4%, 3 Oy)

   Toplam Oylar: 72

   Yükleniyor ... Yükleniyor ...
 • 

  Mudurnu'nun Haber Sitesi
  • Asrın felaketi Uzay dan böyle görüntülendi.
   Asrın felaketi Uzay dan böyle görüntülendi.
  • Taşkesti Beldemiz İlçe olma yolunda Emin adımlarla ilerliyor
   Taşkesti Beldemiz İlçe olma yolunda Emin adımlarla
  • MUDURNU ‘DA ORMAN KÖYLÜSÜ KENDİ ELEKTRİĞİNİ ÜRETECEK
   MUDURNU ‘DA ORMAN KÖYLÜSÜ KENDİ ELEKTRİĞİNİ
  • Böyleydiler, Böyle oldular
   Böyleydiler, Böyle oldular
  • İPEK YOLU’NUN ANKARA DURAKLARI YAYINLANDI
   İPEK YOLU’NUN ANKARA DURAKLARI YAYINLANDI
  • İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığı Büro Personel Alım İlanı
   İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanl
  • 12 aileye süt üreticiliği için 130 bin tl hibe
   12 aileye süt üreticiliği için 130 bin tl hibe
  • Ersan TÜRKOĞLU Bolu CHP İl Başkanlığına getirildi
   Ersan TÜRKOĞLU Bolu CHP İl Başkanlığına getirildi
  • Sabah namazı buluşmasına yoğun ilgi
   Sabah namazı buluşmasına yoğun ilgi
  • Sabah saatlerinde yola DİKKAT !
   Sabah saatlerinde yola DİKKAT !
  Mudurnu ‘da EĞİTİM
  Mudurnu ‘da EĞİTİM
  Bu Haber 4.193 kez okundu.
  6 Şubat 2012 22:05
  Font1 Font2 Font3 Font4
  

  Mudurnu ‘da EĞİTİM

  15 Günlük Yarıyıl Tatili biterek Eğitim ve Öğretime kalınan yerden devam edilmek üzere Okul Zilleri çaldı.Türkiye de Eğitim de son yıllarda uzun mesafeler alındığını artık farklı siyasi düşüncedeki insanlarımız  bile kabulleniyor.

   

  Gelelim Mudurnu ilçemize…

  Geçtiğimiz Akşam Cep telefonuma gelen bir mesaj ile Okulların açıldığı gün Mudurnu Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bir Program hazırlandığı ve bu Programın Taşkesti eldesi Sarot Termal Vadi Konferans salonunda yapılacağı, toplantıya Bolu ilimize yeni atanan Milli Eğitim Müdürümüzünde katılacağı bilgilerine ulaştım.

  Çok memnun oldum ve Pazartesi günü kendimi ona göre ayarlayarak hazırlık yaptım. Sarot Termal için Mudurnu ilçemizden Otobüs ayarlanmış ve öğretmen arkadaşlar ve Okul Müdürlerine talimat verilmiş.

  Bazı Öğretmen arkadaşlar kendi araçları ve Aileleri ile birlikte fırsat varken Sarot Termal i görelim düşüncesi ile hareket ederken, diğer Eğitimci arkadaşlarımız ile bende Mudurnu dan Otobüs ile yola çıkarak Taşkesti Sarot Termal e ulaştık.

  Termal’e vardığımızda toplantı başlamak üzere bizleri bekliyorlarmış. Toplantı başladı, ve Konferans salonuna Mudurnu, Taşkesti ve çevrede görev yapan 180 civarında bir eğitimci, bir Öğretmen kadrosu sorunları tartışmaya, çözüm yolları aramaya, yapılan hataları bir daha yapmamak için fikir alışverişinde bulunmaya geldiklerini biliyordum.

  Ta, kiiii Mudurnu Milli Eğitim Müdürü Fuat GÜRLEYEN Detaylara girene kadar

  Neden bu başlığı attığımı az sonra anlarsınız, aslında bunları haber olarak yapmayacaktım, ama sonrasında köşeme taşımaya karar verdim.

  Mudurnu ilçemize geldiği günden bu güne her faaliyette biz Basın Mensubu arkadaşları Davet eden ve bilgilendiren, insanlar ile diyoloğu sağlam,Çalışkan ve güleryüzlü Fuat Abiyi hiç bu şekilde görmemişim.

  Mudurnu Offroad Kulubündeki arkadaşlara Manevi desteği ile bizlere ve Ekibe katkı sağlayan Milli Eğitim Müdürüm Fuat Abinin bir yönetici olarak, Kürsüye çıkıp oradaki Mesai arkadaşlarına aktardıkları inanılır gibi değil…

  Kim ve Niye Öfkelendirmiş olmalı ?

  Milli Eğitim Müdürü Fuat GÜRLEYEN Salon önüne yerleştirilen Sinevizyona yansıyan ve Mesai arkadaşları için hazırladığı metni paylaşıyor. İlk önceleri fazla bir şey anlayamamıştım, ama sonralarında Eğitim camiasının  içinden arkadaşlardan bazılarınında Mudurnu daki o illet hastalığa yakalandığın farkına vardım. İşte o Hastalık >>> FESATLIK…

  Milli Eğitİm İle İlgili yapılan bir Haberin altına isimsiz yazılan yorum Müdürümün moralinin bozulmasına neden olmuş.

  Başarılı olan kimseler sevilmez memlekette,

  Evet, Mudurnu ilçe Milli Eğitim Müdürüm Fuat GÜRLEYEN in anlattıklarından bunu tesbit ettim.

  Neden mi ?

  Hangi bir Eğitimci Toplantı neden Mudurnu’da yapılmıyorda Taşkesti de yapılıyor, bunun altında acaba bir rantmı dönüyor diye düşünür?

  Yazılanlar ve ekranda geçen yazılardan da anlaşıyorki, TAŞKESTİ Beldesinde yapılacak olan bu toplantının kararı aylar önce alınmış ve Okul Müdürleri ile birlikte kararlaştırılmış.

  Ne güzel de oldu. İsteyen, Çocuğu ve eşi ile isteyen Kendi başına geldi ve Toplantı sonrasında Tesisler gezildi, Havuzlara girildi ve Akşam yemeği alındı.

  Normal de Mudurnu ilçesindeki Eğitim Nasıl uçurulur, Mudurnu nun Turizmine biz Eğitimciler ve Öğrencilerimizin nasıl katkısı olur lar konuşulması gerekliydi.

  Mudurnu ilçesinde öğrenim gören Öğrencilerin nasıl başarılı olması ve nasıl yetiştirilmeleri gerektiği ve zararlı yayın ve maddelerden nasıl uzaklaştırılmaları ve Aileleri ile birlikte aranacak çözüm yolları konuşulmalıydı.

  Mudurnu ilçesinin her geçen gün kan kaybettiği, Nüfus hızının Mudurnu Milli Eğitim Camiası olarak yeni açılabilecek ve gençlerin Meslek sahibi olabilecekleri hangi dalların Mudurnu ya kazandırılması konuşulmalıydı.

  Ne kadar güzel bir şey BİRLİK ve BERABERLİK !

  Mudurnu ve Köylerinde Öğretmenlik görevi yapan bir Eğitimci için Taşkesti Termal Otelde Değerlendirme Toplantısı Faaliyeti derslere ve Öğrencilere kadar yansıyacağından eminim.

  Çünkü, bu imkanlardan oraya kendi başına giderek yararlanamayacak yüzlerce Öğretmenimiz var. Hep birlikte hem sorunları tartışmak hemde çözüm yolları aramak yerine, Öküzün altında Buzağı aranmış ve Maalesef bulunamamıştır.

  Eğitim ve Eğitimci böyle olmalımıdır?

  HAYIR

  İnsanlara ve Aynı Meslektaşına  iftira atmak ve sırf yara alsın diye zarar vermek KUL hakkına girer. Ve Milli Eğitim Müdürü Fuat GÜRLEYEN de kendisi ile ilgili camianın içinden bazı arkadaşların rahatsız olduğunun toplantıda altını çiziyor. Toplantı bitiminde Mudurnu Basını olarak bizlerede Eğitime verdiğimiz  desteklerden dolayı teşekkür ediliyor. Her Şey in en iyisi yaşadığımız şehir MUDURNU için…

  Evet, Yarı yıl tatil dönüşünün ilk gününde Mudurnu Milli Eğitim Müdürlüğü nün organize ettiği değerlendirme toplantısına katıldım ve emeği geçen tüm arkadaşlara teşekkür ederim. Hedefimizi Daha Çok Konuşan, Ama doğruları Konuşup Aktaran, Nesiller yetiştirmek Siz değerli Eğitimcilerimizin elinde…..

  Teşekkürler

  www.mudurnuhaber.com

  Mudurnu BERA

   

  Mudurnu ‘da EĞİTİM Yazısına 3 Yorum Yapıldı

  YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


  Yukarı Geri Ana Sayfa
  sanalbasin.com üyesidir İnternet Yayıncıları derneği üyesidir İnternet Yayıncıları derneği üyesidir İnternet Yayıncıları derneği üyesidir