BEYAZ ET FESTİVALİ VE BOLU

BEYAZ ET FESTİVALİ VE BOLU

Aylar öncesinden Bolu nun tanıtımının yapılması için düzenlenmeye çalışılan Bolu Beyaz Et Festivali ni geride bıraktık.

Beyaz Et Festivali bir taraftan çok fazla heyecan ile yapmak isteyenler var iken, her zaman olduğu gibi diğer yandan da şiddetle yapılmaması yönünde çalışanlar yine vardı.

Anlaması çok zor bir durum, neden Bolu nun tanıtılmaması için bu kadar çaba sarf ediliyor ki!  Arkadaşlar, Aynı çabanın daha azını Bolu nun tanıtılması için harcasalar daha faydalı olurlar diye düşünüyorum.

BOLU BEYAZ ET Festivali beklenenin altında bir ziyaretçi ve etkinlik ile bitti. Festival’e ramak kala, Afyon ilimizdeki Patlama ve Şehitlerimizin acı haberleri üzerine hemen insanlar tepkiler vermeye ve birileride hazır bu fırsat deyip siyaset yapmaya başladı. Bu gibi durumlardan faydalanarak siyaset yapmak artık Türkiye de alışıla gelmiş bir politika oldu.

BOLU BEYAZ ET Festivali için bir Festival Komitesi kurulmalıdır. EVET Komite vardır, fakat o kadar paralar harcanmasına ve sanatçılar gelmesine rağmen tam bir organizenin yapılamadığı görünüyor. Festival Komitesi içersinde her kesimden insanların mutlaka olması ve Komite içersinde üst gurubun alt gurupları yönlendirmesi ile birlikte aylar öncesinden hatta ve hatta şimdiden çalışmalar yapılmalıdır.

Festivalin 6. yılında ilçelerden gelen tanıtım reyonlarının yeterince olmadığı ve ANIT park ın içine sıkıştırıldığı gözlendi. Festival etkinliklerinde mutlaka BASIN ve YAYIN kuruluşlarından arkadaşlarımız katkıda bulunmalı ve Organizasyonlarda yer almalıdır.  Böylelikle olaya daha sıkı sarılınmış olur.

Festival Programında Bolu Beyaz Et üreticileri daha profesyonelce hazırlanmalı ve daha zengin sunumlar yapılarak vatandaşların ilgisi çekilerek, yerel ve ulusal Medya ya çıkacak haberler ile daha fazla Bolu tanıtılmalıdır. Bolu dan  kazanım sağlayan her kes, her Esnaf bu Festivalin bir yerlerinden mutlaka tutmalıdır, artık bu Festival Bolu nun ve Boluluların Festivalidir.

7. Beyaz Et Festivalinde buluşmak umudu ile…….

Saygılarımla

Aydın ÖZPELİT

www.mudurnuhaber.com

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir