Başbakan’a Mektup yazdı

Mudurnu ilçesinde bir vatandaş girdiği ekonomik zorluklar karşısında Başbakan Recep Tayyip ERDOĞAN a bir mektup yazdı.

Mudurnu Kuş gribi www.mudurnuhaber.com

Mudurnu ilçesi Taşkesti Beldesi Yeğenderesi Köyünde ikamet eden  Ahmet KAHVECİOĞLU ( 68)  2007 yılında Başladığı Bıldırcın Yumurtacılığının Kuş gribi dedikodularından dolayı iflas ettiğini ve o günden bu yana ne kadar uğraşsada bir türlü çıkış yolu bulamadığını belirtti.

Kahvecioğlu, son çareyi Başbakanımız Recep Tayyip ERDOĞAN a bir mektup yazarak derdimi anlatmakta buldum, ancak derdimi o anlar dedi.

Kahvecioğlu’nun Başbakan Erdoğan’a yazdığı MEKTUP

Sayın: Başbakanım

Ben Bolu ili Mudurnu ilçesi Taşkesti Beldesi Yeğenderesi köyünden Ahmet KAHVECİOĞLU, yaşım 68, bu yaşa kadar köyümde çiftçilik ve çeşitli işlerle uğraştım.

2007 yılında başladığımız Bıldırcın Yumurtacılığında Kuş Gribi nedeni ile ürünlerimiz elimizde kaldı ve çöpe atmak zorunda kaldık. Bu nedenle iflas ettik. Ardından Bıldırcınlarımıza verdiğimiz yemlerin paralarını vermek için Bankadan kredi kullandık. Süresi az olduğu için, kredi dönüşlerimizi tamamlayamadık.

Bankalar sürekli sıkıştırıyor. Herhangi bir yerden Emekliliğim uoktur. Şu anda Mudurnu Kaymakamlığı Vâkıfından Bayramlarda tarafıma yardım verilmektedir. İlk verilen 150 tl lik yardımı ise Bankaya borçlu olduğum için kesmişler, yardımı alamadım. Daha sonra Kurban Bayramındaki yardımı elden verdiler, onlarla ve komşularımızın desteğiyle hayatımızı devam ettiriyoruz. Evde eşim ile birlikte yaşıyoruz. Odunumuzu dağdan temin ediyoruz.

Sizlerden ricam, bana bir yardım eli uzatıp, Kuş Gribi nedeni ile içine düştüğümüz bu zorluktan çıkmama yardım etmenizdir. Bana kefil olan komşularım var, onlarda şu an benim yüzümden zorluk çekiyorlar, bir an önce bir yapılandırma yapmak istiyorum. Bunun için Devletten bir destek, Ziraat Bankasından uzun vadeli geri ödemeli bir kredi istiyorum.

Yardımcı olursanız çok memnun olacağım.

Allah razı olsun.

Ahmet KAHVECİOĞLU

Yeğenderesi Köyü MUDURNU

0(374) 426 66 57

WWW.MUDURNUHABER.COM

Haber& Röp: Aydın ÖZPELİT

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir