Babas Kaplıcası kapandı

Güncelleme: 06.07.2015 18.00: 

Güncelleme: Bir haftadan bu yana kapalı olan Babas kaplıcası Ramazan ayının sonunun yaklaşması nedeni ile Ramazan bayramı için yeniden hizmet vermeye bu gün başladı. Tadilatlara Bayram sonrası başlanacağı ifade edildi.

 

Babas  Kaplıcası kapandı

Mudurnu ilçesinde faaliyet gösteren Babas Kaplıcası kapandı.

   YENİSİ  AYNI YERE YAPILACAK

Mudurnu Babas kaplıcasının  ilçeye yakın bir yere yapılması geçtiğimiz yıl planlanmış  uygun bir arazi bulunamadığı için  eski yerine yapılması kararlaştırılmıştı.

BAYRAMDAN SONRA YIKIM BAŞLAYACAK

Mudurnu Babas kaplıcasının eski binası  yıkılıp yerine günün şartlarına uygun olarak   bir Kaplıca tesisi yapılacak. İl Özel idare tarafından inşaatı yapılacak olan Kaplıca  binası ve müştemilatı Mudurnu’nun hareketlenen Turizminede  katkı sağlamış olacak.  Ramazan Bayramı sonrasında yıkım işlemleri başlanacağı belirtilen Kaplıca binasının yeni tesisleri  2016 yılının Temmuz-Ağustos dönemine bitirilerek  Mudurnu halkının hizmetine açılması planlanıyor.

 

 

    BU BİNALAR NE OLACAK

Mudurnu eski Babas kaplıca binalarının yanında bulunan ve hiç hizmete açılmadan  yıkılmaya terk edilen binaların ise   son durumunun ne olduğu bilinmiyor.

Hiç kullanılmadan deprem sonrasında kullanılamaz raporu olduğu için hizmete açılamayan Kaplıca binaları  kaderini bekliyor.

www.mudurnuhaber.com

“Babas Kaplıcası kapandı” için 2 yanıt

  1. çok yazık. ben orada çalışırken 1993 den evvel yapılmaya başlanmıştı. mudurnunun kaderinden mi nedendir anlamıyorum hala şu babas kaplıcası sürüncemede gidiyor. sahip çıkan yokki. yan yattı çamura battı şöle oldu böle oldularla bu güne kadar geldi ve sonuç fotoğraflarda göründüğü gibi.

  2. Mudurnuda hiç bir yeniliğe sahip çıkılmıyor–Yazık harcanan paralara–Bizim vergilerimizle yapılıyor ,kıymet bilinmiyor ,sonradan kaplıca yapılan yerler ihya oldu .Mudurnu yerinde sayıyor,yeşil var,orman var ,temiz hava var ,safranbolu gibi turizm merkezi olmalı—Mudurnuyu seviyoruz,.Herkesin tanımasını istiyoruz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir