Mudurnu da UMUT ışığı | Mudurnu'nun Haber Sitesi


Mudurnu Haber


 • ANKET
  • Mudurnu Belediyesi Çalışmalarını beğeniyormusunuz?

   • Hayır (49%, 35 Oy)
   • Evet (24%, 17 Oy)
   • Daha Fazla hizmet istiyoruz (24%, 17 Oy)
   • Bir fikrim yok (4%, 3 Oy)

   Toplam Oylar: 72

   Yükleniyor ... Yükleniyor ...
 • 

  Mudurnu'nun Haber Sitesi
  • Doğru söze ne hacet ?
   Doğru söze ne hacet ?
  • Bayram İkramiyesinde zam ümidi kesildi
   Bayram İkramiyesinde zam ümidi kesildi
  • TGRT Ana Haber Elektrik Fiyatları ve Torpil İddiaları İle İlgili Süreci Başlattı!
   TGRT Ana Haber Elektrik Fiyatları ve Torpil İddial
  • HALK EĞİTİM MERKEZİ Yeni Kurslara hazırlanıyor
   HALK EĞİTİM MERKEZİ Yeni Kurslara hazırlanıyor
  • Fahiş Fiyat Timleri kurulacak
   Fahiş Fiyat Timleri kurulacak
  • 2021 Yılı MAZOT-GÜBRE Listeleri Askıya çıktı
   2021 Yılı MAZOT-GÜBRE Listeleri Askıya çıktı
  • Karacabey Merinosu Yetiştiriciliği
   Karacabey Merinosu Yetiştiriciliği
  • E-İMZALAR KİMLİK KARTINA AKTARILIYOR
   E-İMZALAR KİMLİK KARTINA AKTARILIYOR
  • Azerbaycan ile Türkiye arasında kimlik ile seyahat dönemi
   Azerbaycan ile Türkiye arasında kimlik ile seyahat
  • Kaymakam Çevik, Sokak Canlarına Mama verdi.
   Kaymakam Çevik, Sokak Canlarına Mama verdi.
  Mudurnu da UMUT ışığı
  Mudurnu da UMUT ışığı
  Bu Haber 3.351 kez okundu.
  6 Eylül 2013 15:03
  Font1 Font2 Font3 Font4
  

  15 yıldır talihsizlik yakasını bırakmayan ve işletmeci sıkıntısı yüzünden de bir türlü verim alınamayan Mudurnu Babas Kaplıcaları bu defa şeytanın bacağını kırıyor. 3 yıldızlı bir otel ve toplam 36 bin devre mülkten oluşan büyük proje, Babas Kaplıca Birlik tarafından 27 Eylül’de ihaleye çıkıyor. Başarılı Sarot uygulamasından ilham alınan Babas Projesini Bolu Valisi İbrahim Özçimen Bolu Ekspres’e açıkladı.

  Yıllardır işletmeciler tarafından düzgün işletilemediği için atıl durumda kalan ve son 3 yıldır da Mudurnu Belediyesi’ne işletilmek üzere verilen Babas Kaplıcası için yeni bir umut doğdu. Kaplıca Birliği tarafından Mudurnu Belediyesine verilen ve Belediyeye gelir elde edilmeye çalışılan Babas Kaplıcası, 27 Eylül 2013 tarihinde ihaleye çıkarılacak. İhale ile Babas’a yepyeni tesisler inşa edilerek, Sarot gibi devasa bir proje ortaya çıkarılacak.

  Mudurnu Belediyesi’nin 3 yıldır ücretsiz olarak işlettiği ve Ocak ayından itibaren de kira ödemesine karar verilen Babas Kaplıcası talihsiz bir süreç yaşadı. 1998 yılında inşaatına başlanan kaplıcada çökme yaşandı. Yeni kalıplar çakılarak inşası devam eden Babas, 1999 yılında da depremi yaşadı. Depremden sonra onarıma alınan Babas’ın sürekli olarak işletmecisi değişti. Son olarak 3 yıl önce Mudurnu Belediyesine işletim hakkı ücretsiz verilen Babas Kaplıcası için alınan son Birlik kararı ortalığı karıştırdı. Birlik ortakları olan Bolu İl Özel İdaresi ve Mudurnu Belediyesinin 2013 yılı bütçesinde olan katılım paylarını ödenmesi ve 2010 yılında yapılan protokol gereği Mudurnu Belediyesinin kaplıcaları ücretsiz çalıştırma hakkının iptali ve yeni ihaleye çıkılana kadar Birliğe aylık 2 bin lira kira ödemesine karar verilmiş, eğer kirayı kabul etmiyorsa kaplıcaların başka bir müesseseye kiralanması kararlaştırılmıştı.

  Bu karara Mudurnu Belediyesi tepki göstermiş ve kaplıca tam randımanlı olarak çalıştırılamamıştı. Babas Kaplıca Birliği tarafından 27 Eylül 2013 günü saat 10.00’da Mudurnu Kaymakamlığı’nda yapılacak olan ihale, sadece Babas için değil Mudurnu turizminin gelişimi için de adeta bir umut taşıyor. Sarot Projesinin başarılı olması Babas için de başarı şansını yükseltirken Bolu Valisi İbrahim Özçimen Babas Kaplıcası için hazırlana projenin toplam 10 yılda tamamlanacak devasa bir proje olduğunu söyledi.

  3 YILDIZLI BİR OTEL VE 36 BİN DEVRE MÜLK

  Babas Termal Tesislerinin 10 yılda kademeli olarak tamamlanacağını belirten Vali İbrahim Özçimen, “Babas Kaplıca Birliği Vali, Belediye Başkanı, İl Genel Meclisi Üyeleri ve Mudurnu Belediye Meclis Üyeleri tarafından oluşturulan yönetim kurulu ile idare ediliyor. Yıllardır bekleyen sürümcemede kalan bir işti. İnşallah be sefer başarmak istiyoruz. Sarot’taki başarılı uygulamadan sonra Mudurnulular çok arzulular” dedi.

   

  Tesisler hakkında da bilgi veren Vali Özçimen, “Günübirlik tesisler 3 yıldızlı otel ve en az 1500 bağımsız bölümden oluşacak. Bu da 36 bin devremülk demek. Günübirlik tesisler 1 buçuk yılda, otel ise 2 buçuk yılda hizmete girecek. Bunlar birliğe ait olacak. Kalan diğer bölümler ise peyder pey 10 yılda tamamlanacak” diye konuştu.

  Haber: Ebru EYVAZOĞLU Bolu Ekspres

  www.mudurnuhaber.com

   

  EV TELEFONLARINIZI  AVANTAJLI TARİFEDEN  YARARLANARAK İLK 6 AY 14.90 TL YE  TÜRKİYE NİN TÜM İLLERİNDEN ORİS TELEKOM A   TAŞIMAK İÇİN MUDURNU FOTOĞRAFÇILIK’A MÜRACAAT EDEBİLİRSİNİZ.

  ADRES: Seyrancık mah. Demirciler cad. No:17 MUDURNU Tel.0 374 421 28 83 Gsm: 0535 735 91 64

  YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


  Yukarı Geri Ana Sayfa
  sanalbasin.com üyesidir İnternet Yayıncıları derneği üyesidir İnternet Yayıncıları derneği üyesidir İnternet Yayıncıları derneği üyesidir