KIZILAY DA DÖNEN ENTRİKALAR | Mudurnu'nun Haber Sitesi


Mudurnu Haber


 • ANKET
  • Mudurnu Belediyesi Çalışmalarını beğeniyormusunuz?

   • Hayır (49%, 35 Oy)
   • Evet (24%, 17 Oy)
   • Daha Fazla hizmet istiyoruz (24%, 17 Oy)
   • Bir fikrim yok (4%, 3 Oy)

   Toplam Oylar: 72

   Yükleniyor ... Yükleniyor ...
 • 

  Mudurnu'nun Haber Sitesi
  • Asrın felaketi Uzay dan böyle görüntülendi.
   Asrın felaketi Uzay dan böyle görüntülendi.
  • Taşkesti Beldemiz İlçe olma yolunda Emin adımlarla ilerliyor
   Taşkesti Beldemiz İlçe olma yolunda Emin adımlarla
  • MUDURNU ‘DA ORMAN KÖYLÜSÜ KENDİ ELEKTRİĞİNİ ÜRETECEK
   MUDURNU ‘DA ORMAN KÖYLÜSÜ KENDİ ELEKTRİĞİNİ
  • Böyleydiler, Böyle oldular
   Böyleydiler, Böyle oldular
  • İPEK YOLU’NUN ANKARA DURAKLARI YAYINLANDI
   İPEK YOLU’NUN ANKARA DURAKLARI YAYINLANDI
  • İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığı Büro Personel Alım İlanı
   İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanl
  • 12 aileye süt üreticiliği için 130 bin tl hibe
   12 aileye süt üreticiliği için 130 bin tl hibe
  • Ersan TÜRKOĞLU Bolu CHP İl Başkanlığına getirildi
   Ersan TÜRKOĞLU Bolu CHP İl Başkanlığına getirildi
  • Sabah namazı buluşmasına yoğun ilgi
   Sabah namazı buluşmasına yoğun ilgi
  • Sabah saatlerinde yola DİKKAT !
   Sabah saatlerinde yola DİKKAT !
  KIZILAY DA DÖNEN ENTRİKALAR
  KIZILAY DA DÖNEN ENTRİKALAR
  Bu Haber 3.816 kez okundu.
  20 Şubat 2013 18:31
  Font1 Font2 Font3 Font4
  

  Geçtiğimiz Pazar günü Mudurnu ilçemizde Türkiye nin her bölgesinde bulunan ve yardım kuruluşu gözü ile bakılan KIZILAY MUDURNU Şubesi nin seçimleri vardı.

  Uzun yıllardır sürekli Mudurnu’da KIZILAY yönetimi olarak söylenen bir söz var. Mudurnu’da gençler KIZILAY’a sahip çıkmıyor.  Ben ve genç arkadaşlarım bu kez biz çıkalım, gençlere görevi devretmek isteyenlerin sırtından yükü alalım istedik. Gerçi bizde o kadar genç sayılmayız. Ama KIZILAY da görev alan 80 yaşına yaklaşmış kişileri görünce neredeyse yolun yarısındayız.

  Biz bir hafta önceden seçim çalışmalarına başladık, kişilerle görüşüp destek istedik. Ama bu bir Hafta içersinde maalesef bu hayır kurumunda da bir dolapların döndüğünün farkına vardık.

  Mudurnu’da her gün defalarca karşılaştığımız insanlardan 10 tanesinden 5 i KIZILAY a üye olacaktık, ama bir türlü çaresini bulamadık, sürekli atlatıldık cevabını verirken diğer 5 kişiden 3 kişiside bizden bu yıl aidat almadılar şimdide oy kullanamayacakmışız diye tepki verdiler.

  SEÇİM GÜNÜ GELDİ ÇATTI

  KIZILAY MUDURNU şubesi seçim günü geçtiğimiz hafta Pazar günü Mudurnu Belediye altında sanat merkezinde yapılmak üzere toplandık.  Mudurnu ‘nun şu an toplam nüfusu Köyler ile birlikte 20.500civarında,  30 yıldır görevde olan büyüğümüz bu süre zarfından Mudurnu’da sadece 160 üye yapmış ve bunların içinden ölenler olduğunu söylüyorlar geriye ise bize oy kullanacak sadece 66 üye kalmış.  Çoğu KZIILAY cı artık bu kurumun Mudurnu ikilik yarattığını ifade ederek oy kullanmaya bile gelmez olmuş. Zaten belirli kişiler hariç aidatlar alınmamış. Yıllardır, insanların dükkânlarını kapı kapı dolaşıp Makbuz keserek Aidat toplayan Kızılay İlçe Başkanı bu kez Kongrede arkadaşlar kusura bakmayın ben bazı arkadaşları Mudurnu’da göremedim onun için aidatlarını alamadım, bu nedenle oy kullanamayacaklar, beni kimse yanlış anlamasın, hem ben gidip Aidat toplamak zorunda da değilim diyerek yumuşak sözlerle, olayı kapatmış oldu.

  PEKİ OLAY BU KADAR BASİT Mİ ?

  Başka zaman Belediye ile ortaklaşa paslaşarak, Belediye ilan sisteminden yeter artık dedirtene kadar ilan yapılırken, bu kez neden insan ilan yaptırmaz? Aidatlarını ödemeyen üyeler 2013 yılında seçimde oy kullanamayacaklar denilmez?  Kan Bağışı toplamaya gelince 10 larca kez ilan edilirken bu kez neden sus pus olup sessizce gemi yürütülmeye çalışıyor? Burası bir hayır kurumu ve dönen Entrikaların haddi hesabı yok.  Buraya yıllar önce gönül vermiş ve üye olmuş insanlar bir çırpıda nasıl küstürülür? Yarın herhangi Afet, Sel, Deprem gibi durumlarda bu insanlardan nasıl yardım ve destek isteyeceksiniz?

  GÖNÜLLÜ KURUM MAAŞ YOK

  Kızılay’ın gönüllü bir kurum olduğunu ve herhangi bir maaşının olmadığını biliyoruz. İstiyorduk ki 30 yıldan bu yana Başkanlık yapan büyüğümüz Bayrağı dürüst bir şekilde Gençlere teslim etsin, ama burada da koltuk sevdasının olduğunu biz Mudurnulu gençler bir kez daha görmüş olduk.

  İSTANBUL DA HAYIRSEVER DEN ARSA VAR BİZİM HABERİMİZ YOK

  Mudurnu ilçe Esnaflarından Merhum Ayakkabıcı amcamızın İstanbul da bağışladığı yerden aylık 900 tl Mudurnu’ya geldiğini Kongrede öğrendik. Ama İstanbul da Hayırsever büyüğümüzün verdiği yerin tam olarak nerede olduğunu ilçe başkanımız bilmemektedir. Aslında daha Başkanlığı 30 yıldır yürütüyor, belki fırsat olmamıştır gidip bakmaya, inşallah bundan sonraki 30 yılda gider bakarlar.

  Bu işlerin hayır işi olduğunu çok net bilenlerdeniz, bu seçimlerde kendine yakın olan kişilerden ve KIZILAY ı kullanarak çeşitli siyasi emeller düşüncesinde olanlar ile birlikte yola çıkanlar bunun cevabını bu Dünya ‘da vermeseler bile öbür dünya da mutlaka vereceklerdir. Haaaa birde şunu söyleyeyim ki öbür tarafta Blok Liste yokmuş ve her kes oy kullanma hakkına sahipmiş. Aidat toplamanıza gerek yok.

  Saygılarımla

  Aydın ÖZPELİT

  www.mudurnuhaber.com

   

  KIZILAY DA DÖNEN ENTRİKALAR Yazısına 5 Yorum Yapıldı

  YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


  Yukarı Geri Ana Sayfa
  sanalbasin.com üyesidir İnternet Yayıncıları derneği üyesidir İnternet Yayıncıları derneği üyesidir İnternet Yayıncıları derneği üyesidir