VERİM ARTTIRMAK BU FUAR İLE MÜMKÜN | Mudurnu'nun Haber Sitesi


Mudurnu Haber


 • ANKET
  • Mudurnu Belediyesi Çalışmalarını beğeniyormusunuz?

   • Hayır (49%, 35 Oy)
   • Evet (24%, 17 Oy)
   • Daha Fazla hizmet istiyoruz (24%, 17 Oy)
   • Bir fikrim yok (4%, 3 Oy)

   Toplam Oylar: 72

   Yükleniyor ... Yükleniyor ...
 • 

  Mudurnu'nun Haber Sitesi
  • Asrın felaketi Uzay dan böyle görüntülendi.
   Asrın felaketi Uzay dan böyle görüntülendi.
  • Taşkesti Beldemiz İlçe olma yolunda Emin adımlarla ilerliyor
   Taşkesti Beldemiz İlçe olma yolunda Emin adımlarla
  • MUDURNU ‘DA ORMAN KÖYLÜSÜ KENDİ ELEKTRİĞİNİ ÜRETECEK
   MUDURNU ‘DA ORMAN KÖYLÜSÜ KENDİ ELEKTRİĞİNİ
  • Böyleydiler, Böyle oldular
   Böyleydiler, Böyle oldular
  • İPEK YOLU’NUN ANKARA DURAKLARI YAYINLANDI
   İPEK YOLU’NUN ANKARA DURAKLARI YAYINLANDI
  • İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığı Büro Personel Alım İlanı
   İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanl
  • 12 aileye süt üreticiliği için 130 bin tl hibe
   12 aileye süt üreticiliği için 130 bin tl hibe
  • Ersan TÜRKOĞLU Bolu CHP İl Başkanlığına getirildi
   Ersan TÜRKOĞLU Bolu CHP İl Başkanlığına getirildi
  • Sabah namazı buluşmasına yoğun ilgi
   Sabah namazı buluşmasına yoğun ilgi
  • Sabah saatlerinde yola DİKKAT !
   Sabah saatlerinde yola DİKKAT !
  VERİM ARTTIRMAK BU FUAR İLE MÜMKÜN
  VERİM ARTTIRMAK BU FUAR İLE MÜMKÜN
  Bu Haber 3.036 kez okundu.
  21 Ağustos 2017 00:44
  Font1 Font2 Font3 Font4
  

  VERİM ARTTIRMAK BU FUAR İLE MÜMKÜN

  DLG (Alman Tarım Birliği) ve ÖÇP (Önder Çiftçi Projesi) tarafından 2009 yılında Tekirdağ’da kurulan,tarımda değişimin ve yeniliğin adresi olmak için yola çıkan DLG Fuarcılık’ın amacı Türk Tarım Fuarcılığ’ına yeni bir anlayış getirerek açık alanda uygulamalı olarak yapılan bu organizasyon ile bir bilgi ve ticaret platformu oluşturmak.

  DLG (Alman Tarım Birliği) ve ÖÇP (Önder Çiftçi Projesi) tarafından 2009 yılında Tekirdağ’da kurulan,tarımda değişimin ve yeniliğin adresi olmak için yola çıkan DLG Fuarcılık’ın amacı Türk Tarım Fuarcılığ’ına yeni bir anlayış getirerek açık alanda uygulamalı olarak yapılan bu organizasyon ile bir bilgi ve ticaret platformu oluşturmak.
  2010 yılında, Türkiye de ilk defa iki çiftçi örgütünün önderliğinde tarım fuarları düzenlenmeye başlandı. Çiftçi örgütlerinin ana amacı olan çiftçilerin bilgilendirilmesi , en son teknolojileri ve bilgileri çiftçilere ulaştırma adına DLG Fuarcılıkla birlikte yeni bir dönem açılmış oldu. Açık alan uygulamalı tarım fuarlarında amaç Türkiye’deki fuarcılıkta olduğu gibi katılımcı firmaların satış yapmasının yanında, firmaların tüm yeniliklerini , en son çıkardıkları ürünleri, ilaç, tohum, gübre ve ekipmanları gelen ziyaretçilere sunup ilk pazar yoklamasını yapıp gelecekteki çıkaracakları ürünlere ışık tutmasını sağlamak. Diğer önemli bir nokta ise gelen ziyaretçilerin teknik anlamda ürünlerin tüm özelliklerini direk o ürünleri deneyen ve üreten firmaların teknik uzmanlarından bilgi alabilmeleri olarak göze çarpıyor.
  Neden açık alan uygulamalı tarım fuarı?
  Neden açık alan uygulamalı tarım fuarı sorusuna DLG Fuarcılık Genel Müdürü Onur Kiraz şöyle cevap veriyor; Herkesin bildiği gibi Türkiye bir tarım ülkesi, ziraat fakültelerinde hocalarımızın bizlere dediği gibi Türkiye bir buğday ülkesi. Bu nedenle buğdaydan yola çıkarak kısa bir örnek vermek istiyorum, Ülkemizde buğday yaklaşık 9.5 milyon hektar alanda ekilmekte, üretimde yıldan yıla değişmekle birlikte 20 milyon ton civarında gerçekleşmektedir. Yapmış olduğumuz bu fuarda yer alan firmaların hepsi sektöründe uzman, en son bilgiyi ve teknolojiyi takip eden ve bunları gelen ziyaretçiler ile paylaşmak için burada olan profesyonel kişiler. Buraya ziyarete gelen üreticilerimiz buradan edindikleri bilgileri ve teknolojileri işletmelerinde uygulayarak dekara 10 kg fazla verim aldığını düşündüğümüzde ki bu farkı almak hiçte zor değil, sadece Trakya’daki üretimimiz 55.000 ton, Ülkemizdeki üretim ise 950.000 ton artış gösterir. Bilgiye değer veren iki çiftçi örgütü olarak burada açık alan uygulamalı tarım fuarını bunun için gerçekleştiriyoruz. Çoğu üreticimiz  için küçük bir miktar olabilir ama Ülkemiz için katkısı çok büyük olacaktır. İnanıyorum ki değerli üreticilerimiz verimlerini 10 kilogram nasıl artırabilirim sorusunun cevabını bu fuarda bulacaklar… diyen DLG Fuarcılık Genel Müdürü Onur Kiraz, sözlerine şöyle devam etti;
  23-26 Ağustos tarihleri arasında Tekirdağ Karaevli’de düzenlenecek DLG-ÖÇP Tarım ve Teknoloji Günleri Fuarı, saat 10:00 ile 20:00 saatleri arasında ziyaretçilerini bekliyor olacak.

  Kaynak: www.postatrakya.com

                                          İSTANBUL VE TEKİRDAĞ GEZİSİ
                         
  24 AĞUSTOS 2017 Perşembe gece saat 12.00 de Mudurnu dan hareket.
   
  Cuma günü Sabah namazı İstanbul Eyüp Sultan,
   
  * saat 08.00 de Eyüp Sultan dan hareket saat
  * Saat: 10.00 Tekirdağ Karaevli Tarım Fuarı varış — Fuar gezisi
  * Saat 13.30 Tekirdağ hareket
  * Tekirdağ serbest zaman 16.00 da tekirdağ Hareket
   
  *Saat 19.00 -22.00 arası İstanbul Viaport Outlet Bayram alışverişi ve Eğlence için serbest zaman saat 22.30 da Mudurnu Dönüş,
   
  Not: Gezimize Bolu ve Nallıhan’dan katılmak isteyenler Mudurnu’ya kadar kendi araçları ile gelip gece dönüşü tekrar Mudurnu ilçesinden geri dönüş yapabilirler. Gezimize Göynük ten katılacak olanlar ise Göynük üzerinden geçilip Göynük merkeze bırakılacaklar.
   
  GİDİŞ -DÖNÜŞ VE ARAÇ İÇİ İKRAMLAR DAHİL SADECE 95 TL
   
  NOT: Fuar ile ilgili detaylı bilgiyi: http://www.tarimteknolojigunleri.com sitesinden öğrenebilirsiniz.
   
  İrtibat: 0535 735 91 64 AYDIN ÖZPELİT

  www.mudurnuhaber.com

   

  YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


  Yukarı Geri Ana Sayfa
  sanalbasin.com üyesidir İnternet Yayıncıları derneği üyesidir İnternet Yayıncıları derneği üyesidir İnternet Yayıncıları derneği üyesidir