Üçüncü etap Başladı, Vatandaş Dördüncü etabı bekliyor

Üçüncü etap Başladı, Vatandaş Dördüncü etabı bekliyor

Mudurnu ilçesinde ilk olarak 2007 yılında   çeşitli zorluklar içerisinde 120 Konutluk daireleri tamamlamak için çabalar harcanmış ve zorluklar içerisinde kayıtlar bitirilmişti.

ARDIN DAN 2. TOKİ GELDİ

Başbakanlık Toplu Konut idaresi başkanlığının yaptığı TOKİ konutlarının 1.Etabının hak sahiplerine tamamlanmasının ardından  bir çok kişi  Toki den ev almadığına pişman olmuştu.  Kira öder gibi ödeme yapılıyor, yıllardır özlemlerini çektikleri Kaloriferli evlerde  oturuyorlardı, kimileri ise başkalarının sözlerine inanıp  katılmamışlardı, komşuları  eski ısıtamadıkları evlerinden gitmiş şimdi ise Toki konutlarında   fazla yanan  kaloriferden şikayet ediyorlardı. Birinci Toki konutları için  bazı kişiler  konutlar hasarlı, yıkılacak dedikodusu ile vatandaşın ev sahibi olmasına engel olmuştu.Ev sahibi olamayanlara  bir fırsat daha geldi, 2.ETAP toki konutları  başladı, çoğu kişi artık dedikodulara aldırış etmeyip bu treni kaçırmayayım diyerek yazıldı, ha bu gün bitecek ha yarın bitecek derken 2.Toki de sahiplerini buldu. Burası içinde bir çok şeyler konuşuldu, ama evlerine kavuşanlar söylentilere hiç kulak asmadı.

mudurnu-Toki

ŞİMDİ DE 3. TOKİ BAŞLADI

Ardından Mudurnu’ya 3.Toki için kayıtlar açıldı,  artık bunun için fazla bir şey yapmak gerekmiyordu sadece   vatandaş biz kaç lira verip yazılacağız Listeleri kim yazıyor demekle yetindi ve 496 konut için onay alındı. Bu konutlar için 436 kişi yazıldı ve geri kalan 60 civarında konutunda 2. Toki konutlarında olduğu gibi yakın bir zamanda ihaleye çıkacağı belirtiliyor.

 

 ŞİMDİ İSE SIRADA 4. TOKİ KONUTLARI VAR

Mudurnu ilçesinde şimdilerde ise 1.2.  ve 3. Tokilere yetişemeyen vatandaşlar  4. Toki ne  zaman yazılmaya başlanacak diye sormaya başladı. 2007 yılında  Dolayüz köyüne Toki yapılıyor  oradan ev alınırmı ne gerek var diyenler şimdi Dolayüz köyü sınırlarında ev sahibi oldular.

www.mudurnuhaber.com

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir