Sakin Şehir Mudurnu ve Turizm | Mudurnu'nun Haber Sitesi


Mudurnu Haber • ANKET
  • Mudurnu Pazarı hangi gün kurulmalı

   Anket Sonuçları

   Yükleniyor ... Yükleniyor ...
 • 

  Mudurnu'nun Haber Sitesi
  • 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın vefatının üzerinden 26 yıl geçti.
   8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın vefatının üz
  • Yeni Meclis’in Gündemi yoğun
   Yeni Meclis’in Gündemi yoğun
  • Bakan Albayrak’tan tamamlayıcı emeklilik açıklaması
   Bakan Albayrak’tan tamamlayıcı emeklilik açı
  • Başkan Rozetleri taktı
   Başkan Rozetleri taktı
  • MUDURNU MUHTARLARI TAM LİSTE
   MUDURNU MUHTARLARI TAM LİSTE
  • Meclis Üyeliğin den Belediye Başkanlığı’na
   Meclis Üyeliğin den Belediye Başkanlığı’na
  • Miraç Kandilimiz Mübarek olsun
   Miraç Kandilimiz Mübarek olsun
  • Mudurnu Saray Helvası N11 de
   Mudurnu Saray Helvası N11 de
  • Mudurnu’nun Yeni Muhtarları
   Mudurnu’nun Yeni Muhtarları
  • Mudurnu Belediye Meclis Üyeleri Belli Oldu
   Mudurnu Belediye Meclis Üyeleri Belli Oldu
  Sakin Şehir Mudurnu ve Turizm
  Sakin Şehir Mudurnu ve Turizm
  Bu Haber 2.128 kez okundu.
  18 Nisan 2018 07:24
  Font1 Font2 Font3 Font4
  

  Sakin Şehir Mudurnu ve Turizm

  Mudurnu ilçemizin 2001 krizinde yaşadığı Ekonomik problemler nedeni ile kendine yeni bir yol çizerek  neler yapılabilir ? Genç Göç akını nasıl durdurulur ? Turizm  mi yoksa Tarım mı ? Yoksa Tekstil mi yapılsın tartışmaları defalarca toplantılarda  tartışıldı.

   

  Her toplantıda bir Buğday tanesi kadar yol alınmadığı katılımcılar tarafından defalarca söylendi. Söylendikçede  denildiği gibi hiç bir şey olmadı , yapılamadı. Sadece günü gün ettik ve bazı etkinlikleri sadece kendimiz yapıp , sadece kendimiz eğlendik.

   

  PEKİ ŞİMDİ NEREDEYİZ ?

  Şimdi Mudurnu olarak artık dibe doğrumu gidiyoruz yokuş yukarımı çıkıyoruz belli değil ?  Her kes bir yerinden tutuyor işin inşaallah böyle gidişat ile  iyice kopmalar yaşanmaz. Aslında benimde köşe yazılarımda geçmiş yıllarda anlattığım gibi  ilçenin tek kurtuluşu siyasi kimliklerden sıyrılıp bir köşeye atılıp hep birlikte Mudurnu için neler yapılabiliri planlayıp harekete geçmektir. Aslında bunlarda denendi diyebilirsiniz ve haklısınızda  !

   

  Sene 2001 Mudurnu Platformu adı altında  rengarenk  bir oluşum  vardı, heyecanda vardı ama  heyecanın  maalesef devamı bir türlü getirilemedi, kimileri siyasi düşündü kimileride Ticari düşündü ve yürümedi. Aynı Mudurnu Platformu İstanbul da yaşayan Mudurnulular tarafından yeniden canlandırılmak istendi, onlarda çok heyecanlıydılar çünkü Mudurnu dışında yaşıyorlar ve gezen gören ve yaşayan kişilerden oluşan yönetim bir heyecan ile  Mudurnu’ya neler katabilir diye kolları sıvadı. Her zamanki hezeyana yine uğradık. Şu anda  onlarında heyecanının bittiğini üzülerek görüyorum, sebebini ise bilmiyorum. İnşaallah yine  ve yeniden toparlanıp Mudurnu için Projelerini sunarlar.

   

  NE YAPMALIYIZ?

  Yapılacak şey aslında çok basit ama bir türlü başarılamıyor, bunu herkes  biliyor ve konuşuyor ama iş icraata geldimi maalesef başarıya ulaşılamıyor. Yapılması gerek  her kesimden kişiler elini taşın altına koyup Mudurnu için neler yapabilirizi konuşmayıp daha önce keşif edilen konuları  ele alarak  görev dağılımı yapıp bir an önce harekete geçmelidir.

  Vakit çok çabuk akıp geçiyor, Mudurnu çok şeyler kaybetti ve kaybetmeyede devam ediyor, sebebi ise kısır çekişmeler artık bunlara son verilmeli ve ileriye bakılmalıdır.

  Mudurnu yeni bir heyecanı yakalamalıdır, ama bu heyecanı sadece tek bir kurum kendi başına yakalayamaz , içinde yaşayan bireylerinde çorbada tuzu bulunması için birlikte hareket etmek en akıllı çözümdür.

   

  Hayırlısı diyelim.

   

  Mudurnu’dan selam ve saygılarımla

   17 Nisan 2018 Salı 21.30 Mudurnu /Bolu

  Aydın ÖZPELİT

  www.mudurnuhaber.com

  Sakin Şehir Mudurnu ve Turizm Yazısına 7 Yorum Yapıldı

  YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


  Yukarı Geri Ana Sayfa
  sanalbasin.com üyesidir İnternet Yayıncıları derneği üyesidir İnternet Yayıncıları derneği üyesidir İnternet Yayıncıları derneği üyesidir