ÖĞRENCİ VELİLERİ KAYMAKAMLIĞA YÜRÜDÜ

ÖĞRENCİ VELİLERİ KAYMAKAMLIĞA YÜRÜDÜ

 

Bolu nun Mudurnu ilçesinde bir grup öğrenci velisi Öğretmenlerinin değişmesi sebebi ile Mudurnu Kaymakamlığına yürüdü.

Bolu nun Mudurnu ilçesinde Eğitim sancılı başladı. İlçede okullarda yapılan değişiklik sonrasında Öğretmenlerinden ayrılan Öğrenciler Velilere şikâyette bulundu.

VELİLER KAYMAKAMLIĞA YÜRÜDÜ

Bolu nun Mudurnu ilçesinde Dumlupınar İlkokulu Velileri Öğretmen değişikliği sebebi ile Mudurnu Kaymakamı Kerem Süleyman YÜKSEL ile görüşmek için Mudurnu Kaymakamlığına yürüdü.

 

Öğrenci velilerin oluşturduğu komisyon ile görüşen Mudurnu Kaymakamı Kerem Süleyman YÜKSEL Konuyu Mudurnu Milli Eğitim Müdürü ile tekrar görüşüp Öğrenci Velilerine Öğleden sonra bir açıklama yapacağını belirtti.

 

Öğrenci Velileri, Mudurnu Dumlupınar İlkokulunda kendilerine okulların açıldığı 15 Eylül 2014 tarihinde Anket yapıldığını, bu sabah ise Kura sonucu sınıflara öğrencilerin yerleştirileceği bilgisi  geldiğini ifade ederek, bizim çocuklarımız  3 ve 4. Sınıfa kadar aynı öğretmende okudu, şimdi Öğretmen değişikliği  çocuklarımızın psikolojisini bozacak dediler.

 

Öğrenci velileri Kaymakam Kerem Süleyman YÜKSEL e  bizim öğrencilerimiz eski öğretmenleri ile devam etsin, diğer bölgelerden gelen öğrenciler ise sınıflara ek olarak alınabilirler, biz ayrımcılık yapmıyoruz dediler.

 

KÖYLÜ ŞEHİRLİ TARTIŞMASI

 

Mudurnu ilçesinde bazı öğrenci velileri Okullarda yapılan yeni düzenleme ile eskiden Yıldırım Beyazıt Mahallesinde Eğitim alan Köylerden taşımalı olarak gelen Öğrencilerin, yeni Eğitim Öğretim yılında Mudurnu Merkezdeki Dumlupınar İlkokuluna taşınması ile birlikte bazı sıkıntılar yaşandığını belirttiler.

 

Öğrenci velileri Okulda yapılan Anket sonrasında Köylü, Şehirli ayrımı yapılmak  mı isteniyor, anlayamadık dediler.

 

 

 GÜNCELLEME: 15.05

Sabahtan yapılan görüşmeler sonrasında Mudurnu Kaymakamı Kerem Süleyman YÜKSEL  Mudurnu Milli Eğitim Müdürü ve Mudurnu Dumlupınar İlköğretim Okulu  Müdürü ile yapılan   toplantı sonrasında  Öğrenci velilerin istekleri  yerine getirildiği, herhangi bir değişiklik yapılmayacağı belirtildi.

 

www.mudurnuhaber.com

“ÖĞRENCİ VELİLERİ KAYMAKAMLIĞA YÜRÜDÜ” için bir yanıt

  1. Bir il ve ya ilçedeki kurum müdürü karar alırken artı ve eksilerini düşünerek almalıdır. Milli Eğitimde sancılı bir dönemde bulunduğumuz bu günlerde öğretmenlerin yeniden sınıflarının belirlenmesinde deneyimli bir idareci tüm öğretmenlerle toplantı yaparak karar alır. Esasen idealist bir öğretmen 1-4 ü tamamlamadan bırakın sınıf değişikliğini emekli bile olmaz. İdarecide ben ettim oldu veya olur derse biricik evlatlarımızın velileride başka çare kalmayınca Kaymakam beye başvurmaları en doğal haklarıdır. 1-4 arası sınıf öğretmenleri hem eğitici hemde öğrencisinin bir nevi pisigolokudur. İlçe Milli Eğitim Müdürü de karar alma esnasında tüm detayları incelemelidir. Kaymakam Beyin devreye girmesine değil mevzuat mantık ve deneyimli idarecillerle bilgi alışverişinde bulunarak radikal karar almak daha doğrudur. Bu fikirlerde benim nacizane görüşlerimdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir