MUDURNU ‘da TOPLU KONUT HAMLESİ

Mudurnu’da 210 konutluk yeni bir toplu yerleşim sitesi için çalışmalara başlandı ve S:S:Mudurnu Toplu Konut Yapı Kooperatifi kuruldu. Kooperatif kurucular kurulu 22 Ocak günü ilk toplantısını yaparak ve ilk genel kurula kadar Başkanlığa Necati Yaşlı, Yardımcılığa Necdet Akay, Muhasip.üyeliğe Gizem Kazan getirilmişti.

Mudurnu Toplu konut www.mudurnuhaber.com

Yeni yerleşim için İlçenin Bolu tarafında YİBO ve Mudurnu Tavukçuluk arkasında,40000 m2lik yerin alımı için 3 sene vadeli olarak anlaşması yapıldı. Binalar 3 katlı ve depreme güvenli olarak inşa edilecek.

KONUT SAHİPLERİ SİTEDE TATİL KÖYÜ KONFORU YAŞAYACAK

Her daire 2+1 ve96 m2olarak projelendiriliyor. Sitede modern yaşamın gerektirdiği kreş, öğrenci etüt merkezi, cami, market, faastfoud, çocuk oyun alanları, yüzme havuzu, spor alanı, göletler, yeşil ve ağaçlıklı alanlar vs yer alacak. Bunun için arsaya yapılacak konut sayısı 240 tan210 aindirildi. Konut sahipleri sitede tatil köyü konforunda yaz ve kış yaşamlarını sürdürecekler.

Mudurnu Haber

 Mudurnu’da yaşanan konut sıkıntısı ve yüksek kiralar sebebi ile her gün yüzlerce insan Bolu’ya gidip geliyor. Sitenin Mudurnu’nun Bolu tarafında olması ulaşım kolaylığı getirecek,  şehir içi trafiğini de rahatlatacak. Sitenin yerleşim ve daire planı Mimar Hasan Tupal ve Mimar Efsun Karabıyık tarafından çiziliyor.

                    İNŞAATLAR  HAZİRAN 2012 AYINDA BAŞLIYOR

İnşaatlara Haziran ayında başlanması planlanıyor. Bitim tarihi olarak,  dar gelirli kesimin düşük taksitler ile konut sahibi olabilmeleri için 2015 yılı sonu hedeflendi.

Kooperatif merkezi Mudurnu Demirciler cad. no.34 adresinde hizmet verecek. Telefonu ise 421 36 02.  Kooperatifin tanıtım kitapçığı 1 Şubat 2012 den itibaren dağıtılacak.

www.mudurnuhaber.com

Mudurnu Haber www.mudurnuhaber.com

 

“MUDURNU ‘da TOPLU KONUT HAMLESİ” için 2 yanıt

  1. Çalışmalarınızda başarılar dilerim. Sakarya’da bulunan Mudurnulu hemşerilerimize de konu hakkında bilgi verebilmek için bir kitapçık gönderilmesini talep ediyorum. Saygılar. Sakarya Bolulular Derneği Milli Egemenleik Caddesi Küçük Sokak No:1 ADAPAZARI

  2. Mudurnu nun ihtiyacı olan bu sitenin hayırlı olmasını dilerim Umarım layığıyla ihtiyaca cevap verilebilecek şekilde inşaa edilir. Emeği geçenlere kolay gelsin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir