MUDURNU BÖYLESİNİ YAŞAMADI | Mudurnu'nun Haber Sitesi


Mudurnu Haber


 • ANKET
  • Mudurnu Belediyesi Çalışmalarını beğeniyormusunuz?

   • Hayır (49%, 35 Oy)
   • Evet (24%, 17 Oy)
   • Daha Fazla hizmet istiyoruz (24%, 17 Oy)
   • Bir fikrim yok (4%, 3 Oy)

   Toplam Oylar: 72

   Yükleniyor ... Yükleniyor ...
 • 

  Mudurnu'nun Haber Sitesi
  • Asrın felaketi Uzay dan böyle görüntülendi.
   Asrın felaketi Uzay dan böyle görüntülendi.
  • Taşkesti Beldemiz İlçe olma yolunda Emin adımlarla ilerliyor
   Taşkesti Beldemiz İlçe olma yolunda Emin adımlarla
  • MUDURNU ‘DA ORMAN KÖYLÜSÜ KENDİ ELEKTRİĞİNİ ÜRETECEK
   MUDURNU ‘DA ORMAN KÖYLÜSÜ KENDİ ELEKTRİĞİNİ
  • Böyleydiler, Böyle oldular
   Böyleydiler, Böyle oldular
  • İPEK YOLU’NUN ANKARA DURAKLARI YAYINLANDI
   İPEK YOLU’NUN ANKARA DURAKLARI YAYINLANDI
  • İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığı Büro Personel Alım İlanı
   İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanl
  • 12 aileye süt üreticiliği için 130 bin tl hibe
   12 aileye süt üreticiliği için 130 bin tl hibe
  • Ersan TÜRKOĞLU Bolu CHP İl Başkanlığına getirildi
   Ersan TÜRKOĞLU Bolu CHP İl Başkanlığına getirildi
  • Sabah namazı buluşmasına yoğun ilgi
   Sabah namazı buluşmasına yoğun ilgi
  • Sabah saatlerinde yola DİKKAT !
   Sabah saatlerinde yola DİKKAT !
  MUDURNU BÖYLESİNİ YAŞAMADI
  MUDURNU BÖYLESİNİ YAŞAMADI
  Bu Haber 5.217 kez okundu.
  25 Ekim 2013 11:36
  Font1 Font2 Font3 Font4
  

   

  MUDURNU BÖYLESİNİ YAŞAMADI

   

  Merhabalar, Kurban Bayramı bitiminde Mesai  başlangıcında Mudurnu’da başlayan heyecan vatandaşı İlçe Ziraat Bankası önüne yığdı.

   

  Mudurnu ilçesinde  Başbakanlık Toplu Konut İdaresinin  şu anda  devam eden  MUDURNU 2. TOKİ konutlarında  satışa sunulan 12 Daire  kapışanın elinde kaldı dense yeri var.

   

   

  Banka Şubesi önünde gece geç saatlerden sabah saatlerine kadar  Ev edinmek hayali ile bekleyenlerin hevesi adeta kursaklarında kaldı.

   

  Neydi, Ne oldu

   

  Sene 2005, Mudurnu’ya Toplu Konut yapalım dediğimizde bir çok kişi burda bu iş olmaz , her kişinin evi var dediler. Kimileri, Mudurnu’da bu iş tutmaz kimler yapacak oldu, Kimler Kooperatif kurdu bir türlü yürümedi denildi.Gün geldi çattı, TOKİ Mudurnu’da  128 daire yapmaya karar verdi. Ama Mudurnu’da bir sorun vardı, kimi aşağıdan tarafa olsun dedi, kimileri yukarıdan tarafa olsun dedi. Şükür Elhamdulillah  Mudurnu Hastanesinin başına gelenler TOKİ nin başına gelmeden inşaatlar başladı.

   

  Mudurnu TOKİ Konutları başladı başlamasına da,  kimilerine göre yeri çok uzak tı, sürekli Mudurnu’da gündem TOKİ konutlarının Mudurnu’ya uzaklığı konuşuluyordu, ama ne hikmet ise bunları konuşanların yüzde 95 i nin TOKİ de evi yoktu , o kişilere sorulduğunda ise  orası Mudurnu’ya çok uzak diye yazılmadık deniliyordu. Yine gün geldi çattı,  bitmez  problemli burada bir çok sorun çıkar denilen TOKİ ler in anahtar teslimi zamanı geldi ve Anahtarlar dağılmaya başlandı. Ev sahibi olanlar çok mutluydu, birde  buraya bir türlü gönlü ısınmayanlar vardı ki bunlarda arkadaşlarının Ev ve Anahtar sahibi olduğunu ve birde evlere girip baktıklarında  çok pişman olunmuştu. Kira öder gibi bedavadan eve sahip olunacaktı, fırsat kaçmıştı, 2000 tl peşinatı yatırıp sonrada kira öder gibi hatta daha ucuza bile gelen daireler vardı.

   

  Neyse,  hata yapılmış ve 2. TOKİ yapılırmı diye  her kes birbirine sorar oldu, 2.TOKİ ninde yapılma kararı çıktı, 1.TOKİ de yaşananların bir kısmı yine yaşandı, birileri  bu aşağıya olsun bari dedi, birileride yok, yok yukarısı iyi hepsi bir yerde olsun dedi. 2.TOKİ de yukarıya  yapılmaya başlandı. 2.TOKİ için bir çok şeyler söylendi, yok şöyleymiş yok böyleymiş  efendim 1.TOKİ ler daha  rahatmış, bunlar çok sık yapılmış gibi.

   

  Ve 2.Tokiler  bitmeye yaklaştı, Kurban Bayramı Öncesinde  duyduk ki 2.TOKİ lerde 12 adet  daha önceden ayrılmış ve parası ödenmediği için  satışa çıkartılmış daire olduğu yayınlanmış. Olanlar bundan sonra başlıyor,  2.TOKİ de 12 adet  satışa çıkan  Daireler için Mudurnu Ziraat bankası önünde sıra oluşturulmuş, sabahın erken saatlerinde hatta gece den bile bekleyenler var, amaçları   artık Kiradan kurtulup Sıcak bir yuvaya sahip olmak,  saatler 09.00 gösterdiğinde geceden oluşturulan sıra kaybolmuş ve her kes Ziraat Bankası  Veznelerine akın etmiş, aradan 3 dakika geçince çoğu kişinin yüzünün asık bir şekilde dışarı çıktığını 12 dairenin satıldığını söylüyor lar, nasıl oldu bu iş diye birbiri ile tartışanları görüyorum.

   

  Dairelerin satışı ile ilgili Mudurnu içlerinde Kahvehanelerde  sürekli tartışan insanları görüyorum, inşaallah Evleri alan arkadaşlar ihtiyaç sahibi arkadaşlardır, Hayırlı olsun.

  Aydın ÖZPELİT

  MUDURNU HABER

  MUDURNU BÖYLESİNİ YAŞAMADI Yazısına 2 Yorum Yapıldı

  YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


  Yukarı Geri Ana Sayfa
  sanalbasin.com üyesidir İnternet Yayıncıları derneği üyesidir İnternet Yayıncıları derneği üyesidir İnternet Yayıncıları derneği üyesidir