KAYMAKAM BEY; BİR SENEDE NE DEĞİŞTİ? | Mudurnu'nun Haber Sitesi


Mudurnu Haber


 • ANKET
  • Mudurnu Pazarı hangi gün kurulmalı

   Anket Sonuçları

   Yükleniyor ... Yükleniyor ...
 • 

  Mudurnu'nun Haber Sitesi
  • Kış aylarında koronavirüsten korunma rehberi
   Kış aylarında koronavirüsten korunma rehberi
  • Sağlıklı Ürünler Mudurnu AVM de
   Sağlıklı Ürünler Mudurnu AVM de
  • HAYAT TEDBİRLE NORMALE DÖNÜYOR
   HAYAT TEDBİRLE NORMALE DÖNÜYOR
  • Turizmde canlanma iç pazar ile başlayacak
   Turizmde canlanma iç pazar ile başlayacak
  • Medirevo Nedir?
   Medirevo Nedir?
  • Kenevir Tohumu yağının Faydaları
   Kenevir Tohumu yağının Faydaları
  • Mide ve bağırsak kanserinden koruyan mucize besin iğdenin faydaları
   Mide ve bağırsak kanserinden koruyan mucize besin
  • Tarım ve Hayvancılık yapana Faizsiz Kredi, işte şartlar
   Tarım ve Hayvancılık yapana Faizsiz Kredi, işte şa
  • Mudurnu 3. Etap Toki de Satılık 3+1 daire
   Mudurnu 3. Etap Toki de Satılık 3+1 daire
  • El ele hep birlikte güzel bir Mudurnu için
   El ele hep birlikte güzel bir Mudurnu için
  KAYMAKAM BEY; BİR SENEDE NE DEĞİŞTİ?
  KAYMAKAM BEY;  BİR SENEDE NE DEĞİŞTİ?
  Bu Haber 3.522 kez okundu.
  28 Nisan 2015 11:55
  Font1 Font2 Font3 Font4
  

  KAYMAKAM BEY;  

  BİR SENEDE NE DEĞİŞTİ?

  Mudurnu ilçesinde yaşıyorum, yıllardır Mudurnu tanıtımları ve Turizm için çeşitli faaliyetler yaparım, ama bu faaliyetler sonrasında tarafıma direkt olarak dönen hiç bir maddi kazancım olmamıştır.

  Yani diyeceğim o ki,  benim bulunduğum faaliyetler sonrasında Mudurnu’ya gelen Turistlerin akaryakıt alabilecekleri bir Benzin istasyonum yok, benim Turistlerin alışveriş yaparak para bırakabilecekleri bir Marketim yok, benim Turistlerin kalabileceği bir Konağım yok, benim Turistlerin yemek yiyeceği bir Restaurant veya Lokantam da yok, aynı benim gibi olan biri daha var oda MUKTUDER diye bilinen ve Mudurnu Turizminin olmazsa olmazı Mudurnu Kültür Turizm Derneği Başkanı Nejdet AKAY ağabeyimdir.

  Mudurnu Kültürü ve Turizmini ilçeye gelenlere anlatarak herhangi bir maddi beklenti içine girmeden her gün yaklaşık olarak 20km yol kateden Nejdet AKAY’ın yalnız bırakılma çabaları Mudurnu Turizmi için hoş bir hareket değildir.

  Aslında Nejdet AKAY’ın üstlendiği bu görevi Mudurnu Kaymakamlığı ve Mudurnu Belediyesi yapmalıdır, ama şimdilerde görüyoruz ki bırakın üstlenmeyi yapılan faaliyetlerde bile destek yerine köstek olunma çabaları yer alıyor.

  Derneğin herhangi bir geliri olmadığı için geleneksel olarak yapılan bir gece organizasyonu bu yıl yine yapıldı, geçtiğimiz yıla kadar destekliyoruz bu Dernek Mudurnu’nun yüz akıdır, Kaymakamlık ve Belediye’nin yükünü bu dernek azaltıyor, burası desteklenmeli diyenler davet edilmelerine rağmen geceye maalesef gelmediler.

  BİR SENEDE NE DEĞİŞTİ?

  Geçtiğimiz yıl Dernek faaliyetlerini tebrik eden Mudurnu Kaymakamımız gecemize gelmeyerek neyi protesto etti, Mudurnu Belediye Başkanı geceye katılmadığı için acaba Kaymakam bey benimde gecede görünmem olmaz mı diye düşündü?

  Mudurnu Tarihi ve Turizmi için çok önemli bir derneğin hatta ve hatta tek derneğin her tür maddi ve manevi olarak gerek Mudurnu Kaymakamlığı gerekse Mudurnu Belediyesi tarafından desteklenmesi gerekir.

  Geçtiğimiz yıllarda bu dernek için çeşitli destek vaatleri verilerek vaatlerin yerine getirilmemesi maalesef çok acı bir tablodur.

  Mudurnu’da birlik ve beraberliği sağlamak için çaba göstermesi gerekenler maalesef aman ben muhatap olmayayım düşüncesi taşımaktadır. Mudurnu Turizm ve Tarihi yönden çok önemli bir noktada olmasına rağmen yıllardır yaşanan kısır çekişmeler sebebi ile maalesef bir adım ileri gidememektedir. Birileri tarafından Mudurnu çok güzel şöyleyiz, böyleyiz söylemleri söylenirken içerideki kırgınlıklardan dolayı sadece konuşulanlar konuşulduğu yerde kalmaktadır.

  Mudurnu’nun tanıtımını yapan bu derneğe destek vermek idarecilerin ve Mudurnuluların menfaatinedir, her yerde olduğu gibi burada da suçu siyasete atmak isteyenler cirit atmaktadır.  Normalde başka il veya ilçelerde bu tip faaliyet yapan kişilere Maaş verilmektedir, bu dernekte herhangi bir maaş söz konusu olmamasına rağmen bu şekilde davranılması dernek gönüllüleri olarak bizleri kırıyor.

   

  Aydın ÖZPELİT MUDURNU HABER

  www.mudurnuhaber.com

   

  KAYMAKAM BEY; BİR SENEDE NE DEĞİŞTİ? Yazısına 8 Yorum Yapıldı

  YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


  Yukarı Geri Ana Sayfa
  sanalbasin.com üyesidir İnternet Yayıncıları derneği üyesidir İnternet Yayıncıları derneği üyesidir İnternet Yayıncıları derneği üyesidir