Hemşehrimiz KARAKAN Yılın En iyi Otel Müdürü seçildi

Geleneksel 4. Tourexpi Destinasyon Yönetimi Ödülleri sahiplerini buldu

Yılın En İyi Otel Müdürü 

Şeref Karakan – Colossae Termal Otel Genel Müdürü

Aynı zamanda DENTUROD Yönetim Kurulu Başkanı olan Şeref Karakan, bir otel müdürünün destinasyon tanıtımında ne kadar büyük katkı sağlayabileceği konusunda en iyi örnek isimdir.

Denizli’nin Karahayıt bölgesi için Kültür ve Turizm eski Bakanı Ertuğrul Günay’ı, Denizli Milletvekillerini, Pamukkale Üniversitesini ve birçok önemli Bürokratı kişisel çabalarıyla adeta seferber etmesini bilen Karakan, ayrıca Bakanlar Kurulunun Sarayköy-Tekkeköy ve Bozdağ’ı Turizm Yatırım Alanı ilan etmesinin arkasındaki en önemli isim olarak belirdi.

Bunun yanı sıra genel müdürlüğünü yaptığı Colossae Termal Oteli’nin son 10 yılda 3 kez sahibi ve işletmecisi değişmesine karşın, Karakan, kendisi görevde kaldığı gibi, çalışanlarını ve yüksek hizmet anlayışını da korudu ve otel yönetiminde devamlılığı korudu.

Bu durum otelin piyasalardaki itibarını artırdığı gibi, çok sayıda yabancı konukların daha da yüksek sayılarda sürekli Pamukkale’ye ve aynı otele gelmelerini, birer Pamukkale sevdalısı ve müdavim müşteri olmalarını sağladı.  

TURİZMİN OSCAR’I KARAKAN’A
 
**Yılın en iyi otel müdürü ödülü Colossae Termal Otel Genel Müdürü Şeref Karakan’ın oldu
 
Türkçe’nin yanı sıra, İngilizce, Almanca, Rusça ve İspanyolca dillerinde yayın yapan www.tourexpi.com’un çeşitli ülkelerdeki 42 bin 114 okuyucusunun oylarıyla belirlenen “3. Tourexpi Destinasyon Ödülleri” açıklandı. “Yılın En İyi Otel Müdürü” ödülü, Colossae Termal Otel Genel Müdürü Şeref Karakan’a, verildi. Turizmin Oscarları şeklinde yorumlanan bu ödüller özellikte Turizm ve Destinasyon Sektöründe büyük önem taşıyor.
 
Turizm sektörüne yönelik 8 yıldan bu yana Antalya merkezli yayın yapan Tour Expi’nin internet gazetesinin (Travel Network – Turizm Araştırma ve Strateji Merkezi) düzenlediği ankette, Bursa Valisi Şahabettin Harput, Bursa’nın termal ve kaplıca potansiyelini dünyanın önde gelen turizm yatırımcılarına tanıtması ve kongre turizmine yönelik çalışmaları dolayısıyla ‘Yılın En İyi Turizm Valisi’ seçildi.
 
 Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki de, Erciyes Dağı’nda büyük bir yatırımla uluslararası standartlarda kayak turizm merkezi yapılmasına öncülük etmesi ve Erciyes Dağı olduğu kadar, Kayseri turizminin de marka bir destinasyon olması için sağladığı katkılar nedeniyle, ‘Yılın En İyi Turizm Belediye Başkanı’ ödülüne layık görüldü. Tourexpi okurları, ‘Yılın En İyi Turizm Acentesi Ödülü’nü Didim’deki Rafinesse Travel’e, ‘Yılın En İyi Otel Sahibi’ ödülünü Güral Afyon Otel’in sahibi Hediye Güral’a, ‘Yılın En İyi Turizm Projesi’ ödülünü Side Belediye Başkanlığı’nın ‘Koruma Amaçlı Sit Alanı Revizyon İmar Planı’na, ‘Yılın En İyi Otel Müdürü’ ödülünü, Colossae Termal Otel Genel Müdürü Şeref Karakan’a, ‘Yılın En iyi Turizm Kurumu’ ödülünü de Turgut Gür’ün başkanlığını yürüttüğü Turizm Yatırımcıları Derneği’ne değer gördü.

 şeref-mudurnu

 

 

 

ŞEREF KARAKAN KİMDİR ?  Bolu’nun Mudurnu ilçesinde 01 Ağustos 1961’de doğdu. Orta ve yüksek öğrenimini Bolu’da tamamladı. Sektördeki ilk görevine, T.C. Turizm Bankası’na bağlı Bolu-TURBAN Abant Otelinde Önbüro departmanında başladı. Daha sonra turizm sektöründe yönetici olarak kariyerine devam etti. 1993 yılında da halen Genel Müdürü olduğu  Spa Hotel Colossae Thermal’de göreve başladı.

         Bir dönem, dünya turizm liderlerinin küresel turizmi ve arkadaşlığı yaymaya çalıştığı profesyonel bir kuruluş olan SKAL ve Denizli Genç İş Adamları Derneği DEGİAD yönetiminde görev aldı. Halen Denizli Sanayici İşadamları Derneği DESİAD üyeliği ve Denizli Turistik Otelciler Derneği DENTUROD başkanlık görevine devam etmektedir.

www.mudurnuhaber.com

 

 

“Hemşehrimiz KARAKAN Yılın En iyi Otel Müdürü seçildi” için 3 yanıt

  1. Şeref beye kucak dolusu tebrikler.
    kendisini Abant Turban ön bürosundan tanırım. sessizliği, kibarlığı , çalışkanlığı, göreve saygısı ile dikkat çekici idi. sonra izini kaybettim.
    oğlum sinan turizm eğitimi görüyor. Bir tesiste staj yapması lazım. Kaliteli bir tesis olması için Turizm Bakanlığı ve Kalkınma Bankasındaki arkadaşlarımdan yardım rica ettim. Bir süre sonra Denizli Colossae oteli ile görüştüklerini ve orada staj ayarladıklarını bildirdiler. ve dedilerki “colossae oteli başarılı bir işletmedir ve oranın genel müdürü hemşehriNİZ Şeref Karakan’dır. ” sevincim bir kat daha arttı. oğlum orada başarılı bir staj yaptı.
    Mudurnu olarak Şeref beyi iyi tanıyıp, izleyip ,daha nice böyle değerlerimizin olduğu bilgisiyle, MORAL bulmalıyız.

  2. şeref bey seinle görüşmiyeli çok uzun yıllar oldu.bu haberi okuduğum zaman çok seindim,tebrik ederim.selamlar

  3. Değerli arkadaşımız Şeref bey haberi okuyunca çok sevindin, tebrik eder başarılarınızın devam etmesini dilerim. selamlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir