Eski Ehliyetlerinizi 2020 ye kadar değiştirebilirsiniz

Eski Ehliyetlerinizi 2020 ye kadar değiştirebilirsiniz

Eski ehliyetler 5 yıl süreyle geçerli, hemen değiştirmeye gerek yok,  Sürücüler Mudurnu’da  Devlet hastanesinden  aile hekimlerinden alınan  rapor  ile yeni ehliyetlerine kavuşuyorlar.

Mudurnu Emniyet Müdürlüğünde oluşturulan birimde Ehiyetler verilmeye devam ediyor, eski ehliyetler 5 yıl süre ile kullanılmaya devam edecek.

Yetkililer gereksiz yere  ehliyetlerimizi hemen değiştirelim düşüncesi yaşayan vatandaşları uyararak, Mudurnu ilçesinde Aile hekimlerinden alınacak raporlar ile ilçe emniyetinde Ehliyetlerinizi rahatlıkla değiştirebilirsiniz,   ilçede çıkan bir dedikodu ile Mart 2016 tarihinde  raporların Bolu dan alınacağı konusundaki söylem gerçeği yansıtmamaktadır Mudurnu Aile hekimlerinden  aksine bir duyuru olmadığı takdirde 2020 ye kadar alınan rapor geçerli sayılacak denildi.

Karayolları Trafik Kanunu ve buna bağlı olan Yönetmelikte yapılan değişiklikle; 01.01.2016 tarihinden itibaren yeni tip sürücü belgeleri düzenlenerek, dağıtılmaya başlandı. Bolu Valiliği yeni sürücü belgelerinin nasıl alınacağına dair bir bildiri yayımladı.

Yapılan açıklamada 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu ve buna bağlı olan Yönetmelikte yapılan değişiklikle; 01.01.2016 tarihinden itibaren yeni tip sürücü belgeleri düzenlenerek, dağıtılmaya başlandığı hatırlatılarak; https://surucurandevu.egm.gov.tr

“Yeni tip sürücü belgeleri ile ilgili yapılması gereken iş ve işlemler ile müracaat esnasında istenilen belgeler ve belge özellikleri; www.surucurandevu.egm.gov.tr internet adresinde “Belgeler” başlıklı bölümde ve İl Emniyet Müdürlüğü’nün www.bolu.pol.tr, ana sayfada sol tarafta yer alan “İşlemleriniz” başlıklı bölümde, “Trafik İşlemleri” alt başlıklı bölümde yer almakta olup, vatandaşlarımızca sağlık raporu örneğine indirilebilir olarak ulaşılabilmektedir.

İlimiz Merkezi ile Gerede ve Mudurnu ilçelerimizde işlem yaptırmak isteyen vatandaşlarımızın, aşağıda belirtilen internet adreslerinden sürücü belgesi işlemleri için e-randevu alarak da müracaatta bulunabileceklerdir.

www.bolu.pol.tr,  https://surucurandevu.egm.gov.tr  internet adresinde “Randevu al” başlıklı bölümde ve İl Emniyet Müdürlüğü’nün www.bolu.pol.tr, ana sayfada sol tarafta yer alan “Çevrimiçi İşlemler” başlıklı bölümde “Sürücü e-randevu” alt başlıklı bölüme link tanımlaması yapılarak, kullanıma açılmış olup, vatandaşlarımızca bu adreslerden randevu alınabilecektir” denildi.

www.mudurnuhaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir