BİZİM TREN MESELESİ | Mudurnu'nun Haber Sitesi


Mudurnu Haber


 • ANKET
  • Mudurnu Pazarı hangi gün kurulmalı

   Anket Sonuçları

   Yükleniyor ... Yükleniyor ...
 • 

  Mudurnu'nun Haber Sitesi
  • Kış aylarında koronavirüsten korunma rehberi
   Kış aylarında koronavirüsten korunma rehberi
  • Sağlıklı Ürünler Mudurnu AVM de
   Sağlıklı Ürünler Mudurnu AVM de
  • HAYAT TEDBİRLE NORMALE DÖNÜYOR
   HAYAT TEDBİRLE NORMALE DÖNÜYOR
  • Turizmde canlanma iç pazar ile başlayacak
   Turizmde canlanma iç pazar ile başlayacak
  • Medirevo Nedir?
   Medirevo Nedir?
  • Kenevir Tohumu yağının Faydaları
   Kenevir Tohumu yağının Faydaları
  • Mide ve bağırsak kanserinden koruyan mucize besin iğdenin faydaları
   Mide ve bağırsak kanserinden koruyan mucize besin
  • Tarım ve Hayvancılık yapana Faizsiz Kredi, işte şartlar
   Tarım ve Hayvancılık yapana Faizsiz Kredi, işte şa
  • Mudurnu 3. Etap Toki de Satılık 3+1 daire
   Mudurnu 3. Etap Toki de Satılık 3+1 daire
  • El ele hep birlikte güzel bir Mudurnu için
   El ele hep birlikte güzel bir Mudurnu için
  BİZİM TREN MESELESİ
  BİZİM TREN MESELESİ
  Bu Haber 5.310 kez okundu.
  19 Kasım 2013 20:14
  Font1 Font2 Font3 Font4
  

  BİZİM TREN MESELESİ

  Bir yıla yaklaştı , Hızlı Tren meselesi ile ilgili yetkililer güzergah üzerinde toplantılar yaptı. Bu toplantılardan biride Mudurnu merkezinde Belediye düğün salonunda yapıldı, Bolu dan bir kaç gazeteci arkadaşım ve az Miktarda da Mudurnulu vardı. Aradan epey bir zaman geçti ve seçim sesleri yükseldiğinde siyasetin devreye girmesi ile Mudurnu’da nasıl gündem yaratırızı merak ederken  Hızlı Tren akıllara geldi. Bu Treni kaçırmamak adına Mudurnu Belediyesi  çeşitli yerlere Mektup yazdığını ve destek beklediklerini belirttiler.

   

  Aynı zamanda bende aylardır  takip ettiğim ve çeşitli  yerler ile görüşmeler yaptığım  Hızlı Tren Projesinin  Mudurnu’da   Mektup yazmak ile bir sonuç getirmeyeceğini bu İstasyon işinin  AK Partili Mudurnu Belediyesine nasip olacağını, bu konu ile ilgili kardeşlik ve birlik ve beraberlik ile başarı sağlanacağını dile getirdim. Biliyorsunuz bende gazeteci bir kardeşiniz olarak Mudurnu ilçemden Belediye Başkan Aday Adaylığı için yola çıktım ve ilçemdeki,bölgemdeki sorunları bildiğim için örnek bir Belediye Başkanı nasıl oluru gösterme niyetindeyim.

   

  ÖNCE BİRLİK VE BERABERLİK

  Mudurnu’da Tren istasyonunun  hele , hele Yüksek Hızlı Tren istasyonun kurulması için bizler kendimiz hiç bir şey elde edemeyiz, bu işler Mektup yazmakla ve atmakla olmaz, öncelikle Bölgedeki Nallıhan,Seben,Mudurnu,Bolu,Göynük,Taşkesti deki Siyasiler,Muhtarlar ve idareciler ile birlikte birliktelik sağlanmalı ve birebir görüşülmelidir, bu mühim bir meseledir, bu mesele ne bir Aydın ÖZPELİT meselesi, nede başka birinin meselesi değildir, bu Mudurnu ve bölgenin  100 yıllık ve hatta daha  ileriye dönük olmassa olmazlarındandır.

   

  MUDURNU  ARTIK KABUĞUNU KIRIYOR

  Mudurnu kabuğunu artık kıran bir ilçedir, ilçede son aylarda tüm engel ve Takoz işlemlerine rağmen yatırımcılar Termal ile ilgili gerekli yatırımları yapmaya ve temelleri atmaya başlamışlardır. Bu Mudurnu’nun gelişatı için çok önem arz etmektedir. Mudurnu ilçesi 2017-2018 yıllarında  farklı bir ilçe olarak ekranlara gelecek, artık Tavuk markası değil termal turizm şehri olarak  hafızalara kazınacaktır.

  Bu nedenle   Mudurnu’ya Hızlı Tren istasyonunu ne yapacaksınız, zaten orada  kaç kişisiniz de size istasyon yapılacak, bunlar sadece hayaldir sizin gücünüz yetmez diyenleride  not alıyorum, aynı bundan 5 yıl Önce Taşkesti beldemizde yaşananları not aldığım gibi,   buradan bir şey olmaz, bu adamlar sizleri dolandıracaklar, zaten burada sıcak suda yok, olsa bile yeterli değil, Sarotculara kadar  kimler geldi burada  bu işi yapacak oldu, zaten paralarıda yokmuş, gibi dedikodular ile bölge halkını kandıran  Provakötörler şimdi utanmadan gidip Havuzlarda yüzebiliyorlar.

  Aynı şekilde hem Mudurnu’da yaşayıp, buranın tüm nimetlerinden faydalanarak  yapılacak işler ile ilgilide yardımcı oluyormuş, çok gayret sarf ediyormuş görüntüsü vererek , arkadan da  dalavere çevirenleride görüyor ve notlarımı alıyorum,  Mudurnu’da Tren  İstasyonu hayal değen ve dalga geçen bu zevatlar inşallah  bu günleri hep birlikte görürüzde bende onların bu Trene binerek utanmadan Ankara ve İstanbul’a yolculuk ettiklerini Rabbim bana göstersin.

  2017-2018 de  tamamlanacak olan Mudurnu ve bölgesindeki termal Turizm tesisleri ile birlikte, o yıllarda Hızlı tren  Projesininde  bitmesi planlanıyor, bu anlamda İstanbul ve Ankara’ya sadece  Mudurnu’dan ve çevreden insanlar gezmek için gitmeyip, İstanbul ve Ankara ‘dan Mudurnu ‘ya Hızlı Tren ile  Termal tesislere  insanlar gelecektir. Şu anda Mudurnu ve çevresindeki  hali hazırdaki projelerin tamamlanması ile birlikte Mudurnu’ya  her 15 günde  Türkiye’nin ve Dünyanın değişik yerlerinden yaklaşık olarak 50 bin kişiden fazla Termal Turizm için misafirin gelmesi tahmin ediliyor.

   

  Bu kadar yazı ve çiziden sonra, hala kafasından fesatlık geçirenler olacağına adım gibi Aydınım, ama dediğim gibi bu tip düşünenler için yapacak bir şeyde olmadığını, sadece icraatların yapıldıktan sonra, heeee biz biliyoruz zaten bu iş olacaktı, biz bu işin şurasındaydık, biz bu işin burasındaydık diyenleri duyar gibiyim. Her Şey MUDURNU için, diyor  Mudurnu ilçesinden selam ve saygılarımı sunuyorum.

  Aydın ÖZPELİT

  aydinozpelit@mudurnu.com

  MUDURNU HABER

  www.mudurnuhaber.com

  BİZİM TREN MESELESİ Yazısına 12 Yorum Yapıldı

  YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


  Yukarı Geri Ana Sayfa
  sanalbasin.com üyesidir İnternet Yayıncıları derneği üyesidir İnternet Yayıncıları derneği üyesidir İnternet Yayıncıları derneği üyesidir