“Barilla’nın kalbi Bolu’da atıyor” | Mudurnu'nun Haber Sitesi


Mudurnu Haber


 • ANKET
  • Mudurnu Belediyesi Çalışmalarını beğeniyormusunuz?

   • Hayır (49%, 35 Oy)
   • Evet (24%, 17 Oy)
   • Daha Fazla hizmet istiyoruz (24%, 17 Oy)
   • Bir fikrim yok (4%, 3 Oy)

   Toplam Oylar: 72

   Yükleniyor ... Yükleniyor ...
 • 

  Mudurnu'nun Haber Sitesi
  • Asrın felaketi Uzay dan böyle görüntülendi.
   Asrın felaketi Uzay dan böyle görüntülendi.
  • Taşkesti Beldemiz İlçe olma yolunda Emin adımlarla ilerliyor
   Taşkesti Beldemiz İlçe olma yolunda Emin adımlarla
  • MUDURNU ‘DA ORMAN KÖYLÜSÜ KENDİ ELEKTRİĞİNİ ÜRETECEK
   MUDURNU ‘DA ORMAN KÖYLÜSÜ KENDİ ELEKTRİĞİNİ
  • Böyleydiler, Böyle oldular
   Böyleydiler, Böyle oldular
  • İPEK YOLU’NUN ANKARA DURAKLARI YAYINLANDI
   İPEK YOLU’NUN ANKARA DURAKLARI YAYINLANDI
  • İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığı Büro Personel Alım İlanı
   İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanl
  • 12 aileye süt üreticiliği için 130 bin tl hibe
   12 aileye süt üreticiliği için 130 bin tl hibe
  • Ersan TÜRKOĞLU Bolu CHP İl Başkanlığına getirildi
   Ersan TÜRKOĞLU Bolu CHP İl Başkanlığına getirildi
  • Sabah namazı buluşmasına yoğun ilgi
   Sabah namazı buluşmasına yoğun ilgi
  • Sabah saatlerinde yola DİKKAT !
   Sabah saatlerinde yola DİKKAT !
  “Barilla’nın kalbi Bolu’da atıyor”
  “Barilla’nın kalbi Bolu’da atıyor”
  Bu Haber 2.945 kez okundu.
  28 Nisan 2016 07:20
  Font1 Font2 Font3 Font4
  

  “Barilla’nın kalbi Bolu’da atıyor”

   

  Barilla Gıda, Bolu’daki üretimiyle Türkiye’yi Barilla Grup içinde 4. büyük ülke konumuna ulaştırdı. Bolu’nun, Barilla Grup içinde çok önemli bir yere sahip olduğunu belirten Barilla Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Güneş Karababa; “Türkiye’de sektör, ortalama yüzde 60 kapasite ile çalışırken, Bolu tesisimiz yüzde 100 üretim kapasitesiyle çalışıyor. Barilla ve Filiz markalı makarnalarımız, ülkemizin yanı sıra dünyada 50’den fazla ülkenin mutfağıyla buluşuyor” dedi. Barilla Gıda’nın son 7 yıldır aralıksız büyüdüğüne de dikkat çeken Karababa, önümüzdeki süreçte de hedeflerinin, makarnada sektör liderliğini sürdürmek olduğunu kaydetti.

  Türkiye’ye 1994 yılında Filiz Gıda’ya ortak olarak giren ve 1996’da Barilla markalı ürünleri Bolu’da üretmeye başlayan İtalyan gıda devi Barilla, Türkiye’de büyümesini sürdürüyor. Barilla Gıda’nın son 7 yıldır aralıksız büyüdüğünü açıklayan Barilla Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Güneş Karababa, şirketin 2015 yılında da büyüme ivmesini sürdürdüğünü belirtti.

  Bolu üretim tesislerinde düzenlenen basın toplantısında konuşan ve Bolu’nun, Barilla Grup içinde çok kritik bir yere sahip olduğunu söyleyen Güneş Karababa, “Barilla Gıda, Bolu’daki üretimiyle Türkiye’yi Barilla Grup içinde 4. büyük ülke konumuna ulaştırdı. Bu tesisimiz, üretimdeki stratejik konumunun yanında tarihsel açıdan da Grubumuz için çok önemli. Türkiye’de liderliğini sürdüren şirketimiz sektörünün üzerinde bir performans sergiliyor. Makarna sektörü ortalama yüzde 60 üretim kapasitesiyle çalışırken, biz Bolu’da yüzde 100 üretim kapasitesiyle faaliyet gösteriyoruz. Burada, Bolu’da ürettiğimiz Barilla ve Filiz makarnalarıyla, hem Türk tüketicilerinin hem de dünyanın her köşesinde 50’den fazla ülkenin sofralarında yer almaktan gurur duyuyoruz” dedi. Karababa, “Hedefimiz, makarna sektöründeki liderliğimizi yeni ürün ve markalarla gelecekte de sürdürmek ve sektör lideri kimliğimizle, ülkemizde, makarna kategorisini geliştirecek çalışmalara öncülük etmek” açıklamasını yaptı.

  “BOLU’DA ÜRETİME DEVAM EDECEĞİZ”

  Fabrikada istihdam edilen herkesin Bolulu olduğunu kaydeden Karababa, şöyle konuştu: “Üretimimizle, yirmi yıldır Barilla kalitesini, Türk tüketicileriyle buluşturuyoruz. Ayrıca Bolu’nun gözbebeği Filiz, kırk yılı aşan öyküsüyle tüketicilerimizin vazgeçilmezi olmuş bir lezzet. Bizler, Filiz’le gurur duyuyor, onu daha da geliştirmek için yatırımlarımıza ara vermeksizin devam ediyoruz. Bugün Filiz, 139 yıllık başarılı bir tarihi olan Barilla çatısı altında, yarına, çok daha emin adımlarla ilerliyor. Makarna sektörü içinde aldığı payı sürekli artırıyor, yenilikçi yaklaşımıyla hem ürün gamını genişletiyor hem de bu başarısını ödüllerle taçlandırıyor.”

   

  Filiz ürünlerinin tüm ambalajlarında, Bolu’nun tanıtımı hedefiyle Belediyenin geliştirdiği ‘Tabiatın Kalbi Bolu’ logosunu gururla taşıdıklarını da ifade eden Karababa, “Bu logoyu, Bolu’da üretim yapıp, ambalajına taşıyan tek firmayız. Türkiye’de 40 yaşını geride bırakan Filiz, daha nice yıllar Bolu’da üretim yapmaya devam edecek. Barilla’nın kalbi Bolu’da atmayı sürdürecek” dedi.

  www.mudurnuhaber.com

  YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


  Yukarı Geri Ana Sayfa
  sanalbasin.com üyesidir İnternet Yayıncıları derneği üyesidir İnternet Yayıncıları derneği üyesidir İnternet Yayıncıları derneği üyesidir