Amacımız; Velileri korumak

Mudurnu ilçesinde  Cumhuriyet ilkoöğretim okulunda Kıyafetlerin yenilenmesi hususunda çıkan kargaşaya son noktayı okul Müdürü Ali Osman KURU koydu.

Pazartesi  sabahı öğrenci velileri ile bir toplantı düzenleyen Ali Osman KURU , amacımız Öğrenci velilerimizi ezdirmek değil, en iyisini en uygun fiyata öğrencimize giydirmektir dedi.

Kuru, Öğrenci velileri ile yaptığı toplantıda Yaptırılan yeni kıyafetleri ve örnek verilen Kıyafetleri velilerden incelemelerini isteyerek, bazı öğrenci velileri Okul Aile birliği yaptırsın diyor, böyle bir şey yapılamıyor, geçen yıl YİBO  bu konu ile ilgili soruşturma geçirdi dedi.

Kuru,  Mudurnu’da 3 Esnaftan teklif aldıklarını ifade ederek, teklifler almadan önce imalatcı firma ile konuşup fiyat araştırdıklarını ve son fiyat olarak Kargo ve diğer masraflar hariç İstanbul teslimi bu ürünü 95 tl fiyat verildiğini , bunun üzerine Fiyat teklifi aldıklarını ve en uygun fiyatı Necati YAŞLI nın verdiğini belirtti.

Kuru,  geçtiğimiz yıl bazı okullar kıyafetleri Bolu esnafı ile anlaşma yapmış ve Aileler Bolu ya giderek satın almış, ve daha fazla ücret ödemişti, bunu hepimiz biliyoruz, biz burada Öğrencilerimizi ve velilerimizi korumak istedik, bizde mi Bolu daki Esnaflara yönlendirseydik, velilerimizi dedi.

 Bazı Öğrenci velileri  geçtiğimiz yıl başka okulda okuyan öğrencileri için bu kıyafetlerden daha az ve kalitesiz işçilik ile yapılan ürünleri daha yüksek fiyatla Bolu dan aldıklarını belirttiler.

Yaşlı nın Eşi nin Mudurnu AK Parti Kadın Kolları başkanı olması sebebiyle Siyaset yapıldığını belirten bazı Öğrenci velileri Mudurnu bunun yüzünden ileri gitmiyor, Eğitimde bari Mudurnu yu rahat bırakın, ondan sonrada Öğretmen kalmıyor burda, neden burası böyle her işte , üzerine vazife  olmayan insanlar ortaya atlayarak suyu bulandırıp sonra geride duruyorlar, madem o kadar çok biliyorlarsa daha ucuza mal edip kendileri satsınlar dediler.

www.mudurnuhaber.com

 

“Amacımız; Velileri korumak” için 2 yanıt

  1. “Eğitimde bari Mudurnu yu rahat bırakın, ondan sonrada Öğretmen kalmıyor burda, neden burası böyle her işte , üzerine vazife olmayan insanlar ortaya atlayarak suyu bulandırıp sonra geride duruyorlar” sözüne yüzde yüz katılıyorum müdürüm Allah kolaylık versin.

  2. Sayın müdür MUDURNU küçük bir ilçe ve gelir düzeyi bellidir.İnsanlar genelde askeri ücretle çalışmakta ve o parayla ailesini geçindirmeye uğraşıyorlar.Bir ailenin okula giden çocuk sayısı 2 ise düşünün masrafları.Siz okul yönetimi veli ve öğrencileri ezdirmek istemiyorsanız bizim mavi rengli okul önlüklerinin neyi vardı da böyle elbise olayına girmeye gerek gördünüz.Okul yönetimi ve okul aile birliği diyelim ki rengli elbise seçtiniz sizin yapmanız gereken ailelere numune kıyafet göstermek ve İSTEDİĞİNİZ YERDEN alabilirsiniz ama aynı reng olmasına DİKKAT edin dersiniz vede polemiğe girmezsiniz.Çünki aynı rengteki bir pantolon ve gömleğin mağaza ve pazar fiyat farkını söylememe gerek yok sanırım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir