AKŞEMSETTİN’i VE GÖYNÜK’Ü ÇOK SEVİYORUM | Mudurnu'nun Haber Sitesi


Mudurnu Haber


 • ANKET
  • Mudurnu Belediyesi Çalışmalarını beğeniyormusunuz?

   • Hayır (49%, 35 Oy)
   • Evet (24%, 17 Oy)
   • Daha Fazla hizmet istiyoruz (24%, 17 Oy)
   • Bir fikrim yok (4%, 3 Oy)

   Toplam Oylar: 72

   Yükleniyor ... Yükleniyor ...
 • 

  Mudurnu'nun Haber Sitesi
  • Asrın felaketi Uzay dan böyle görüntülendi.
   Asrın felaketi Uzay dan böyle görüntülendi.
  • Taşkesti Beldemiz İlçe olma yolunda Emin adımlarla ilerliyor
   Taşkesti Beldemiz İlçe olma yolunda Emin adımlarla
  • MUDURNU ‘DA ORMAN KÖYLÜSÜ KENDİ ELEKTRİĞİNİ ÜRETECEK
   MUDURNU ‘DA ORMAN KÖYLÜSÜ KENDİ ELEKTRİĞİNİ
  • Böyleydiler, Böyle oldular
   Böyleydiler, Böyle oldular
  • İPEK YOLU’NUN ANKARA DURAKLARI YAYINLANDI
   İPEK YOLU’NUN ANKARA DURAKLARI YAYINLANDI
  • İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığı Büro Personel Alım İlanı
   İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanl
  • 12 aileye süt üreticiliği için 130 bin tl hibe
   12 aileye süt üreticiliği için 130 bin tl hibe
  • Ersan TÜRKOĞLU Bolu CHP İl Başkanlığına getirildi
   Ersan TÜRKOĞLU Bolu CHP İl Başkanlığına getirildi
  • Sabah namazı buluşmasına yoğun ilgi
   Sabah namazı buluşmasına yoğun ilgi
  • Sabah saatlerinde yola DİKKAT !
   Sabah saatlerinde yola DİKKAT !
  AKŞEMSETTİN’i VE GÖYNÜK’Ü ÇOK SEVİYORUM
  AKŞEMSETTİN’i VE GÖYNÜK’Ü ÇOK SEVİYORUM
  Bu Haber 3.226 kez okundu.
  29 Mayıs 2012 15:29
  Font1 Font2 Font3 Font4
  

  AKŞEMSETTİN’i VE GÖYNÜK’ Ü ÇOK SEVİYORUM

  Türk ulusunu Osmanlıyı dünyada yücelten yeni bir çağın başlamasına vesile olan ilk virüs ,mikrobu tespit eden bilim ve din alimi, Fatihin hocası AKŞAMSETTİN’İ ÇOK SEVİYORUM. Bu nedenlede yıllardır maddi manevi desteğimizle anma etkinlik kutlamalarına katılırım.

  Göynük belediyemizin ve tertip komitesinin canı gönülden ön hazırlıkları mükemmeldi.Fakat her yıl bir önceki yılda yaşanan aksamaların uygulamaların eksiklerin görülüp değerlendirilmediği için olsa gerek yaşadıklarımı aktarmak zorundayım.

  İstanbul iki telliden makinacı iki sanayici büyüğümle Sünnet Gölünden saat onbir de Göynük yoluna girdik sapaktan itibaren Mudurnu Göynük ipek yolu güzergahı yol genişletme yapımı devam etmesine rağmen yol inşaat firması gerekli hassasiyeti göstermiş çukurları tesviye ederek araçların zarar görmesini önlemişti. Göynük Çubuk Gölü sapağında başlayan tıkanma şehir girişine kadar sürerek zaman kaybettirdi.

  Belediyemiz ve tertip komitesi Trafik düzenleme kordinasyonu mutlaka ele almalı şehir içinde varsa boş alanlar düzenlenmeli veya şehir dışında orman deposu alanından otobüslerle halk taşınarak şehre giriş çıkış rahatlatılmalıdır. Şehir girişine ulaştığımızda aracımızı park edecek yer bulamadığımızdan kaptan Cemil otopark yeri ararken Göynüğümüzün değerli işadamı evladı Belediye meclis üyesi ,Paşazade konağı restaurant sahibi turizim gönüllüsü Harun Gültekin kardeşim telefonumuz üzerine giriş kapısından kendi aracıyla misafirlerimi tören alanına ulaştırdı .Kendisine yoğun işlerini tezgahını görevini bırakıp bizleri aldığı için teşekkür ediyorum.

  Tören alanında Sayın valimiz İbrahim Özçimen, milletvekillerimiz Ali Ercoşkun,Fehmi Küpcü kardeşlerim ve Sayın bakanımız Hayati Yazıcı beyin bakan yardımcısı milletvekilimiz Fatih Metin bey siyasi başkanlarımız bürokratlarımız yerlerinde törenleri izlemekta günün anlamı manası ile ilgili konuşmalarını yapmaktaydılar.Dikkatimi çeken protokole halka ayrılmış sandalyeleri yarı yarıya boştu çok güzel mevlevi canlı müzük eşliğinde semazenler dönerek gösterilerine devam ediyorlardı.

  Misafirlerimin gezmesi için mevlüt alanına doğru yönelirken ulusal TV kanalımız TRT 1 ve yerli kanal genç muhabirleri ile söyleşimizden sonra türbeye doğru kalabalığın içinden ilerledik . Abdest alırken ezan okundu cami önündeki kargaşadan namaz kılacak yer bulamadık . Bahçede oturan bir hanımın gazete kağıdı yardımı ile namaza parke taşları üzerinde durduk. Göynük Müftümüz bir dahaki kutlamalarda inşallah gerekli tedbiri aldırır cemata çift hoca veya ses tesisatı ile sesini duyurur. Camı avlusu dışına diğer camilerden halı ve kilimi toplatırarak serer büyük katılımla toplu namaz ve dua sevabını bizlere kazandırır. Göynük müftülüğü bu yılki kutlamada sınıfta kalmıştır.

  Yemek dağıtımında da aksamalar gördüm çadır içinin metrekaresi, boyunun eninin yüksekliğinin çok büyük olmasına rağmen servis tezgahı pencere yetersizliğinden saatlerce güneş altında kalan vatandaş mağduriyet yaşadığını kendimde misafirlerim için sıraya girerek yaşadım. Oysaki servis pencere giriş sıraya giriş gişeleri çoğaltılabilir vatandaşa hızlı bir şekilde hizmet edilebilir diye düşünüyorum.

  Meşhur etli bulgur pilavına şifa niyetine yediğimiz dualı yemekte yağ oranından dolayı olsa gerek bozuk idi ve ağırdı belkide bizim yediğimiz kazan öyle idi mutlak kazanların et ,yağ ,tuz ,bulgur oranları aynı miktarda reçete tarifleri yapılmalıdır. Yemeğini alan vatandaşın yerlerde sofra düzeni olmadığı için tabaklarda duvarlar üstünde birçok noktada pilavların ziyan olduğunu döküldüğünü gördüm .

  Yapıcı eleştirilerimi pozitif düşünülüp çok sevdiğim ulu büyüğümüz Akşemsettin Hz. lerini ve yine çok sevdiğim güzel Göynüğümüzün daha fazla tanıtılıp yaşatılması için bir dahaki kutlamalarda dikkat edilmesi , ilerki senelerde katılımın çoğalması ziyaretçi memnuniyetini sağlamak üzere ve özellikle Mudurnu da ve diğer ilçe köylerdeki kutlamalarımızda hizmet kalitemizin yükselmesi için, hatırlatmak üzere kaleme aldım.
  Dileğim Göynüğümüzün bölgemizin bereketi için kutlamalarda daha iyi hizmet vererek ses getirmek hayırdua almaktır . Tesbitlerimi anılarımı yanlış anlaşılmaması isteyerek tüm emeği geçenlerden, hizmet edenlerden, katılan ziyaretcilerden Allah razı olsun diyerek cümlemize tekrarına ermek üzere hemşehrilerime selam saygı sevgi gönderiyorum.

  Uğur TÜRESİN MUDURNU HABER

  AKŞEMSETTİN’i VE GÖYNÜK’Ü ÇOK SEVİYORUM Yazısına 1 Yorum Yapıldı

  YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


  Yukarı Geri Ana Sayfa
  sanalbasin.com üyesidir İnternet Yayıncıları derneği üyesidir İnternet Yayıncıları derneği üyesidir İnternet Yayıncıları derneği üyesidir