ABANT DOSYASI | Mudurnu'nun Haber Sitesi


Mudurnu Haber


 • ANKET
  • Mudurnu Belediyesi Çalışmalarını beğeniyormusunuz?

   • Hayır (49%, 35 Oy)
   • Evet (24%, 17 Oy)
   • Daha Fazla hizmet istiyoruz (24%, 17 Oy)
   • Bir fikrim yok (4%, 3 Oy)

   Toplam Oylar: 72

   Yükleniyor ... Yükleniyor ...
 • 

  Mudurnu'nun Haber Sitesi
  • Asrın felaketi Uzay dan böyle görüntülendi.
   Asrın felaketi Uzay dan böyle görüntülendi.
  • Taşkesti Beldemiz İlçe olma yolunda Emin adımlarla ilerliyor
   Taşkesti Beldemiz İlçe olma yolunda Emin adımlarla
  • MUDURNU ‘DA ORMAN KÖYLÜSÜ KENDİ ELEKTRİĞİNİ ÜRETECEK
   MUDURNU ‘DA ORMAN KÖYLÜSÜ KENDİ ELEKTRİĞİNİ
  • Böyleydiler, Böyle oldular
   Böyleydiler, Böyle oldular
  • İPEK YOLU’NUN ANKARA DURAKLARI YAYINLANDI
   İPEK YOLU’NUN ANKARA DURAKLARI YAYINLANDI
  • İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığı Büro Personel Alım İlanı
   İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanl
  • 12 aileye süt üreticiliği için 130 bin tl hibe
   12 aileye süt üreticiliği için 130 bin tl hibe
  • Ersan TÜRKOĞLU Bolu CHP İl Başkanlığına getirildi
   Ersan TÜRKOĞLU Bolu CHP İl Başkanlığına getirildi
  • Sabah namazı buluşmasına yoğun ilgi
   Sabah namazı buluşmasına yoğun ilgi
  • Sabah saatlerinde yola DİKKAT !
   Sabah saatlerinde yola DİKKAT !
  ABANT DOSYASI
  ABANT DOSYASI
  Bu Haber 6.456 kez okundu.
  11 Mart 2012 01:13
  Font1 Font2 Font3 Font4
  

  ABANT DOSYASI

  Abant sınırlarının 1958 tarihli, hiç uygulanmamış ve kimsenin bilmediği bir kararname ile Bolu da olduğunun “gol yemişiz” ifadesi ile geçiştirilmemesi gerekir. Ahmet beyin İlçe başkanı olarak çaba sarf ettiğini ve edeceğini herkes biliyor.

  Abant gölü ve çevre yaylalarının yönetimi senelerdir Mudurnu Kaymakamlığının uhdesinde yapılmaktadır. Abant’taki Turban Otelinin vergi beyannameleri ve vergileri , özelleşmeden önce Mudurnu Malmüdürlüğüne bağlı idi. Abant Gölü kenarında Mudurnu evi adlı binayı Mudurnu halkı yapmıştı. Abant ve çevresi Mudurnu köylerinin yaylasıdır. Mudurnu’da ve de Bolu’da kime sorarsanız sorun Abant’ın Mudurnu sınırları içinde olduğunu söyler.

  Abant yaylaları ile ilgili senelerdir devam aden mahkemeler Mudurnu Adliyesinde görülür. Abant’taki Orman Kartal Yuvası binası , Abant Milli park oluncaya kadar Mudurnu Orman işletmesine bağlı idi. Aklınıza her gelen yönetim Mudurnu tarafından yapılmıştır ve halen bu uygulama devam ediyor. Her şeyden önce Mudurnu Halkı kendi mülkü bildiği atalarından kalan bu evde oturuyor. Şimdi meğer bu ev bizim değilmiş deyip topu 1958 lere atmak yanlış olur. Kenara çekilmemeliyiz.

  Aşağıda eklediğim ; Bolu Valiliği resmi Web sayfasına hemen giriniz , Harita genel müdürlüğü Türkiye Siyasi haritası sitesine hemen giriniz . Bu resmi sitelerde Abant’ın Mudurnu Mülki sınırları içinde olduğunu görürsünüz.

  İlçe Başkanımız Ahmet Uzun, Uğur Türesin ve Mustafa Öztürk ile Bolu’da yaptığımız değerlendirmede, tarihte kalmış ve uygulanmamış 1958 tarihli bu kararnamenin artık kadük olması gerektiği ve uygulanmama sebebinin beklide aksi bir kararnameden kaynaklandığı, bunun Başbakanlık Kanunlar ve Tetkikler Daire Başkanlığından sorulması gerektiği görüşü ile bu üç arkadaşımız Ankara’ya gittiler. Kendilerine şifahi olarak aksi bir kararnamenin olmadığı ifade edilmiş.

  Mülki sınırlar ile ilgili uygulama üçlü kararname denilen, Cumhurbaşkanı, Başbakan ve İçişleri Bakanı nın 3 lü imzası ile gerçekleşiyor. Önceki yıllarda buna benzer küçük sınır ihtilafları yaşandı. Üçlü kararname ile mülki sınırlar bir günde değişir. Tamamen siyasi bir irade.

  Şimdi ne yapılmalı. Yeni seçilen İlçe Başkanımızın kucağına düşen bu konu ya her kesimin yardımcı ve destek olması, eski , yeni kimseyi suçlamadan, Mudurnu’ya yakışır itidal ile hareket edilmesi lazım. Öncelikle kimse tarafından bilinmeyen bu kararnamenin neden uygulanmadığını, Resmi gazetelerde aksine bir kararın olup olmadığını tespit etmeliyiz.

  Netice alınmaz ise ; Siyasi ayrım gözetmeden her kesim den toplu bir imza kampanyası ile Başbakanlığa konu iletilmeli. Bu imza kampanyasına Bolu’daki hemşerilerimiz, Diğer vilayetlerdeki hemşerilerimiz den de destek alınır. Sayısı 5000 leri geçen bir kampanya.

  Mudurnu Meslek Yüksek okulunun arsasının Beden terbiyesinden alınıp üniversiteye bir gecede verilmesi Aydın Özpelit’in başlattığı imza kampanyası ile geçekleştiğini, bu tür kampanyaların birçok kere sonuç verdiğini unutmayalım.

  İmza kampanyasından sonra iş siyasilerimize düşüyor.

  Bolu Valiliği resmi sitesinden bugün alınan Mudurnu haritası aşağıda.

   

  Nevzat Anlıtan MUDURNU

   

  Nevzat Anlıtan MUDURNU www.mudurnuhaber.com

  ABANT DOSYASI Yazısına 11 Yorum Yapıldı

  YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


  Yukarı Geri Ana Sayfa
  sanalbasin.com üyesidir İnternet Yayıncıları derneği üyesidir İnternet Yayıncıları derneği üyesidir İnternet Yayıncıları derneği üyesidir