ŞİMDİ SIRA BİZDE Mİ? | Mudurnu'nun Haber Sitesi


Mudurnu Haber


 • ANKET
  • Mudurnu Belediyesi Çalışmalarını beğeniyormusunuz?

   • Hayır (49%, 35 Oy)
   • Evet (24%, 17 Oy)
   • Daha Fazla hizmet istiyoruz (24%, 17 Oy)
   • Bir fikrim yok (4%, 3 Oy)

   Toplam Oylar: 72

   Yükleniyor ... Yükleniyor ...
 • 

  Mudurnu'nun Haber Sitesi
  • Kaderleri aynı
   Kaderleri aynı
  • Eğitim Köyü Anakamp’ı sizin için gezdik
   Eğitim Köyü Anakamp’ı sizin için gezdik
  • MUDURNU İMAM HATİP MADALYALARI TOPLADI
   MUDURNU İMAM HATİP MADALYALARI TOPLADI
  • Düzce Sabaha DEPREM ile uyandı
   Düzce Sabaha DEPREM ile uyandı
  • Hayati İNANÇ Bolu’yu salladı
   Hayati İNANÇ Bolu’yu salladı
  • Çiftçi Kayıt Sistemi Son Başvuru 31 Aralık
   Çiftçi Kayıt Sistemi Son Başvuru 31 Aralık
  • Gürcanlar Memleketine yatırım yapıyor.
   Gürcanlar Memleketine yatırım yapıyor.
  • Deprem ve yaşananlar
   Deprem ve yaşananlar
  • Doğru söze ne hacet ?
   Doğru söze ne hacet ?
  • Bayram İkramiyesinde zam ümidi kesildi
   Bayram İkramiyesinde zam ümidi kesildi
  ŞİMDİ SIRA BİZDE Mİ?
  ŞİMDİ SIRA BİZDE Mİ?
  Bu Haber 3.070 kez okundu.
  30 Mart 2013 12:20
  Font1 Font2 Font3 Font4
  

  ŞİMDİ SIRA BİZDE Mİ?

  Değerli hemşehrilerim bu yazımı yazmaya başlamadan önce yanlış anlaşılır mıyım diye çok düşündüm.benim bu yazıda ki amacım hiç bir siyasi partiyi hedef almadan yorumu sizlere açık bırakıyorum.bu yazıyı yazmaya başladığım da ULU ÖNDER ATATÜRK’ÜN gençliğe hitabesi aklıma geldi.her TÜRK genci gibi gelecek adına yaklaşan ve bizi bekleyen tehlikeleri hisseddiğim için yazmaya karar verdim. Daha önce ki yazımı belki hatırlarsınız.sizlere İLLUMİNATİ diye bir kavramdan bahsetmiştim.şimdi ise BOP denen ve son zamanlarda sık sık gündem oluşturan bir kavramdan bahsedeceğim.

  İLLUMİNATİ kavramanın eş anlamı YENİ DÜNYA DÜZENİ.bu kavramlar bir eyleme başlamadan önce çizilmiş projeden ibarettir.BOP ise çizilen projenin eyleme dökülmesidir. 1897 yılında yapılan ilk siyonizm kongresinde 100 yılda büyük israilin tamamlanması gerekiyordu.fakat her ne hikmetse düşledikleri tarihte sapmalar oldu.ben burada bizi ilgilendiren kısmına değinmek istiyorum.büyük israilin oluşumu 3 aşamada gerçekleşme hayali şöyledir.

  1.aşama şimdi bizim bildiğimiz israilin kurulması.bu devletin nasıl kurulduğuna uzun uzun değinmeyeceğim. 2.aşama bizi çok mu çok mu ilgilendiriyor.pekala bu aşama nedir diyeceksiniz?

  2.aşama da kürtlerin yoğunluk olduğu bölgelerde kürdistanı kurdurmaktır.bu aşamanın nasıl ilerlediğini eğer farkındaysanız film seyreder gibi izliyoruz.zamanında kendilerinin kukla olarak oturttuğu bir lider olan saddam, daha sonra ise kimyasal silah masalı var hikayesi uydurarak ırakın kuzeyinde uydurma bir kürdistan özerk bölgesi.

  Burasının özerkliği sözde demokrasi masalı ile beyinlere kazındıktan sonra sözde ARAP BAHARI masalı ile kuzey afrikadan başlayarak tekrar kapımıza dayandırıldı.burada ki hesaplamalarda biraz sapmalar olsa bile gerçekleşmenin diğer versiyonu devreye girdi. bu nasıl mı?aşırı özgürlük hayali ile DİYARBAKIR da yapılan nevruz bayramın bir tane bile olmayan TÜRK BAYRAĞI’nın bayram arefesinde hemen israilden gelen özür telefonu.akabinde ise israilin çizdiği senaryoyu ağzındaki baklayı çıkarması takip etti.o senaryo neymiş diye soracaksınız?

  Hemen açıklayayım;senaryo aynı ırakta ki neymiş kimyasal silahlar teröristlerin eline geçme ihtimali ardından da suriyeye müdahale gündeme gelecek.takibinde de ise sözde demorasi yalanı ile suriyenin ırak gibi bölünerek kuzeyindeki kürtlerle ırak kürtlerini birleştirip bizde de esen sözde kardeşlik rüzgarı ile cesaretlenenler hedeflerine adım adım yaklaşma hevesine bürünmüş durumdalar. -bizler zaten bin yıldan beri kardeş olarak yaşamaktayız.bizler etle tırnak gibiyiz.

  Bu projenin ülkemizdeki elçileri bu açıklamaya aksi bir yönde yorum yapma cesaretini bile gösterdiler ne dediler;bizler etle tırnak değil eşit halk olmak istiyoruz.bunun arkasını arkasında özerklik ve eyalet sistemi ile yönetilme hayali ardında bağımsızlık idealini gerçekleştirmek. 3.aşama ise büyük ermenistan hayali.

  Bu hayali de sitte-i vilaye dir.eğer farkındaysanız bu aşamaların aktiristleri ve oyuncuları hep ermeniler olduğunu görebiliriz.her yıl bu hayali gerçekleştirme hayali amerikan temsilciler meclisine gelir hop oturur hop kalkarız.bu senaryonun içinde hep sözde ermeni soykırımı hikayesi beyinlere kazınıyor,mutfakta hazırlanıyor ve her an sofralarımıza servis edilmesi için hazır halde tutuluyor.bu aşamanın ardında bu soykırım hikayesi zorla ve baskıyla bizlere kabul ettirilme psikolojisi hakim.bu psikolojik savaşı kazandıklarında ise karşılığında kabul edemeyeceğimiz tazminatlar önümüze gelecek,kabul etmediğimizi takdirde ise karşılık olarak topraklar istenecek. belki biraz kopyacılık gibi olacak BOP un ne olduğuna internetten baktım ve sizlere bahsettiğim konuya destek amaçlı BOP anlamını ve hedeflerinin ne olduğunu,hangi ülkeler olduğunu aktarma ihtiyacı duydum.

  Bop (Büyük Ortadoğu Projesi) nedir? Büyük Ortadoğu Projesi uzun yıllardır gündemden düşmeyen bir ideolojidir. Büyük Ortadoğu Projesi’nin ne olduğunu merak ediyorsanız hemen açıklayalım. Biliyorsunuz ki Dünya petrol rezervinin yüzde 64’ü Ortadoğu topraklarında bulunmaktadır. Bu oran oldukça yüksek bir orandır.

  Bu yüzden ABD ve Batı ülkeleri için Ortadoğu stratejik bir öneme sahiptir ABD’nin ilk aşamada 32 ülkeyi kaplayan planları 70’li yıllarda yapılan ve inşasına körfez savaşı denemesiyle başlanan ABD’nin Ortadoğu ve ön Asya petrollerine sahip olma savaşının stratejik planlamasıdır. Ortadoğu’da var olan, köktendinci akımlar, terör örgütleri, kitle imha silahları, uyuşturucu, silah ve insan kaçakçılığı yapan örgütlü suç şebekeleri, ABD ve Batı çıkarlarına yönelik tehditler üretmektedir.

  Büyük Ortadoğu Projesi’ne göre bu unsurların ortaya çıkmasının ve taraftar toplamasının asıl nedeni, bölge halklarının içinde bulundukları olumsuz ekonomik ve sosyal koşullar ile, bölgede varlığını sürdüren antidemokratik rejimlerdir.

  Eğer, ekonomik ve sosyal koşullar düzeltilir ve demokrasiye geçiş sağlanırsa, yönetime katılım olanağı bulan ve refah düzeyi yükselen Ortadoğu halkları, Batı’yı tehdit eden eylemlere destek vermeyecekler, köktendinci akımlar zayıflayacak, terör örgütleri çökecek ve ucuz petrolün Batı pazarlarına istikrarlı biçimde aktarılması güvence altına alınacaktır. Son günlerde dünya’nın merakla izlediği “Arap baharı” denilen halkların yönetimlere karşı çıkardığı iç savaşlar Büyük Ortadoğu Projesi’ni tekrar akıllara getirmiştir.

  Bop (Büyük Ortadoğu Projesi) hangi ülkeleri kapsamaktadır? ABD kaynakları 27 ülkenin ilk planda Büyük Ortadoğu Projesi çerçevesinde değerlendirildiğini vurgulamaktadırlar. Bu ülkeler şunlardır: “Afganistan, Bahreyn, Birleşik Arap Emirlikleri, Cezayir, Cibuti, Fas, Filistin Özerk Yönetimi, Irak, İran, İsrail, Katar, Kuveyt, Komor Adaları, Lübnan, Libya, Mısır, Moritanya, Pakistan, Somali, Suudi Arabistan, Sudan, Suriye, Tunus, Türkiye, Umman, Ürdün ve Yemen.” Genişleme halinde, bu alana Kafkasya ve Orta Asya cumhuriyetleri ile Endonezya ve Malezya’nın da dahil edilebileceği belirtilmektedir. Büyük Ortadoğu Projesi nedir ne değildir?

  1- Büyük Ortadoğu Projesi, geniş bir coğrafyada kaynaklara ulaşma çabasıdır.

  2- Büyük Ortadoğu Projesi, petrol üreten ülkeleri ABD’ye daha fazla ve uygun şartla petrol satmaya ikna yöntemidir.

  3- Büyük Ortadoğu Projesi, silah üreticileri, petrol devleri ve finansal şirketler koalisyonunun eseridir.

  4- Büyük Ortadoğu Projesi, ABD ekonomisindeki sıkıntılara çare arayışıdır.

  5- Büyük Ortadoğu Projesi, ABD’nin rakiplerinin petrol kaynaklarını kontrol etmeye yöneliktir.

  6- Büyük Ortadoğu Projesi bir enerji köprüsü olması nedeniyle Türkiye’nin ABD açısından ayrı bir yeri bulunuyor.

  7- Büyük Ortadoğu Projesi, bölgedeki üniter yapıları çözmeye yöneliktir bu proje de başrol oyuncunun film setine gelmesi biraz zaman alsa da başrol bütün takım ve edavatlar hazırlandı.nasıl mı MALATYA-KÜRECEK ‘e radar üstü kuruldu,ardından da ise sanki biz bu zamana kadar kendimizi koruyamıyormuş havası estirilerek NATO dan füze savunma kalkanları GAZİANTEP,KAHRAMANMARAŞ gibi illerimize yerleştirildi.

  vatandaşlar hedeflerine ulaşmak için gece gündüz hiç durmadan çalışmaktadırlar.bizleri yanlı medya aracılığı ile felakete sürüklemek için var güçleri ile beyinlerimizi yıkamak için yarış etmektedirler. -ya bizler ne yapıyoruz hiç düşündük mü? bizdeki yandaş medya uzantıları nerede yaşadıklarının farkında olmadıkları gibi tamamen onların ağzından tek taraflı haber verme yarışındalar. hatta TÜRKKÜM demeyi suç haline getirmek için yarış eder durumdalar.

  ANDIMIZ neredeyse kalktı kalkacak.son zamanlarda onların müslüman görünümlü misyoneri hilal kaplan denen ajan işi bayrağımıza kadar getirmiştir. yazıma İSTİKLAL MARŞININ 3. kıtasıyla son vermek istiyorum. BEN EZELDEN BERİDİR HÜR YAŞADIM,HÜR YAŞARIM. HANG

  İ ÇILGIN BANA ZİNCİR VURACAKMIŞ?ŞAŞARIM! KÜKREMİŞ SEL GİBİYİM,BENDİMİ ÇİĞNER,AŞARIM. YIRTARIM DAĞLARI,ENGİNLERE SIĞMAM,TAŞARIM.

  GELECEKTE YÜCE MEVLAM RAHMETLİ MEHMET AKİF ERSOY’UN DUASINA NAİL OLMAK İÇİN BU YÜCE TÜRK MİLLETİNE BİR DAHA İSTİKLAL MARŞI YAZDIRTMASIN!

  UYANIK OLALIM ARTIK ÜLKEMİZİN VE MUDURNUMUZUN MENFAATLERİNİ ÖNDE TUTARAK GELECEĞİMİZE YÖN VERELİM.

  sizlere CHURCHILL sözüzüyle nihayet vereceğim; SİYASET;BARIŞIN SAVAŞ HALİDİR.EĞER İYİ BİR SİYASET YAPARSAN SAVAŞTA ALAMADIKLARINI MASADA ALIRSIN demiş. bizler SAVAŞTA KAZANDIKLARIMIZI MASADA KAYBEDENLERDEN OLMAYALIM DİLEĞİYLE HOŞ ESEN KALINIZ DEĞERLİ HEMŞEHRİLERİM!..

  Yusuf TANRIKULU  İSTANBUL MUDURNU HABER

  ŞİMDİ SIRA BİZDE Mİ? Yazısına 3 Yorum Yapıldı

  YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


  Yukarı Geri Ana Sayfa
  sanalbasin.com üyesidir İnternet Yayıncıları derneği üyesidir İnternet Yayıncıları derneği üyesidir İnternet Yayıncıları derneği üyesidir