HERKESİN ATASI, HERKESİN BAYRAMI | Mudurnu'nun Haber Sitesi


Mudurnu Haber


 • ANKET
  • Mudurnu Belediyesi Çalışmalarını beğeniyormusunuz?

   • Hayır (49%, 35 Oy)
   • Evet (24%, 17 Oy)
   • Daha Fazla hizmet istiyoruz (24%, 17 Oy)
   • Bir fikrim yok (4%, 3 Oy)

   Toplam Oylar: 72

   Yükleniyor ... Yükleniyor ...
 • 

  Mudurnu'nun Haber Sitesi
  • Azerbaycan ile Türkiye arasında kimlik ile seyahat dönemi
   Azerbaycan ile Türkiye arasında kimlik ile seyahat
  • Kaymakam Çevik, Sokak Canlarına Mama verdi.
   Kaymakam Çevik, Sokak Canlarına Mama verdi.
  • Mudurnu Pazarının günü değişti
   Mudurnu Pazarının günü değişti
  • Ormanlar İHA ile takip edilecek
   Ormanlar İHA ile takip edilecek
  • Sıklıkla karşılaştığımız buzağı hastalıkları
   Sıklıkla karşılaştığımız buzağı hastalıkları
  • Corona virüsü hortladı
   Corona virüsü hortladı
  • Bolulu Çiftçilerimize Dane Mısır Tohumu Dağıtımı Yapıldı
   Bolulu Çiftçilerimize Dane Mısır Tohumu Dağıtımı Y
  • Kaymakam Fatih Çevik ,Çocuklara Kitap Hediye etti
   Kaymakam Fatih Çevik ,Çocuklara Kitap Hediye etti
  • Ankaralı Çiftçiye manda üretim desteği
   Ankaralı Çiftçiye manda üretim desteği
  • Yerli Elektrikli Traktörün Fiyatı Belli Oldu!
   Yerli Elektrikli Traktörün Fiyatı Belli Oldu!
  HERKESİN ATASI, HERKESİN BAYRAMI
  HERKESİN ATASI, HERKESİN BAYRAMI
  Bu Haber 2.522 kez okundu.
  23 Mayıs 2012 16:44
  Font1 Font2 Font3 Font4
  

  HERKESİN ATASI, HERKESİN BAYRAMI
  Üç gün önce bütün yurdumuzda ve Mudurnu’muzda 19 Mayıs Atatürk’ ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı resmi kurum ve şahıslarımızın imkanları nispetinde mütevazi şekilde kutlandı, anıldı. Haber sitemiz Mudurnu haberin objektifiyle tespit edilen törende koltuk ve sandalyelerin boş oluşu içimizi burktu. Maalesef benzer konuları yurdumuzda zaman zaman görüyor , okuyor , duyuyoruz.
  Konuya üç açıdan bakalım.

  Her şeyin başı iletişimle birlikte koordine bozukluğu.Bizim bazı siyasilerimizin toplumun değeri, milli ve dini bayramlarını parti programı dışında kendi algılarına görüşlerine göre yönlendirme temennileri.

  Vatandaşımızın bayramlara duyarsızlaşması .

  İnsanız bazen çabalara rağmen iletişim ve koordine bozukluğu olur diyerek ikinci açı bazı siyasilerimizin ülke ekonomisine çok tatilin zaman kaybettirdiği kutlama maliyetlerinden dolayı tamamen kendi algıları ile bayramlar üzerine topluma etkileri. Çok önemli olan üçüncü açı ise insanımızın ekonomik ve teknoloji yaşam mücadelesi yorgunluğu ile birlikte sanal paylaşımlarının sebebiyle bayramlara duyarsız kalmaları ..

  Sanal iletişim sitelerinde ,bazıları cumhuriyet elden gidiyor bayramlar engelleniyor ataya saldırı var diyerek karşı cephe oluşturup siyasi taraf toplamaya çalışmaktadır .

  Bu Atamızın, bayramlarımızın adıyla siyaset yapmak isteyerek mevki makam sahibi olmak isteyenlere yaramaktadır.

  Kendilerini aydın diye savunan kişilerin ulu önderimizin ismi dışında elinde bu işten başka bir proje malzeme yoktur . Durup durup oradan giriyorlar ve halkı rahatsız ederek kutlamalardan uzaklaştırıyorlar..Atatürk herkesin atasıdır.

  Atatürk ‘ü anlamak önemlidir o zamanki günün şartlarıyla ilersini gören Yurtta Sulh Cihanda Sulh diyen ulu önderin sağladığı milli birliği bu günde her konuda sağlamalıyız. Dünyanın değişimine evrensel değerlerle insan olmanın bilinciyle ayak uydurmalı örnek olmalıyız..

  Esas ülkemiz insanı ,nasıl yaşar,aile yapısı nasıldır manevi değerleri nedir bunları bilmek yaşatmak lazım. Çanakkale zaferinden sonra tüm dünya Türkleri savaşarak yenemeyiz bunların aile yapısını, inancını ve değerlerini değiştirmeden asla yenemeyiz derken * emperyalist güçlerin işletmeye başladıkları 100 yıl önceki planları bugün uygulamaya devam ettikleri görülmektedir.

  Atatürk’ün milli birlik ve dayanışmayı gerçekleştirmek kurtuluş için çıktığı 19 Mayıs 1919 da ki yolculuk, küllenen umutları canlandırmış, Anadolu insanın tek yumruk olmasını sağlamıştır.

  Atatürk Türk Milletinin haysiyetli ve şerefli bir millet olarak yaşaması için giriştiği bu savaşta, tüm gücünü, millete olan inancından ve güveninden almıştır . Güç halktır demokrasi halktır. Bizlere düşen atamıza bayramlarımıza sahip çıkıp her konuda milli beraberlikle çok çalışmak ülke ekonomisini yükseltmek kendimizin efendisi olmaktır.

  Bayramlar konusunda milli bilinç tekrar oluşturulup, kutlamaların halkın istediği şekilde yapılması, her meslekten, her yaştan, her siyasi görüşten halk ile birlikte bayramların kutlanması sağlanmalı, aksi bir durum var ise bu durum milletin meselesi olmalı ki, bu ruh ile ancak iç ve dış tehditlere karşı milli bütünlük sağlanabilsin.. 21 mayıs 2012

  * Emperyalizim: Emperyalizm veya yayılmacılık, bir devletin veya ulusun başka devlet veya uluslar üzerinde kendi çıkarları doğrultusunda etkide bulunmaya çalışmasıdır.

  Uğur Türesin MUDURNU HABER

  www.mudurnuhaber.com

  YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


  Yukarı Geri Ana Sayfa
  sanalbasin.com üyesidir İnternet Yayıncıları derneği üyesidir İnternet Yayıncıları derneği üyesidir İnternet Yayıncıları derneği üyesidir