Hacıabdullahlar Konağında EGE ziyafeti

 Abant İzzet Baysal Üniversitesi Mudurnu Süreyya Astarcı Meslek Yüksekokulu Otel, Lokanta ve İkram Hizmetleri Bölümü öğrencileri bu Hafta Mudurnu Hacıabdullahlar Konağı mutfağında EGE yöresi lezzetlerini hazırladı.

Mudurnu ilçesi Hacıabdullahlar Konağında sabah saatlerinde Otel, Lokanta ve İkram Hizmetleri Bölümü öğrencileri öğle yemeği için oluşturulan Menüdeki yemekleri hazırlamaya başladı.

 

Saat 12.30 da Mudurnu Süreyya Astarcı Meslek Yüksekokulu Akademik Kadrosu ve Bölüm öğrencilerinden oluşan yaklaşık 30 kişilik guruba yemek servisi başladı.

Bölüm Öğrencileri yemekleri Hacı Abdullahlar Konağı Bahçesinde hazırlanan masalarda aldı.

 Bölümden sorumlu Öğretim Görevlisi Serkan ŞENGÜL, ilk olarak geçtiğimiz  Marmara Bölgesi  yemeklerini Mudurnu Yarışkaşı Konağı Lokantasında öğrencileirmiz hazırlamış ve gayet güzel bir hazırlık yapılmıştı dedi.

Serkan ŞENGÜL, bu hafta  öğrencilerin EGE bölgesine ait yemekler için Puanlamaya girdiklerini ifade ederek, yemek sonrasında Akademik Kadro ve  diğer öğrencilerin yemekler hakkında fikirlerinin alıncağını ifade etti.

EGE Bölgesi yemekleri ile uygulamalı dersimize devam ediyoruz,EGE Bölgesinden  Bamya Çorbası, Patlıcan Böreği, Biber Ekşimesi, Ege Salatası, Kütahya Usulü Tarhanalı Köfte, İncir Islaması, Üzüm suyu,  oluşan menüyü hazırlayan 4 öğrencimize not verilecek dedi.

www.mudurnuhaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir