ADALET VE KALKINMA PARTİSİ İLÇE BAŞKANLIĞINDAN | Mudurnu'nun Haber Sitesi


Mudurnu Haber


 • ANKET
  • Mudurnu Belediyesi Çalışmalarını beğeniyormusunuz?

   • Hayır (49%, 35 Oy)
   • Evet (24%, 17 Oy)
   • Daha Fazla hizmet istiyoruz (24%, 17 Oy)
   • Bir fikrim yok (4%, 3 Oy)

   Toplam Oylar: 72

   Yükleniyor ... Yükleniyor ...
 • 

  Mudurnu'nun Haber Sitesi
  • Asrın felaketi Uzay dan böyle görüntülendi.
   Asrın felaketi Uzay dan böyle görüntülendi.
  • Taşkesti Beldemiz İlçe olma yolunda Emin adımlarla ilerliyor
   Taşkesti Beldemiz İlçe olma yolunda Emin adımlarla
  • MUDURNU ‘DA ORMAN KÖYLÜSÜ KENDİ ELEKTRİĞİNİ ÜRETECEK
   MUDURNU ‘DA ORMAN KÖYLÜSÜ KENDİ ELEKTRİĞİNİ
  • Böyleydiler, Böyle oldular
   Böyleydiler, Böyle oldular
  • İPEK YOLU’NUN ANKARA DURAKLARI YAYINLANDI
   İPEK YOLU’NUN ANKARA DURAKLARI YAYINLANDI
  • İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığı Büro Personel Alım İlanı
   İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanl
  • 12 aileye süt üreticiliği için 130 bin tl hibe
   12 aileye süt üreticiliği için 130 bin tl hibe
  • Ersan TÜRKOĞLU Bolu CHP İl Başkanlığına getirildi
   Ersan TÜRKOĞLU Bolu CHP İl Başkanlığına getirildi
  • Sabah namazı buluşmasına yoğun ilgi
   Sabah namazı buluşmasına yoğun ilgi
  • Sabah saatlerinde yola DİKKAT !
   Sabah saatlerinde yola DİKKAT !
  ADALET VE KALKINMA PARTİSİ İLÇE BAŞKANLIĞINDAN
  ADALET VE KALKINMA PARTİSİ İLÇE BAŞKANLIĞINDAN
  Bu Haber 6.936 kez okundu.
  7 Ocak 2013 14:03
  Font1 Font2 Font3 Font4
  

   

                          ADALET VE KALKINMA PARTİSİ İLÇE BAŞKANLIĞINDAN

  YEREL BASINDA ÇIKAN HABER VE GÜNDEMLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPMA ZORUNLULLUĞU DOĞMUŞTUR                                                 

                          İlçemiz basınında çıkan haberlerde;

                          Mudurnu Kaplıcasının elden gittiği, 2.000 Tl Belediyeden kira istendiği, artık kaplıcanın 50 Tl olacağı, belediye de bir devlet sayılır, kamu yeridir, çok yazık kendi insanına böyle yapılmamalı, su boşa akıyor yazıktır günahtır gibi haberleri yerel basında okuduk.

   

                           Belediye Başkanı Mehmet İnegöl”ün hazırlamış olduğu, Değerli hemşerilerim başlıklı yazı ekine eklemiş olduğu, Birlik başkanı Vali İbrahim Özçimen  ve 6 üyesinin imzasını taşıyan Babas Kaplıca birliğinin Encümen kararı, Mudurnu ilçesine dağıtılmıştır.

                          İdarenin aldığı karara itirazlar gerekli yerlere yapılır kanısındayım bu benim konum değil kararı veren makam gerekli bir açıklama yapar ve değerlendirir

                          Ancak halkı kışkırtıp bunun üzerinden siyaset yapılması uygun bir davranış değildir.

                          Kısa ve öz olarak kaplıcanın geçmişinden bahsetmek istiyorum. Mülkiyeti ve kullanımı Mudurnu Belediyesine ait iken 2003 yılında zamanın CHP li belediye başkanı Mehmet Karakaşoğlu Kaplıcanın tapusunu, kullanımını, mülkiyetini Kaplıca birliğine devir etmiştir. Belediye malına sahip olamamış elindeki nimeti başkasına devir etmiş şimdi yine CHP li Belediye Başkanı çıkıp istedim vermediler diyerek sızlanmaktadır.

                          Şu husus yanlış anlaşılmasın Kaplıca Birlikte Mudurnu”nun o birlikte Mudurnu için çalışmakta proje üretmektedir. Bu gecikmeleri şimdiki yönetime yüklemek yanlış olur. Kaplıca birlik tesisi yap işlet Devret modeli ile ihaleye çıkmış ihaleyi alan Yüklenici firma hem kaplıcayı işletip hem inşaata devam etmiş, burada 7-8 senelik bir süreç geçmiş, şartlarını yerine getirmediği ve inşaatı tamamlamadığı için yargı aşaması başlamış, uzun yılar bu devam etmiştir. İki sene önce Yüklenici firma Kaplıcadan Tahliye edilmiştir. Bu uzun bir yargı sürecinde olmuştur. Bu arada kaplıca, kapanınca Belediye başkanının talebi üzerine işletilmesi Mudurnu Belediye Başkanlığına verilmiştir. O tarihten bu yana işletmektedir.

                          Zaman zaman Belediye Başkanı Mehmet İnegöl’ün kaplıcadan aylık 6-8 bin lira  arasında aylık  gelir elde ettiği açıklanmıştır.

                         Burası bir kamu malıdır, idaresi de kamuya aittir, Encümen kararı ile katılım payını ve taktir edilen kira bedelini ödememek için böyle bir yol seçilmesi yakışık almaz. Yine halkı galeyana getirip bundan da kurtulma çabası uygun değildir. Kamu alacağıdır.

                          Son çalışmalarda; Kaplıca birliği iki sefer devre mülk yapılma şartı ile ihaleye çıkmış, talipli çıkmadığı için ihale sonuçsuz kalmıştır. Bu arada İl genel Meclisi üyesi arkadaşlarımın da katkıları ve çalışmaları ile Sarot Kaplıcası ihaleye çıkartılmış, Sarot Termal bu ihaleyi alarak şimdiki Sarot termali devre mülkleri yapmıştır. Bu çalışmadan sonra Taşkestinin hareketlendiği hatta ilçemize taştığı gözlemlenmiş, Babas kaplıcasının da böyle bir tesislerle devre mülklerle değerlendirilmesi, ilçemize istihdam ve katma değer sağlayacağı düşünülerek çalışmalara başlanmış, çalışmalar sonuç aşamasına gelmiş Allahın izniyle senelerce boşa akan bu veli nimet en iyi şekilde değerlendirilecektir.

                          İlçe halkımıza daha modern günü birlik kaplıca kazandırılacak içinde daha büyük havuzlar ve ayrı yeten yüzme havuzu içiren tesis ve otel  yapılacaktır..Daha geniş bilgi ilerde kaplıca birliği tarafından verilecektir.

                          Basın temsilcisi tarafından söylendiği gibi kaplıca özelleşmeyecek, kaplıca 50 Tl olmayacak, kaplıca Mudurnu ya çok görülmeyecek, Kamu malı bedavaya çalıştırılmayacak. Veli nimet olan su boşa akıtılmayacak.

                        Vatandaş Kaplıyaca gidince para ödüyor, Bu para nereye gidiyor. o zaman bunun kirası ve katılım payı da ödenmesi gerekir kanısındayım çünkü ödeneceği yer de kamudur.

                          Mengen ve Göynük’te hastaneler bitmek üzere, yeri tespit edilen zemin etüdü yapılan yerde engel olmasıydı şimdi bizim hastanemizde bitme aşamasında idi, Hükümetimiz nezdinde İlçemizde yapılacak olan yatırımlara Parti ayırımı yapmadan destek vermekteyiz, geçmiş Belediye Başkanı Metin Soygür döneminde 2,5 km Mudurnu girişi imar planına uygun bir şekilde genişletilerek  hizmete açılmış ve birinci kat asfalt seçimden önce atılmıştır.İkinci kat asfaltı ve aydınlatma direklerinin ihalesi de  seçimden önce yapılarak İlçemizin  hizmetine sunulmuştur.Belediyenin kasasından para çıkmadan bu hizmet Ak Parti hükümetimiz tarafından ilçemize kazandırılmıştır.İkinci etap Toki çalışmaları yine aynı dönemde başlamış olup bütün alt yapı çalışmaları Toki başkanlığına teslim edilerek okey alınmıştır,yapımı noktasında da hiçbir engellemeye gitmeden bu hizmet ilçemize sunulmuştur.Belediye Başkanı Mehmet İnegöl samimi ise;İller Bankası tarafından hibe boru verilmektedir.İlçemizin kanayan yarası olan ASPESLİ kansorejen içeren 7 Km lik su hattının desteklerimizle değiştirelim, Madem amaç halkımızı bilinçlendirmekse bu durumunda bilinmesinde yarar vardır.

                          Yerel basında siyasi adaletsizlikten bahsedilmektedir. Teşkilatımızda Adaletsizlik, ayrımcılık yoktur, Yerinde sözünde duran sadık teşkilat mensubunun başımızın üzerinde yeri vardır. Bu özellikleri taşımayan gelişi güzel konuşan teşkilata giremeyip bu yönde sızlananlar muhalefettir. Demokratik ortamda buna da saygı gösteriyoruz.

                          İlkemiz ve amacımız icraattır. Anlamadan dinlemeden bilgi sahibi olmadan gerekçesiz basına yazı verip altına yorum yazın, deyip Provokatör toplamak ilçemize bir şey kazandırmaz.

                          Her çalışmamız halkımız için yeri ve zamanı geldiğinde Allahın izniyle çalışmalar sonuç verecektir. Selam ve saygılarımla her zaman olduğu gibi DURMAK YOK YOLA DEVAM

  Ahmet UZUN  AK Parti Mudurnu ilçe Başkanı

  www.mudurnuhaber.com

  Mudurnu organik ARMUTÇUOĞLU YUMURTA

  ADALET VE KALKINMA PARTİSİ İLÇE BAŞKANLIĞINDAN Yazısına 10 Yorum Yapıldı

  YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


  Yukarı Geri Ana Sayfa
  sanalbasin.com üyesidir İnternet Yayıncıları derneği üyesidir İnternet Yayıncıları derneği üyesidir İnternet Yayıncıları derneği üyesidir