ACAİP İŞLER | Mudurnu'nun Haber Sitesi


Mudurnu Haber


 • ANKET
  • Mudurnu Belediyesi Çalışmalarını beğeniyormusunuz?

   Anket Sonuçları

   Yükleniyor ... Yükleniyor ...
 • 

  Mudurnu'nun Haber Sitesi
  • Azerbaycan ile Türkiye arasında kimlik ile seyahat dönemi
   Azerbaycan ile Türkiye arasında kimlik ile seyahat
  • Kaymakam Çevik, Sokak Canlarına Mama verdi.
   Kaymakam Çevik, Sokak Canlarına Mama verdi.
  • Mudurnu Pazarının günü değişti
   Mudurnu Pazarının günü değişti
  • Ormanlar İHA ile takip edilecek
   Ormanlar İHA ile takip edilecek
  • Sıklıkla karşılaştığımız buzağı hastalıkları
   Sıklıkla karşılaştığımız buzağı hastalıkları
  • Corona virüsü hortladı
   Corona virüsü hortladı
  • Bolulu Çiftçilerimize Dane Mısır Tohumu Dağıtımı Yapıldı
   Bolulu Çiftçilerimize Dane Mısır Tohumu Dağıtımı Y
  • Kaymakam Fatih Çevik ,Çocuklara Kitap Hediye etti
   Kaymakam Fatih Çevik ,Çocuklara Kitap Hediye etti
  • Ankaralı Çiftçiye manda üretim desteği
   Ankaralı Çiftçiye manda üretim desteği
  • Yerli Elektrikli Traktörün Fiyatı Belli Oldu!
   Yerli Elektrikli Traktörün Fiyatı Belli Oldu!
  ACAİP İŞLER
  ACAİP İŞLER
  Bu Haber 4.047 kez okundu.
  22 Şubat 2013 19:43
  Font1 Font2 Font3 Font4
  

  ACAİP İŞLER

  Bolu ve çevresinde son günlerde o kadar hızlı değişiklikler oluyor ki baş dönmemesi mucize olur.

  Araplar,ın  Abant,Taşkesti derken şimdi de Mudurnu çevresinde dolaştıkları dedikoduları çoğalmaya başladı.

   

  MUDURNU , Marka bir ilçe olduğu için dışarıdan insanların iştahını kabarttığını biliyorum. Ama gel gelelim günlük ilçede Siftah bile dükkanlarını kapayan Esnafların olduğundan  kimsenin haberi yok sanırım, haberi olsada fazla  ses çıkarmıyorlar diye düşünüyorum.

  Mudurnulular birileri gelsinde bizi kurtarsın  gözü ile bakarken, bir taraftan da ARAPLAR geliyormuş, yakında köşeyi döneceğiz düşüncesi ile tarla ve arsa fiyatlarında kıpırdanmalar olduğunu net olarak görebiliyoruz.

  İlçe dışında yaşayan hemşerilerimiz ise  babadan kalma tarihi  evleri tam satmanın zamanı  diye bir düşünce içersine girdi.

  Mudurnu’da başka bir konu ise  Babas kaplıcasında yapılan sondaj çalışmasının sonucunda  Mudurnu’nun ne kazanıp ne kazanamayacağından daha farklı olarak, bu suyu Sarot Termal nereye götürecek ? Nereye götüreceği  bir kesinlik kazansa hiçbir sorun kalmayacak, tüm meraklar sona erecek ama bir türlü kimse öğrenemiyor. Ama tahminler Dolayüz köyü sınırları içersinde satış sözleşmeleri imzalanan arazilere çıkacak suyun taşınacağı tahmin ediliyor.

  Eğer Sarot Termal  Babas ta çıkardığı suyu  Dolayüz’e bir taşımaz ise bir sürü vatandaş şoka girecek, demedi demeyin.  

  Aslında  çıkan  su fazla uzağa götürülmeden o bölgedeki  devredilecek araziler bulunduğu  ve bu araziler için daha önce pazarlıkların yapıldığı biliniyor,  bu araziler şu an el değiştirmiş gibi görünüyor, bu arazileri alan firma arazileri elden  güzel fiyatlara çıkarıp, buraya yatırım kayabilirmi ? Eğer bu söylediğim olursa şu anki gürültülerinde ben biteceğine inanıyorum.

  İlçede siyasi çalışmalar  deseniz o biçim, kim kimin eteğinden tutmuş, kimin kiminle birlikte  hareket ettiği son yapılan KIZILAY seçimleri ile birlikte iyice arap saçına döndü.  Seçimlerde çıkan 2 listeninde AK partili başkan adaylarının olmasından dolayı Listenin birinde ismi bulunan Ak Parti ilçe başkanı’nın listeden ismini sildirmesi ve yaptığı  guruplaşma açıklaması ile seçimlere katılanların akıllarını karıştırdı. İlçe başkanının Listeden isminin silinmesini istemesinin sebebinin her iki başkan adayının da AK partili olduğunu ifade etmesi ile birlikte seçimlere siyasetmi karıştırıldı, sorusu akıllara geldi.

   Mudurnu’da Gündem Ankara Trafiğinden yoğun

   Mudurnu ilçesinde maşallah son günlerde  gündem o kadar hızlı akıyor ki gündemi yakalayabilmek çok zor. Bir bakıyoruz BAL ORMANI toplantısı var deniliyor,Mudurnu Orman işletmesinde yapılacak olan toplantıdan kimsenin haberi yok, son dakikada her kese haber verilmeye çalışılıyor. Sekreterliğin bile bilgisi olmuyor. Demek ki sadece  program gereği Mudurnu’da yapıldı diye not ve mesai alınsa sanırım yeterli oluyor.

  Bu kadar işin arasına birde HIZLI TREN girdi.

  Son olarak Mudurnu gündeminde bir bu noksandı dedirtecek HIZLI TREN projesi için Çevre ve Şehircilik il Müdürlüğü ve Projeyi yürüten firma yetkilileri Mudurnuluların soruları altından nasıl çıkacaklarını bilemediler.

   4O yıl önce Mudurnu’dan Tren geçeceği belirtilmiş ve o gün bu gün Mudurnu’dan Tren ne zaman geçer diye merak edenler, geçtiğimiz yıl Mudurnu ve çevresinde yollara çizilen  farklı bir işaretleme sistemi ile artık Trenin Mudurnu’dan geçme vaktinin geldiğini anladılar. Ama beklediğimiz TREN in gelmemesi bizleri üzdü. 

   

  Aydın ÖZPELİT Mudurnu aydinozpelit@mudurnu.com   Devamı yarın…

  ACAİP İŞLER Yazısına 1 Yorum Yapıldı

  YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


  Yukarı Geri Ana Sayfa
  sanalbasin.com üyesidir İnternet Yayıncıları derneği üyesidir İnternet Yayıncıları derneği üyesidir İnternet Yayıncıları derneği üyesidir