15 TEMMUZ DEMOKRASİ ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ PROGRAMI | Mudurnu'nun Haber Sitesi


Mudurnu Haber


 • ANKET
  • Mudurnu Belediyesi Çalışmalarını beğeniyormusunuz?

   • Hayır (49%, 35 Oy)
   • Evet (24%, 17 Oy)
   • Daha Fazla hizmet istiyoruz (24%, 17 Oy)
   • Bir fikrim yok (4%, 3 Oy)

   Toplam Oylar: 72

   Yükleniyor ... Yükleniyor ...
 • 

  Mudurnu'nun Haber Sitesi
  • Asrın felaketi Uzay dan böyle görüntülendi.
   Asrın felaketi Uzay dan böyle görüntülendi.
  • Taşkesti Beldemiz İlçe olma yolunda Emin adımlarla ilerliyor
   Taşkesti Beldemiz İlçe olma yolunda Emin adımlarla
  • MUDURNU ‘DA ORMAN KÖYLÜSÜ KENDİ ELEKTRİĞİNİ ÜRETECEK
   MUDURNU ‘DA ORMAN KÖYLÜSÜ KENDİ ELEKTRİĞİNİ
  • Böyleydiler, Böyle oldular
   Böyleydiler, Böyle oldular
  • İPEK YOLU’NUN ANKARA DURAKLARI YAYINLANDI
   İPEK YOLU’NUN ANKARA DURAKLARI YAYINLANDI
  • İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığı Büro Personel Alım İlanı
   İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanl
  • 12 aileye süt üreticiliği için 130 bin tl hibe
   12 aileye süt üreticiliği için 130 bin tl hibe
  • Ersan TÜRKOĞLU Bolu CHP İl Başkanlığına getirildi
   Ersan TÜRKOĞLU Bolu CHP İl Başkanlığına getirildi
  • Sabah namazı buluşmasına yoğun ilgi
   Sabah namazı buluşmasına yoğun ilgi
  • Sabah saatlerinde yola DİKKAT !
   Sabah saatlerinde yola DİKKAT !
  15 TEMMUZ DEMOKRASİ ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ PROGRAMI
  15 TEMMUZ DEMOKRASİ ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ PROGRAMI
  Bu Haber 2.119 kez okundu.
  17 Kasım 2016 20:24
  Font1 Font2 Font3 Font4
  

  15 TEMMUZ DEMOKRASİ ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ PROGRAMI

  Bolu Valisi Aydın Baruş, Şehit Ozan Özen Ortaokulu tarafından hazırlanan 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Günü programına katıldı. Şehit Polis Memuru Ozan Özen’in ailesi de yer aldığı programda ayrıca okul tarafından hazırlanan Şehit Ozan Özen köşesinin açılışı da yapıldı.
  Şehit Ozan Özen Ortaokulu’nda düzenlenen 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Günü programına Bolu Valisi Aydın Baruş, Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz, Şehit Polis Memuru Ozan Özen’in ailesi, öğretmen ve öğrenciler katıldı.
  Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programda  Okul Müdürü Halil Yiğiter açılış konuşmasını yaptı.
  Yapılan konuşmanın ardından okulun açıldığı günden itibaren her gün okula adı verilen demokrasi şehidi Ozan Özen’in kabrini düzenli olarak ziyaret eden ve bunu şehidimize bir vefa olarak gören okulun 8. Sınıf öğrencilerinden Elif Özsoy ve Gamzenur Özpolat, Şehit Özen’in hayatını kısa olarak katılımcılara aktardılar.
  Programda demokrasi şehidimizin babası Metin Özen de kısa bir konuşma yaparak “Çocuğumun isminin bu okula verilmesinde emeği geçen başta Sayın Valimize ve Milli Eğitim Müdürümüze çok teşekkür ediyorum” dedi.
  Daha sona ise okulun kendi düzenlediği ve konusu  ‘15 Temmuz Şehitlerine Saygı’ olan şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrenciler eserlerini okudular. Kompozisyon yarışmasında 6-A sınıfından Fatih Geyvelioğlu isimli öğrenci ‘Vatan’ adlı kompozisyonunu okurken, şiir de ise Muhammed Can Kolay isimli öğrenci ‘Rahat Uyu Ozan’ isimli şiirini okudu.
  Programın devamında ise yazdığı Şehitlere Mektup isimli çalışması nedeniyle Bolu Valisi Aydın Baruş’un da tebriklerini alan  Sakarya Ortaokulu öğrencisi Rana Meryem Öztürk sahne alarak, 15 Temmuz gecesi yaşadıklarını kendi kalemiyle ele aldığı mektubu katılımcılara aktardı. Daha sonra ise okulun 7-B sınıfı öğrencileri 15 Temmuz Demokrasi Marşı’nı okudu.
  Düzenlenen programda bir konuşma yapan Bolu Valisi Aydın Baruş, konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Bugün duygu dolu bir anı hep birlikte paylaşıyoruz. Bu anı anlamlı kılan dinimizde, geleneklerimizde bir faninin ulaşabileceği en yüce makamlardan birisi olan şehitlik makamıdır. Şehitlik makamı bizim tarihimizde atalarımızın vatan, din ve namus uğruna canını feda etme fedakarlığını gösteren önemli bir kavramdır. Vatanı, birliği tehlikeye düştüğü zaman bu millet tarihte de şahit olduğumuz gibi kendi canını hiç düşünmeden meydanlara atılmış ve çocuklarının, torunlarının geleceği uğruna canını seve seve feda edebilmiştir. Hatırlayalım ki Çanakkale Savaşı’nda Gazi Mustafa Kemal Paşa yanında bulunan askerlere, “Ben size taarruzu emretmiyorum, ölümü emrediyorum” dediği zaman  o vatan evlatları kendilerini hiç düşünmeden mermilere siper ederek, kendilerinden sonra gelecek olan askerlere yer açmak için, zaman kazandırmak için canlarını feda etmişlerdir. İşte bizim milletimizin ruhunda yaşayan şehitlik makamının kutsallığını bu fedakârlıktan almaktadır. Çanakkale’de ölüme yürüyenler biliyorlardı ki eğer düşman Türk Milletini mağlup ederse o milletin geleceği olan çocukları dünyanın sömürgeci güçlerinin esareti altında özgür olmadan yaşamaya mahkum olacak.
  “TANKLARIN, SİLAHLARIN ÖNÜNE DE İNSANLARIMIZ KENDİLERİNİ KORKUSUZCA ATTI”
  15 Temmuz’da da milletimiz yabancı güçlerle iş birliği yapan FETÖ terör örgütü hainlerinin kendi içimizden olan, kendi evlatlarımız olan askerlimize, bu milletin kendi parasıyla aldığı silahları vererek milletin canına kast etmeye çalıştı. Buradaki amaç milleti, milletin seçtiği insanlar yönetmesin. Biz başkalarının himayesi altında yaşayalım ve demokrasi önemli değil, özgürlük önemli değil dediler. Başkalarının emri altında zelil bir şekilde,  vatanın parçalanması uğruna da olsa bizim kutsal bildiğimiz insanların sözleriyle yönetilsin bu ülke dediler. Ama o akşam bu millet her ferdiyle, genciyle yaşlısıyla, çocuğuyla hepsi sokaklara döküldü ve tankların önüne durdular. Uçaklardan, helikopterlerden atılan mermilerin önüne durdular. Hem de ellerinde hiçbir silah yokken korkusuzca durdular. İstanbul’daki tankların, silahların önüne de insanlarımız kendilerini korkusuzca attı. Bu sırada Emniyet Müdürlüğü’nde görevli olan Ozan Özen kardeşimiz de bu millete yapılan saldırıyı hazmedemediği için ve görev bilinciyle kendisine verilen vazife gereği olay yerine gitti. Ancak vazifesini yaparken kendi insanına silah sıkmaktan utanmayan, aşağıların aşağısı bazı kişiler tarafından kendilerine asker elbisesi giymiş ama o asker elbisesinin ne demek olduğunu bilemeyen gafiller tarafından şehit edildi.
  “ŞEHİT AİLEMİZİN EVLATLARININ İSMİ ARTIK İLELEBET BU OKULDA”
  Bizim üzerimize düşen görev işte vatan için, millet için, demokrasi için bu fedakarlığı yapan aziz şehitlerimizi daima bilincimizde, ruhumuzda yaşatmaktır. Biz Bolu’da şehitlerimizin anısını yaşatmak üzere okullarımıza, yurtlarımıza isimlerini verdik. Daha önce bildiğiniz gibi Kültür İlkokulu ile birlikte aynı binada eğitim gören Kültür Ortaokulumuzu bu binaya taşıma planları yapmıştık. 15 Temmuz’dan sonra şehitlerimizin anısını yaşatmak konusu gündeme gelince ilk aklımıza gelen bu okula Şehit Polis Memurumuz Ozan’ın ismini vermek oldu. Ne mutlu ki şehit ailemize evlatlarının ismi artık ilelebet yaşamaya devam edecek. O’nun ismini yaşatmak bizim görevimiz. Bu ülkeye, bu ülkenin insanına milli iradeye kast edenler hiçbir zaman başarılı olamayacaklar. Gençlerimizde, çocuklarımızda bu ruh var. O’nun anısını yaşatmak ve okulumuzun açılışını da yapmak şehidimizin ismini yaşatacak bir köşe oluşturmak amacıyla okul idarecilerimiz, öğretmenlerimiz güzel bir çalışma yaptılar. Birazdan  açılışını yapacağız.
  “MİLLETİMİZ DAİMA AYAKTA KALACAK”
  Değerli çocuklar. Bu köşeyi her gördüğünüzde lütfen vatan ve millet için çalışmak, fedakârlık nedir bunu iyice kalbinize, gönlünüze yerleştirin. Buna ihtiyacımız var. Sizlere güveniyoruz. Bu ülkenin geleceği sizlerin dimdik tutacağı işte o ruhta yaşayacak. Sevgili şehidimiz Ozan Özen kardeşim, ruhun şad olsun, mekanın cennet olsun. Bu evlatlar senin ismini daima yaşatmaya devam edecekler ve senin bu millet için yaptığın fedakarlığın ne anlama geldiğini daima hafızalarında yaşatacaklar ve milletimiz daima ayakta kalacak, demokrasisini ve milli iradeyi ilelebet yaşatacaktır.”
  Vali Baruş’un konuşmasının ardından okulun kendi düzenlediği ve konusu  ‘15 Temmuz Şehitlerine Saygı’ olan şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren Fatih Geyveliolu ve Muhammed Can Kolay isimli öğrenciler Vali Baruş tarafından ödüllerini aldılar.
  Programın son bölümünde ise Şehit Ozan Özen adına oluşturulan köşenin açılışı yapıldı. Vali Baruş, Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz ve şehidimizin ailesi tarafından açılan şehidimizin köşesi daha sonra ise gezildi.
  VALİ BARUŞ ÖĞRETMENLERLE BULUŞTU
  15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Günü  programının ardından Bolu Valisi Aydın Baruş, okul öğretmenleri ile bir araya geldi.
  www.mudurnuhaber.com

  YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


  Yukarı Geri Ana Sayfa
  sanalbasin.com üyesidir İnternet Yayıncıları derneği üyesidir İnternet Yayıncıları derneği üyesidir İnternet Yayıncıları derneği üyesidir