Ev ortamında dini eğitim

Ev ortamında  dini  eğitim 

Mudurnu Müftülüğü hizmet binasında yapılan değişiklik sonucunda 4-6 yaş arası 12 öğrenciye Ev ortamında Dini bilgiler  ve Kuran Kursu eğitimi veriliyor.

Mudurnu Müftüsü  Mehmet YORULMAZ, ilçemizde böyle bir faaliyeti gerçekleştirmemizde bizlere maddi ve manevi desteklerini esirgemeyenler den Allah razı olsun dedi.

Yorulmaz, Mudurnu Müftülüğü hizmet binasının üst kısmında oluşturulan   Ana sınıfı şeklindeki Kuran Kursunda 4-6 yaş arası öğrencilerin dini bilgiler öğrenirken oyun oynama ve paylaşma kabiliyetlerin inde kazanıldığını ifade etti.

12 öğrencinin bulunduğu Kursta 3 Bayan  öğretmenin çocuklara eğitim verdiğini ifade eden Mudurnu Müftüsü Mehmet YORULMAZ,  çocuklar burada aynı evlerindeki gibi hareket edebiliyorlar, eğitimcilerimiz ise bir Anne şevkati ile çocuklara dini konularda eğitim veriyorlar dedi.

 

 

 AĞAÇ YAŞ İKEN EĞİLİR

Mudurnu Müftüsü Mehmet YORULMAZ, Ağaç yaş iken eğilir ata sözünün çok anlam taşıdığını ifade ederek,  bu yaşlardaki çocuklarımızın dini eğitim alması Anne ve Babalar için çok büyük bir velinimet, ne yazıkki   gezdiğim bazı yerlerde tanıştığım orta yaşlı kişilere  Kuranı Kerim okumayı biliyor musunuz diye sorduğumda  okuyamadık cevabını almak beni çok üzüyor, ilçemizde yetişkinler için Kuranı Kerim öğretmek için  Din görevlisi arkadaşlarımızdan destek alabilirler dedi.

Yorulmaz, küçük yaşlardaki çocuklarımızın hafızalarında verilen dini eğitimler olduğu sürece toplumdaki bazı problemlerinde önüne geçmiş oluruz,  Kuran okuyan, öğreten ve öğrenen kişi hatalardan uzak durur mesajını verdi.

www.mudurnuhaber.com

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir