EMITT'e 108 ülkeden 4.500 katılım | Mudurnu'nun Haber Sitesi


Mudurnu Haber


 • ANKET
  • Mudurnu Pazarı hangi gün kurulmalı

   Anket Sonuçları

   Yükleniyor ... Yükleniyor ...
 • 

  Mudurnu'nun Haber Sitesi
  • Sağlıklı Ürünler Mudurnu AVM de
   Sağlıklı Ürünler Mudurnu AVM de
  • HAYAT TEDBİRLE NORMALE DÖNÜYOR
   HAYAT TEDBİRLE NORMALE DÖNÜYOR
  • Turizmde canlanma iç pazar ile başlayacak
   Turizmde canlanma iç pazar ile başlayacak
  • Medirevo Nedir?
   Medirevo Nedir?
  • Kenevir Tohumu yağının Faydaları
   Kenevir Tohumu yağının Faydaları
  • Mide ve bağırsak kanserinden koruyan mucize besin iğdenin faydaları
   Mide ve bağırsak kanserinden koruyan mucize besin
  • Tarım ve Hayvancılık yapana Faizsiz Kredi, işte şartlar
   Tarım ve Hayvancılık yapana Faizsiz Kredi, işte şa
  • Mudurnu 3. Etap Toki de Satılık 3+1 daire
   Mudurnu 3. Etap Toki de Satılık 3+1 daire
  • El ele hep birlikte güzel bir Mudurnu için
   El ele hep birlikte güzel bir Mudurnu için
  • 2020 yılı SGK’ya ödenecek prim miktarları
   2020 yılı SGK’ya ödenecek prim miktarları
  EMITT’e 108 ülkeden 4.500 katılım
  EMITT’e 108 ülkeden 4.500 katılım
  Bu Haber 1.819 kez okundu.
  24 Ocak 2018 16:12
  Font1 Font2 Font3 Font4
  

  EMITT’e 108 ülkeden 4.500 katılım

  Dünyanın beş büyük turizm fuarı arasında EMITT (Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı) yarın açılıyor. Turkuvaz Medya Grubu’nun medya sponsorluğunda TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen ve 28 Ocak’a kadar sürecek olan EMITT, başta Hindistan, Endonezya, Filipinler, Rusya, Balkan ülkeleri, İtalya, Bulgaristan ve Yunanistan olmak üzere 108 ülkeden 4 bin 500 davetli tur operatöründen rekor sayıda başvuru aldı.
  Bu yıl 22’nci kez EMITT yetkilileri tur operatörlerinden gelen bu yoğun ilgiyi büyük bir titizlikle ele alarak ülke turizmine katkı sağlayacak 650 davetli tur operatörünün başvurusunu onaylayarak fuar katılımcılarına özel olarak oluşturulan randevu sistemine dahil etti.

  50 BİN KİŞİ ZİYARET EDECEK
  Kültür ve Turizm Bakanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Türk Hava Yolları’nın kurumsal sponsorluğunda, KOSGEB’in desteğiyle ve Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) ve Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği’nin (TYD) iş ortaklığında düzenlenecek EMITT’i bu sene 50 binden fazla kişinin ziyaret etmesi bekleniyor. EMITT ilk iki gününde turizm profesyonellerine, üçüncü ve dördüncü gününde ise tatil tüketicilerine yönelik olacak.
  Tüketiciler fuarda seçtikleri tatil destinasyonlarını inceleyebilecek ve bütçelerine uygun tatil rotalarını, cazip fiyatlarda erken rezervasyon kampanyaları ile ulaşma imkânına sahip olabilecek. Fuarın yarın gerçekleştirilecek açılışına yurtiçi ve yurtdışından önemli isimlerin katılması bekleniyor.

  DÜNYADA İLK BEŞ ARASINDAYIZ
  Bu yıl rekor seviyede yabancı ziyaretçiyi ağırlamaya hazırlandıklarını belirten ITE Turkey Turizm & Seyahat & Moda Grup Direktörü Hacer Aydın, 1999’daki ilk organizasyonlarından bu yana her yıl istikrarlı bir şekilde büyüdüklerini ve EMITT’i dünyadaki 5 büyük turizm fuarından biri haline getirdiklerini söyledi. Bu yıl yurtdışından büyük bir ilgi gördüklerinin altını çizen Aydın, “Şu ana kadar turist getirme potansiyeli yüksek olan ülkelerden gelen başvuruları büyük bir özenle değerlendirdik. Bunun neticesinde şimdiye kadar gelen binlerce talep arasından 650 tur operatörünü seçerek Türkiye’de ağırlayacağız” diye konuştu.

  50 MİLYON TURİST 50 MİLYAR DOLAR GELİR
  Rusya ile düzelen ilişkiler sonrası turizmde verilerin olumlu seyretmeye başladığını anlatan Hacer Aydın, “Bu yıl da turist sayısında artış sürecek ve 2015’teki turist sayısına yeniden erişebileceğimizi öngörüyoruz. 2018 sonrasındaki dönemlerde sektör eski büyüklüğüne ve 50 milyon turist 50 milyar dolar hedefine ulaşacaktır. Sektördeki bu gelişme ile birlikte 22 yıldır ülke turizminin gelişiminde önemli rol oynayan EMITT’de aynı doğrultuda büyümesini, ülkemiz turizmi ve ekonomisine katkı sağlamayı sürdürecektir” değerlendirmesini yaptı.

  Kaynak: Sabah 

   

  MUDURNU FUARA ZİYARETÇİ GÖTÜRECEK

  Geçtiğimiz yıllarda  Emitt Turizm Fuarlarında Stand açan ve çeşitli programlar ile Fuar boyunca tanıtılan Mudurnu ilçesi bu yıl Fuara ilçede faaliyet gösteren Hediyelik Eşya satıcılarını ve Konak Sahiplerini Fuara götürecek ve orada  Tur Operatörleri ve Tur Firmaları ile görüş alışverişlerinde bulunmaları sağlanacak.

  Fuara geçmiş yıllarda olduğu gibi normal ziyaretçi götürülmeyecek, Fuara gezi amaçlı gitmek isteyenler kendi imkanları ile katılabilecekler.

  www.mudurnuhaber.com

  YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


  Yukarı Geri Ana Sayfa
  sanalbasin.com üyesidir İnternet Yayıncıları derneği üyesidir İnternet Yayıncıları derneği üyesidir İnternet Yayıncıları derneği üyesidir