Afrika ve Çin Mudurnu Traverten’i kullanacak


Afrika ve Çin Mudurnu Traverten’i kullanacak

Mudurnu ilçesinde Faaliyet gösterirken ve Amerika Krizi ile birlikte üretimini Durduran Mirasol madencilik Ltd.Şti ne ait Traverten ocağı ve Üretim Tesisleri açılan Afrika ve Çin pazarı ile üretime yeniden başlayacak.

Firma sahibi Orhan MUSAOĞLU, Mudurnu ilçesinde ürettikleri Traverten’i Amerika ya gönderdikleri sırada, Amerika’da çıkan Kriz ile birlikte üretimi durdurmak zorunda kaldıklarını ifade etti.

Musaoğlu, geçtiğimiz günlerde Afrika ve Çin den yatırımcılar ile görüşme yaptıklarını ilerleyen günlerde netlik kazanması ile birlikte Mudurnu ilçesindeki tesislerin yeniden hayat bulacağını ifade etti.

 40 AİLEYE İŞ KAPISI

Orhan MUSAOĞLU, Maden Ocağının yaklaşık 40 aileye Ekmek kapısı olduğunu belirterek, bölge insanına firmamızın dolaylı yönden katkıları büyüktür dedi. Mudurnu,Bolu,Düzce başta olmak üzere bölgedeki bir çok kurum ,kuruluş ve vatandaşlara Maden Ocağının defolu ürettiği taşlar ücretsiz veriliyordu.

Aylık 35 Konteynır üretim

Aylık 35 Konteynır ürün işlendiğini ifade eden Orhan Musaoğlu, Ürünlerimizi bir çok Ortadoğu ülkelerine gönderdik, Başta Amerika olmak üzere, İtalya, Brezilya, Çin ve Afrika ürünlerimizi ilgi ile takip ediyor ve beğeniyor dedi.

Dünya Krizi düzeldi yakında faaliyete başlayacağız

Dünya ekonomik Krizinin her geçen gün düzelmesi ile birlikte iş tekliflerinin geldiği belirtilerek, Mudurnu ilçesindeki Traverten üretiminin anlaşma sağlanması halinde yakın bir zamanda Afrika ve Çin için üretime başlanacağı müjdesi verildi.

MUDURNU AYDIN ÖZPELİT www.mudurnuhaber.com

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir