Suat YILDIZ Bozyazı Kaymakamlığına atandı

Suat YILDIZ Bozyazı Kaymakamlığına atandı

Mersin Bozyazı Kaymakamı Mustafa Erkayıran Çeşme Kaymakamlığına atandı. Erkayıran’dan boşalan Bozyazı Kaymakamlığına ise Sinop’un Ayancık Kaymakamı Suat Yıldız getirildi.

Mersin’in Bozyazı Kaymakamlığı’nda görev değişimi oldu. Resmi Gazete’nin 28 Haziran 2015 tarihli sayısında yayınlanan Mülki İdari Amirler Kararnamesi ile Bozyazı’da görev yapan Kaymakam Mustafa Erkayıran, 27 Ağustos 2015 tarihi itibariyle İzmir’in Çeşme Kaymakamlığına, Ayancık Kaymakamı Suat Yıldız ise Bozyazı Kaymakamlığı’na atandı.

Temmuz 2010 tarihinden bu yana Ayancık Kaymakamı olarak görev yapan 1970 Çorum doğumlu Suat Yıldız, ilk, orta ve lise öğrenimini Çorum’da tamamladı. 1992 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun olan Yıldız, 1994 yılında Amasya Kaymakam Adayı olarak göreve başladı. Üç yıllık staj döneminden sonra 1997 yılında Eskişehir’in Mihalıççık ilçesine asaleten atanan Yıldız, sırasıyla Bingöl’ün Yayladere, Bolu’nun Mudurnu, Kırıkkale’nin Delice ve Elazığ’ın Sivrice ilçelerinde kaymakamlık yaptı. Yüksek lisansını Kamu Yönetimi dalında Türkiye Ortadoğu Amme Enstitüsü’nde tamamlayan Suat Yıldız, İçişleri Bakanlığı’nın 31 Temmuz 2010 tarihli kararnamesiyle Ayancık Kaymakamlığı’na getirildi. Evli ve 2 çocuk babası Yıldız, 27 Ağustos’tan itibaren Bozyazı Kaymakamı olarak görev yapacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir