MUDURNUMUZA MEKTUPLAR (1)

MUDURNUMUZA MEKTUPLAR (1)

Değerli hemşehrilerim ,gönül dostlarım;

Geleceğimizi ilgilendiren ve hakkımız olan siyasi hizmetlerden daha fazla istifade etmek için iktidar partimiz ADALET ve KALKINMA PARTİSİNİN ilçe başkanlığı yönetim seçimi oldu.Yeniden seçilen ilçe başkanımızı ve kıymetli yönetim kurulu üyelerini tebrik ederek , hak ve halk için birlikteliğimizi beyan ediyorum.
Milletvekillerimiz, il ilçe teşkilatlarımız ve sizlerle hep birlikte ilçemizin,  iktidar hizmetlerinden daha fazla pay almasına çalışacağız.
Siyaseti şahsi ego menfaat den ziyade topluma  ve vatana hizmet için yapmak istiyoruz. Tüm partilerin mensupları ile  vatandaşlarımız, seçme seçilme hakkını kullanarak hizmet yarışına giriyor.
Yüksek inancımla Mudurnu’muzda ve ülkemizde yarınlar güzel olacağına inanıyorum  çünkü arkamızdan  duyarlı  bilgili ve donanımlı gençlerimiz geliyor. Geleceğimizin garantisi gençlerimize örnek olmak ,zemin hazırlamak  ve bu sürecin sonunda ihtiyaçlarımızın, arzu ve hayallerimizin gerçek olması için birbirimizle iletişim kurmaya, bilgilenmemize, birlik olmamıza  ihtiyaç vardır.

 Bu gün ,her ferdin, her siyasi insanın ve kurumlarımızın halkıyla bilgi paylaşımında bulunup daha etkin hızlı harekete geçme zorunluluğu vardır.Çünkü insanlar toplum içerisinde yaşarlar ve kurumlar toplum için varlıklarını icra ederler. Sivil ve siyasi kurumların hizmetlerinin etkin olması,doğru anlaşılıp analiz edilerek bireyler değil toplum yararına doğru adımlar atılmasına ihtiyacımız vardır. Bu paylaşım sağlanmadığın da yapılan hizmetler yanlış anlaşılabiliyor. Kısır çekişmelerle hizmetler toplum değil bireyler yararına, farkındalık olmadan yönelebiliyor.

Faydalı işlerin şahsi menfaatlere hizmetini önlemek adına, birlik, sevgi ,saygıdan oluşan temel  etik kurallar çizgisinden ayrılmadan, herkesin de bu etik çerçevesinde MUDURNU’muz için hareket etmesini dileyerek,  geleceğimize zarar vermemek üzere gündemdeki sorunları tekrar dikkatlerinize sunuyorum:

-YAYLA EVLERİ KONUSUNUN ÇİFTCİMİZ YARARINA ÇÖZÜMÜ,

– ABANT’IN TOPRAKLARININ KULLANIM YETKİSİNİN  KAYBOLMAMASI  İÇİN SINIRLARIMIZDAN ÇAKARILMASININ ÖNLENMESİ ,

-ESKİ TAVUK KÜMESLERİNİN, ÇİFTCİYE DESTEK OLACAK ŞEKLİYLE  RUHSATLANDIRILMASI,

-HASTANEMİZİN, BÜROKRAT UZMANLARIN UYGUN GÖRECEĞİ YERDE ENAZ 50 YATAK KAPASİTEDE KURULMASI,

-İLÇE TURİZMİMİZİ GELİŞTİRECEK DEVREMÜLK ALANI TEMİNİ İÇİN ORMAN İŞLETMESİ ALANININ ,DEVLET, MİLLET,İLÇE GELECEĞİ  AVANTAJI DÜŞÜNÜLEREK  TAKASININ SAĞLANMASI VE BU ALANIN DEVREMÜLK TAHSİSİNE VERİLMESİ ,

-FINDICAK VE GÜRÇAM  KÖYLERİNİN  BELEDİYE SINIRLARI İÇİNE ALINARAK EKONOMİK DEĞER YARATABİLECEK FİRMALARA YATIRIM İÇİN TAHSİSİNİN DESTEKLENMESİ,

 -NALLIHAN’DAN GELECEK DUBLE YOLUN MUDURNU GÜZERGAHINDAN GEÇMESİNİN SAĞLANMASI ,

-HIZLI TİREN YOLU GÜZERGAHININ BAŞKA YÖNE POLİTİK ÇALIŞMALARLA KAYDIRILMASININ ÖNLENMESİ,

– KÖYLERİMİZE VERİLEN, ALT YAPI, YOL, KANALİZASYON VE ASFALT HİZMETLERİNİ HIZLANDIRMAK,

-YENİ YAPILACAK BÜYÜK KAPASİTE ÜRETİM KÜMESLERİNİN YERLERİNİN BELİRLENMESİNDE, KÖY VE ŞEHİR DIŞI ALANLARIN ORGANİZE VE TEŞVİK EDİLMESİNE ÖZEN GÖSTERİLMESİ,

-ÇEVREYİ VE YER ALTI SULARINI KİRLETEN TAVUK GÜBRELERİNİN DEĞERLENDİRİLMESİNE VE FAYDA SAĞLANMASINA İMKAN VERECEK, İŞLENMESİNDE AVRUPA’DA ÖRNEK TESİSLERLE İŞBİRLİĞİ YAPACAK  VE  TAVUKCULUK SEKTÖRÜNÜN  VERİMLİLİĞİNİ ARTTIRACAK OLAN;

   -KÜMESLERİ  KOKU YAPAN,  RUTUBET EMMEYEN ORTAMDAN  KURTARMAK İÇİN ,ÇELTİK KABUĞUNDAN  TALAŞ ÜRETİP TESLİM EDECEK

-ÇIKAN GÜBRESİYLEDE FERMANTE ENERJİ ELDE EDİP  ELEKTİRİK ÜRETECEK VE BU  İŞLEM ESNASINDA MUDURNU DERESİNİ ARITIP MUDURNU OVALARINA TEMİZ SU SALACAK,

-ÇIKAN POSASIYLA SIVI VE KURU GÜBRESİYLE HAYVANCILIĞIMIZIN, SİLAJ VE OT BİTKİLERİ TARIMININ  VERİMİNİ ÇOŞTURACAK,

-ENERJİ ELDE EDERKEN OLUŞAÇAK SU BUHARI İLE MUDURNU EVLERİNİ ISITACAK VE SERACILIĞIMIZI BAŞLATACAK,

                        -KURULACAK ŞİRKETE KÜÇÜK HİSSELERLE KATILIMDA BULUNULUP, ENERJİ VE YAN AVANTAJLARDAN ELDE EDİLECEK YILLIK GELİRLE,  KÜÇÜK ORTAKLARIN HAKLARINI KORUYACAK TÜZÜKLE, FAALİYET KARI ELDE EDİP EKONOMİK DEĞER VE FAYDA SAĞLAYACAK, AYNI ZAMANDA  MUDURNU’MUZU ÇEVRE FELAKETİNDEN KORUYACAK GİRİŞİMCİLERE DESTEK OLUNMALIDIR.

Siyasi Temsilcilerimizin sorunlarla ilgili çalışmaları siz değerli halkımızın ilgisi, takibi ve  desteği ile kısa zamanda çözülebilecektir.Seçilmiş temsilcilerimiz ise sorumlulukları gereği işlerini ve hizmetleri takip edecek çalışacaklardır.
İktidarın siyasi seçilmişlerinin ve temsilcilerimizin  vatandaşa A partisi B partisi ayırımı yapmadan hizmet etmeleri durumunda , mensubu bulunduğu siyasi partinin oy derecesi puanı yükselecek, birlik ve  beraberlik, sevgi ,saygı daha da çoğalacak , işte o zaman yapılan hizmetler hak ve halk nazarında gerçek anlamını bulacaktır.

Halkımız, seçmenimiz her hizmetin seçilmiş hükümet ,iktidar tarafından yapıldığını çok iyi bilmektedir.Başarmak faydalı olmak hepimizin isteğidir.Düşünce paylaşımı, fikir birliği ve iletişim bu sürecin temel taşıdır. Bilinen, Yapılan ve yapılacak olan işleri desteklemek, fayda sağlamak üzere,  sizlerle zaman zaman MUDURNU’MUZA MEKTUPLAR la iletişim sağlamağa çalışacağım.Zira bir Mudurnu gönüllüsü olarak bunu, HAK ve HALK önünde kendime görev biliyorum.
Yukardaki ihtiyaçlarımızın bir an önce tamamlanması, sorunların çözülmesi isteğimizle her şey vatanımz Mudurnu’muz için diyor birlik içinde sağlıklı,hayırlı, huzurlu ,bereketli günler diliyorum.
MUDURNU GÖNÜLLÜSÜ,  Uğur TÜRESİN  MUDURNU HABER

www.mudurnuhaber.com

 

“MUDURNUMUZA MEKTUPLAR (1)” için bir yanıt

  1. “İnsan, gözden ibarettir aslında, geri kalan cesettir. Göz ise ancak dostu görene denir.”
    Demiş Mevlana ..

    Çok değerli abim, senin gözün Mudurnu dan başka birşey görmüyor ve yine Mevlana nın dediği gibi “GÖRDÜĞÜN KADARDIR DEĞERİN”

    Şiddetle ümit ediyorumki, hem mudurnulu hem de yazında bahsettiğin sorumlu kişiler SENİ GÖRÜYORLARDIR…..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir