Mudurnu Tarihine sahip çıkılmalı

Mudurnu Tarihine sahip çıkılmalı

 

Mudurnu Keyvanlar Konağı işletmecisi Bolu Belediye Meclis Üyesi Sami ÖZDEMİR Mudurnu köylerindeki  Tarihi yapılara mutlaka sahip çıkılmalıdır dedi.

Özdemir,  Bolu Mudurnulular Derneği  Başkanlığı döneminde Mudurnu ilçesindeki Tarihi yapılar ile ilgili bazı çalışmalar  yatıklarını  ifade etti. Bu çalışmalardan biri ve en önemlisinin Mudurnu İlçesi Güveytepe Köyündeki  Eski Tarihi cami nin tamiri ve tadilatı olduğunu belirten ÖZDEMİR burası ile ilgili ödenek çıkmıştı ve Mudurnu Müftülüğüne aktarıldığını biliyorum, ama geçen hafta yaptığımız ziyarette   Tarihi Caminin iyice  döküldüğünü  gördüm bunun takipçisi olacağım dedi.

SAMSAÇAVUŞTAKİ  ESKİ DEĞİRMEN HAYATA GEÇİRİLMELİ

Özdemir, Mudurnu ilçesi Samsaçavuş köyündeki Eski Tarihi Değirmenin bakımsızlıktan dolayı harabeye döndüğünü belirterek, burası için  bir Proje  hazırlanarak burası hayata geçirilmeli, bu Değirmenin işlememesi için hiç bir engel yok,  Değirmeni çalıştırabilecek kapasitede su halen boşa akıyor, burada bölgede oluşturulacak  Organik Tahıl üretimi  işlenip Köylüye ve bölgeye ciddi anlamda gelir getirebilir dedi.

www.mudurnuhaber.com

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir