MENÂKIB-I AKŞEMSEDDİN

MENÂKIB-I AKŞEMSEDDİN

Bolu nun Göynük İlçesinde Kabri bulunan Fatih Sultan Mehmed’in Hocası, Ankaralı Hacı Bayram-ı Veli’nin Öğrencisi ve Osmanlı Devleti’nin manevi mimarlarından gönül adamı Akşemseddin’in menkibelerinin toplandığı ve onun tasavvufi görüşlerinin de anlatıldığı önemli bir eser okuyucu ile buluştu.

Bu değerli çalışmayı Doç. Dr Bilal AKTAN ve Dr Mustafa GÜNEŞ uzun incelemeler sonucunda okuyucu ile buluşturmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek, Bolu Göynük te Kabri bulunan Akşemseddin anma günü programında bu değerli eseri okuyucular ile buluşturmak için çalışmalar yaptıklarını belirttiler.

 

Dr.Mustafa GÜNEŞ, Bilgin, mutasavvıf, şair, dil, kültür, edebiyat ve Tıp tarihimizin önemli kişilerinden birisi olan Akşemseddin’in hayatını konu alan, en güvenilir kaynak Menakıb-ı Akşemseddin’in, farklı nüshaları da dikkate alınarak ortaya konulan çeviri yazı ve günümüz Türkçesine çevirisi ilk defa bu eserle okuyucu ve araştırmacıların hizmetine sunuldu dedi.

H yayınlarından çıkan bu değerli eser toplam 128 sayfadan oluşmakta olup, 7 tl den kitapçılarda satışa sunuldu.

 

Bu değerli çalışmayı  bizler için kaleme alan değerli Hocalarımıza Bolu ili yaşayanları adına teşekkür ederiz.  MUDURNU HABER

 

www.mudurnuhaber.com

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir