Liseli Kız Öğrenci Kayıplara Karıştı

Mudurnu ilçesindeki evinden altı gün önce ‘Hastaneye gidiyorum’ diyerek çıkan 16 yaşındaki lise öğrencisi Esra A., kayıplara karıştı.

 

Mudurnu ilçesindeki evinden altı gün önce ‘Hastaneye gidiyorum’ diyerek çıkan 16 yaşındaki lise öğrencisi Esra A., kayıplara karıştı. Kız öğrencinin ailesinin tedirgin bekleyişi devam ederken, abisi Muharrem Kanat, “Allah kimsenin başına böyle olaylar vermesin. Kardeşimi görenlerin bize haber vermelerini rica ediyorum” dedi.

Mudurnu Çok Programlı Lisesinde eğitim gören ve yaz tatili için ailesinin yaşadığı Mudurnu’nun Güveytepe köyüne giden Esra A., 23 Temmuz 2015 Perşembe günü İzzet Baysal Üniversitesi Diş Fakültesi’ne gideceğini söyleyerek evden ayrıldı. Diş Hastanesinde muayene olduktan sonra bir daha evine dönmeyen Esra’nın ailesinin gözü yaşlı bekleyişi sürüyor. Esra A.’nın abisine, “Otobüsü kaçırdım, ertesi gün geleceğim” dediği ancak telefonunu kapatarak kayıplara karıştığı ifade edildi.

Esra A.’nın abisi Muhterem Akkanat, kardeşinin yaz tatili için Bolu ‘nun Mudurnu ilçesi Güveytepe köyüne geldiğini belirterek şunları söyledi: “Diş tedavisi için muayene sırası almış. Muayene sonrasında aradım, bana ‘Otobüsü kaçırdım yarın geleceğim’ dedi. Ama sabah  köyümüze gelen araca yine binmemiş. Defalarca aramamıza rağmen ulaşamadık. Telefonunu kapatmış. Mudurnu Jandarma Bölük Komutanlığı ve BOLU  İl Emniyet Müdürlüğü  ekipleri kardeşim için çalışmalara başladı. Kardeşimin okuldaki arkadaşlarından yardım istedik. Allah kimsenin başına vermesin. Yarın bu tip olaylar başkasının başına gelebilir.

www.mudurnuhaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir