Köylü memnun , Esnaf isyanlarda

Köylü memnun , Esnaf isyanlarda

Mudurnu ilçesinde 4 Şubat 2016 tarihi itibari ile Trafiği  rahatlatmak amacı ile değiştirilen Pazarın günü hakkında  çeşitli tartışmalar ilçenin gündemine oturdu.

KÖYLÜ MEMNUN 

Mudurnu pazarının perşembe gününe alınmasının Mudurnu köylerinden gelen vatandaşlara sorulduğunda iyi bir karar ve geç kalınmış bir karar olarak algılanıyor. Köylerden gelen vatandaşlar , pazarın  hafta içine perşembe gününe alınmasının Mudurnu köylüsünün hem pazar işini hemde  resmi dairelerdeki işini birlikte görmesinden dolayı kendileri için iyi bir karar olduğunu ifade ettiler.

 

  MUDURNU ESNAFI İSYANLARDA

Mudurnu Esnafının çoğunluğu alınan bu kararın yanlış olduğunu ve bir an önce geri adım atılmaması halinde imza kampanyası başlatacaklarını ve haklarını arayacaklarını ifade ediyorlar. Mudurnu Esnafları  daha önce  hafta içi 5 gün  normal iş yaptıklarını Cumartesi günü Mudurnu nun pazarında ise ilçede bir hareketlilik yaşandığını ifade ederek, şu an pazarın perşembe gününe alınması ile birlikte, hafta içi 5 günün tamamen  boşa çıktığını ve insanların Cumartesi günüde pazar yok diye gelmemesinden dolayı 2 haftalık bir süreçte cirolarda %70 %90 oranında düşüş olduğunu belirttiler.

 

 BÖYLE GİDERSE BORÇLARIMIZI ÖDEYEMEYİZ

Esnaflar, Mudurnu ilçesinin çok ciddi bir darboğazdan geçtiğini ifade ederek, 25 Mart ta Mudurnu tavukçuluk un kapanması ve pazarın gününün değiştirilmesi  Mudurnu Esnafına büyük darbe vuracak, çeklerimizi ve senetlerimizi ödeyemeyeceğiz,  ne yapacağımızı bilemiyoruz dediler.

 

www.mudurnuhaber.com

 

“Köylü memnun , Esnaf isyanlarda” için bir yanıt

  1. KÖYLÜ MEMLEKETİN EFENDİSİDİR ONLAR MEMNUNSA HERKES MEMNUN OLMALIDIR SAYGILARIMLA.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir