“KOCA MUDURNULU” ve HIZIR.

“KOCA  MUDURNULU” ve   HIZIR.

Çocukluğumdan  kalma, hatırladığım ve sevdiğim  vurgulardan biridir “ Koca Mudurnulu”deyişi. Güzel bir iş başarmış, ahlakını ve becerisini doğru kullanmış, topluma yararlı işler yapmış gösterişten kendini koruyabilmiş olana verilirdi  bu  unvan .“ Koca Mudurnulu” seslenişi, toplumun sevgisini açığa vurur, alçak gönüllü ortak bir ödüllendirme  ilanı sayılırdı. Mudurnulu olmak güzeldir de, “Koca Mudurnulu “olabilmek pek kolay değildi

İnsan  oğlu, yaşadıkça, büyüdükçe ve piştikçe  insanları daha iyi anlıyor, kendini daha anlaşılır olma halini gerçekleştiriyor. Büyüklerimiz hep söylerler bir arkadaşını ya yolculukta ya içki masasında veya  kötü an ve iyi günlerinde diye. Bu hafta  başı Mudurnu haber sitemiz ve gazetemiz sahibi Aydın Özpelit kardeşimle birlikte Mudurnu ilçemizin turizm elçisi ortak arkadaşımız  Sadi Yılmaz beyin kına ve nikâh törenlerine katıldık gönül dostumuzu  mutlu ettik mutlu kaldık Mudurnu’muz ve insanımız için araştırma yaptık birçok öğretilerle döndük Mudurnu’muza. Gaziantep’te, İstanbulda yaşadıklarımızı öğrendiklerimizi  Aydın kardeşimin anlatımına bırakıyorum ve diyorum ki.

Yıllardır Mudurnu’muzun halkımızın sesi olma yolunu seçen ve bizlere en taze ve doğru haberleri, en kısa zamanda  haber sitesinden, gazetelerinden basılı olarak nakleden olaylar karşısında kamuoyu aydınlatan, yol gösteren, fikir üreten, düşünme alışkanlığını aşılayan, iyi ve yaslı günlerimiz için Mudurnu haberi  bizlere kazandıran Aydın Özpelit’le dolu dolu üç gün  yaşadım.

Yolculuğumuzda hep daha iyiyi güzeli   memleketini  düşünen Aydın Özpelit  Uğur  abi ne yapabiliriz de Mudurnu’muzda bir üretim yaparız inşallah bir gün Hızır banada uğrayacak yardım edecek mi, arzu ettiğim üretimleri  ne zaman gerçekleştireceğim diye sordu. O anda ne  düşündüğümü  söylemedim köşe yazım için sakladım. Aydın kardeşim kendin Hızır olmuşsun  sevginle  Mudurnu halkının Hızırı olmuşsun Mudurnu’ nun en önemli  ihtiyacı  iletişim haber fabrikanı kurmuşsun. Bütün fabrikalar  bir takım hammaddeleri  alır, bunları işler piyasaya sürerek satar. Haber siteni ve haber gazete fabrikanı diğer fabrikalar gibi kurmuşsun hammadden haber. Tek farkın haber hizmetlerinin  ücretsiz oluşu, her hangi bir maddi  imkân istememen.

Mesleğinin zorluğu ve cilvesinden gönül yorgunluğundan çoğumuzun  söylediği Mudurnu’muzun  fesat deresi unvanından  kurtulmak için rabbimiz görev  vermiş  sana ve çok kısa bir dönemde elbirlikleri ile bu gerçekleşecek bu arzun  sayende inşallah.

Gerçekten memleketimizi seven tüm hemşerilerimiz ile birlikte daha güzel günler için , sosyal sorumluluğunu yerine getiren haber fabrikamızı kuran bizleri  sevgiyi bilgiyle donatan  Aydın Özpelit kardeşime teşekkür ederek Mudurnulular gibi saygımla kolay gelsin diyorum“Koca Mudurnulu Hızır AYDIN ÖZPELİT “ …

    Uğur  TÜRESİN    MUDURNU HABER  www.mudurnuhaber.com

 

““KOCA MUDURNULU” ve HIZIR.” için 4 yanıt

  1. Sevgili Uğur Türesin,yukada ki anlatımınız gerçekten duygularıma,düşündüklerime tercüman olmuş.Dünya’nın her yerinden takip edilen MUDURNU HABER gazetesi olmasa memleketimizin haberlerini nasıl öğrenirdik acaba?Bir çok haberi Mudurnu öğrenmeden bizlerin görüşmesinden öğrenip şaşırıyorlar…Çok zor şartlarda,maddi ve manevi olarak büyük emeklerle hazırlayan sevgili,başarılı,sabırlı,vefakâr AYDIN ÖZPELİT’e sonsuz teşekkür eder,sevgilerimi iletirim..

  2. değerli UĞUR ABİ yazını okudum tam benim anlatmak istediklerime tercüman oldunuz.iyi ki varsınız,sizin gibilere MUDURNU nun çok ihtiyacı var.sizler zamanında işçiniz olarak çalışan AYDIN arkadaşıma;bu işçi deyip geçmediniz,elinden tuttunuz ve geçte olsa yorum yapmaya alışan bir halk oluşturdunuz.eğer ben bugün yorum yapabiliyorsam önce zat-ı alinize ondan sonra AYDIN arkadaşıma şükranlarımı sunarım.benim isteğim etik sınırları içinde daha konuşan,konuştukça birbirini anlayan,aramızdaki tabuların kalktığı,hiç kimsenin birbirinden farkı olmayan,aramızda hayali bürokrasi engeli olmayan konuşan MUDURNU istiyorum!…

  3. Bizleri mutlu anlarımızda yalnız bırakmayan saygıdeğer candostlarım Aydın ÖZPELİT bey ve Uğur TÜRESİN beylere yürek dolusu teşekkür ediyoruz. Mudurnu’ya gönül vermiş ve kendisini uzaklarda da olsa Mudurnu’lu gibi hisseden bendeniz, eşime de böylesine güzel insanların yaşadığı çok farklı, çok özel şirin ilçemiz Mudurnu sevgisini tattırmak ve oradaki tüm dostlarımı ziyaret edebilmek amacıyla ilk fırsatta geleceğiz. Mudurnu’yu ve Mudurnu’lunun siz güzel insanlarını temsilen özverileriyle ve nezaketleriyle aramızda bulunan dostlarımıza da İade-i ziyarette bulunacağız inşaallah. Gaziantep’te de bir Mudurnu’lu dostunuzun bulunduğunu untmayın. Yapabileceklerimle her zaman Mudurnu’ya ve Mudurnu’lulara hizmetten bahtiyar olacağım. Tebrik eden dostlarımıza, çelenk göndererek bizleri kutlayan başta sayın Belediye Başkanımız Mehmet İNEGÖL beyefendiye, saygıdeğer hocam sevgili Kamuran ESEN hanımefendiye,YARIŞKAŞI KONAĞI’nın sahipleri saygıdeğer Mükerrem ve Nevzat ANLITAN ailesine, sevgili Mustafa VARLIK hocama, bu sayfada bizleri tebrik eden dostlarımıza ve dostluklarını asla unutamayacağımız Mudurnu’lu tüm sevdiklerimize tekrar teşekkürlerimizi arz eder, sonsuz sevgi ve saygılarımızı sunarız. Herşeyin en az Mudurnu’muz kadar güzel olması dileklerimizle esenlikler dileriz. M. ve Sadi YILMAZ Ailesi. (Cep No: :0532 4551834)

  4. Sevgili Uğur TÜRESİN Mutlaka Bir Gün Sizn Emeklerinizin karşılığı olacaktır.Aydın ÖZPELİT Değerli arkadaşım Allah sana Uzun Ömür versin.Emeklerini Rabbim Görürde Birde Mudurnulular görsün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir