İPEK YOLUNDA MOLA NOKTASI SÜNNET GÖLÜ | Mudurnu'nun Haber Sitesi


Mudurnu Haber


 • ANKET
  • Mudurnu Pazarı hangi gün kurulmalı

   Anket Sonuçları

   Yükleniyor ... Yükleniyor ...
 • 

  Mudurnu'nun Haber Sitesi
  • Sağlıklı Ürünler Mudurnu AVM de
   Sağlıklı Ürünler Mudurnu AVM de
  • HAYAT TEDBİRLE NORMALE DÖNÜYOR
   HAYAT TEDBİRLE NORMALE DÖNÜYOR
  • Turizmde canlanma iç pazar ile başlayacak
   Turizmde canlanma iç pazar ile başlayacak
  • Medirevo Nedir?
   Medirevo Nedir?
  • Kenevir Tohumu yağının Faydaları
   Kenevir Tohumu yağının Faydaları
  • Mide ve bağırsak kanserinden koruyan mucize besin iğdenin faydaları
   Mide ve bağırsak kanserinden koruyan mucize besin
  • Tarım ve Hayvancılık yapana Faizsiz Kredi, işte şartlar
   Tarım ve Hayvancılık yapana Faizsiz Kredi, işte şa
  • Mudurnu 3. Etap Toki de Satılık 3+1 daire
   Mudurnu 3. Etap Toki de Satılık 3+1 daire
  • El ele hep birlikte güzel bir Mudurnu için
   El ele hep birlikte güzel bir Mudurnu için
  • 2020 yılı SGK’ya ödenecek prim miktarları
   2020 yılı SGK’ya ödenecek prim miktarları
  İPEK YOLUNDA MOLA NOKTASI SÜNNET GÖLÜ
  İPEK YOLUNDA MOLA NOKTASI SÜNNET GÖLÜ
  Bu Haber 3.193 kez okundu.
  20 Şubat 2016 16:32
  Font1 Font2 Font3 Font4
  

  İPEK YOLUNDA MOLA NOKTASI SÜNNET GÖLÜ

  “ Tabiatın Kalbi Boluda ,Mudurnu Göynük, Seben ilçelerimizin Canlı Tarihini, Yaşayan Ahilik Kültürünü, Bozulmamış Doğasını ve Asırlık Mutfak Lezzetleriyle Görülmeyenleri Görmek Keşfetmek için Sünnet Gölü tatilcilere dört mevsim gezi tatil imkanı sunuyor “

  Şehirlerin gürültülü kalabalığından uzakta Bolu Göynük renkli göl Sünnet Gölünde bir mola.
  Yaşlı kara çam ağaçlarının içinde Gün boyu renk değiştiren gölün suyuna akseden gökyüzü ve çam ağaçlarının renkleri, sakinlik duygusu içinde göl kenarındaki tesislerin samimiyeti burayı daha güzel tarif eder.

  Avrupa kıtasından Asya kıtamıza Anadoluya açılan eski İstanbul Ankara ortası E1 yolu üzeri ulaşılan Mudurnu Göynük ilçeleri arasındadır Sünnet gölü.

  Asırlardır kıralların askerlerinin geçiş konaklama aynı zamanda diplomatik ve Hindistana kadar uzanan ticari ipek yolu üzerindeki Göynük, Mudurnu ve Sünnet gölü mola noktası olarak tarihe malolmustur.

  Gölün tertemiz suyu çevresindeki zengin bitki örtüsü yerel halkın doğal yaşamı Ahiklik kültürü ile Göynük Mudurnu Seben ilçeleri öne çıkıyor, yeni konsep eko turizmimiz için görülmeyenleri görmek anlamında hak ettiği yeri almayı bekliyor Sünnet gölü.

  Doğal yaşam alanlarına Sünnet Gölüne ulaşmak çok kolay 
  Dört mevsim bilgece tatil için Sünnet gölü DOĞAL YAŞAM OTELİNDE ister dinlen ister eğlen ister yürüyüş parkurlarıyla dag, av sporlarıyla form tutabilirsiniz. Çevre gezilerinizde ilçelerdeki esnaf lokantalarından asırlık lezzetleri tadabilirsiniz.
  Ülke turizminin Rusya Suriye kırizi sıkıntılarına karşı Bolu bölgemiz yenilkci turizimcilik için anahtar olacagı görünüyor ilersi için.

  Nereler Görülebilir
  GÖYNÜKTE arasta çarşılarından el dokumaları,tahta kaşık,uhut çimen özü marmelatı,çam suyu alışveriş yapaparak, Göynükte Fatih sultan Mehmetin hocası tıp bilgini Akşemseddin hazretleri , Ömer Sıkkin ,Debbah dede türbeleriyle Gazi Süleyman Paşa cami ve hamamlarını , çubuk,sünnet gölü ve Çatak kaplıcasını görebilirsiniz.

  MUDURNUDA Osmanlının ve Cumhuriyetin kuruluşunda etkin öncü rol almış izlerini belgelerini görebilir, dünyaca meşhur Osmanlıdan beri devam eden tavukculugu, ilçede Abant gölü,Sülüklü gölünü , Kara Murat gölünü görebilir günü birlik veya konaklamalı Sarıot ve Babas kaplıcalarında banyo yapabilirsiniz,el sanatları ile ünlü tarihi arasta çarşısından organik yerel meşhur tadlar Mudurnu saray,depme, çubuk,köpük helvalarını , baklava çeitlerini ,alıç ,kekik sirkeleri,bakliyatlar köy ekmekleri,tarhana ,makarna süt ürünleri alışverişleri yapabilirsiniz. Tarihi yıldırım Beyazıt hamamı camisini, Halveti,Kadiri dergahlarını Mevlana soyundan Şeyh Fahreddin Rumi,Şeyh Hayretin Tırsi, Şeyhülimran hazretleri gibi birçok din bilim ilim alim velileri türbelerini ziyaret edebilirsiniz. Açık ve kapalı kent müzeleriyleyüzyıllık tarihi konakları gezebilir konaklayabilirsiniz.

  Seben ilçemizde Lidya Frikyalılardan kalma kaya evlerini, fosil ormanları kalıntılarını, kekik kokulu etleri ile meşhur lokantalarını ,Pavlu kaplıcalarını, FE GE KÜTÜK EVLERİ TESİSLERİNİ Seben gölünü ve yayla köylerini, peri pacaları vadisinde traking doğa yürüyüşleri yapabilir görebilir keşfedebilirsiniz.

  Bolu bölgemiz ulaşım yakınlığı doğanın bozulmamış doğal güzellikleriyle, kültürü ,tarihiyle ülkemizin dünyanın yeni turuzim trendi olması beklenmektedir.
  Uğur TÜRESIN. 20/2/2016

  www.mudurnuhaber.com 

  YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


  Yukarı Geri Ana Sayfa
  sanalbasin.com üyesidir İnternet Yayıncıları derneği üyesidir İnternet Yayıncıları derneği üyesidir İnternet Yayıncıları derneği üyesidir