HUZURLU MUTLU VAKUR BABA | Mudurnu'nun Haber Sitesi


Mudurnu Haber


 • ANKET
  • Mudurnu Pazarı hangi gün kurulmalı

   Anket Sonuçları

   Yükleniyor ... Yükleniyor ...
 • 

  Mudurnu'nun Haber Sitesi
  • Kış aylarında koronavirüsten korunma rehberi
   Kış aylarında koronavirüsten korunma rehberi
  • Sağlıklı Ürünler Mudurnu AVM de
   Sağlıklı Ürünler Mudurnu AVM de
  • HAYAT TEDBİRLE NORMALE DÖNÜYOR
   HAYAT TEDBİRLE NORMALE DÖNÜYOR
  • Turizmde canlanma iç pazar ile başlayacak
   Turizmde canlanma iç pazar ile başlayacak
  • Medirevo Nedir?
   Medirevo Nedir?
  • Kenevir Tohumu yağının Faydaları
   Kenevir Tohumu yağının Faydaları
  • Mide ve bağırsak kanserinden koruyan mucize besin iğdenin faydaları
   Mide ve bağırsak kanserinden koruyan mucize besin
  • Tarım ve Hayvancılık yapana Faizsiz Kredi, işte şartlar
   Tarım ve Hayvancılık yapana Faizsiz Kredi, işte şa
  • Mudurnu 3. Etap Toki de Satılık 3+1 daire
   Mudurnu 3. Etap Toki de Satılık 3+1 daire
  • El ele hep birlikte güzel bir Mudurnu için
   El ele hep birlikte güzel bir Mudurnu için
  HUZURLU MUTLU VAKUR BABA
  HUZURLU MUTLU VAKUR BABA
  Bu Haber 3.195 kez okundu.
  20 Haziran 2015 11:28
  Font1 Font2 Font3 Font4
  

  HUZURLU MUTLU VAKUR BABA

  Kendi deyimiyle ” Böyük Türkiye” ,hayranlarının sözüyle Baba, Barajlar Kralı, Çoban Sülü, Devlet Millet Adamı , Demokrasi Insanı, Süleyman DEMİREL 91 yaşında hakka yürüdü.

  1924 yılında Isparta İslamköy de doğan İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliğinden mezun olup Orta Doğu Teknik Üniversitesinde öğretim görevlisi, serbest mühendislik ,mūtahitlik görevlerinden sonra 1962 yılında Adalet Partisinde siyasete başlayıp. 1965’te Isparta’da Milletvekili seçilmiştir. 1969-70-75-79-91 yıllarında Başbakanlık görevlerinde bulunmuştu. 5 yılı aşkın Devlet Su İşlerinde , 35 yıl Siyasi, 7 yıl Cumhurbaşkanlığı görevlerini yaparak yurdumuza demokrasi ve kalkınma anlamında demokratik kuralların işlemesi için mücadele etmişlerdir.

  Türkiye’nin 80’li yıllara kadar altyapı yol, su, elektrik, barajlar, eğitim ,hastane, havalimanları ve 1. Boğaz Köprüsünü, bir çok fabrikaların kurulmasını sağlamış bir liderimizdir Süleyman DEMİREL. Türk siyasetinin fotur şapkalı ve güçlü hafızası ile meşhur olmuş siyasi būyūğūmūzdūr. Kendilerine basın mensupları başarılı oldunuz mu diye sorulduğunda, bize Mustafa Kemal ATATÜRK öyle bir miras bıraktı ki bu miras hiçbir hizmetten daha değerli değildir. Bizler Cumhuriyetimiz, Demokrasimiz için başarılı olmaya çalıştık demiştir.

  Kalkınma hamlelerinde Türk Silahlı Kuvvetlerini kışlaya çekme mücadelesiyle birlikte sık sık darbelere muhatap kalmıştır. Türkiye’de Demokrasi mücadelesinde yasaksız Türkiye için uğraşan 9.cu Cumhurbaşkanımız Süleyman DEMİREL şehirde ne varsa kırsalda ve köyde de o olacaktır hedefiyle çalışmış siyasi liderlerimizdendir. 199 8 yılında Mudurnu ilçemizi şereflendiren 9.cu Cumhurbaşkanımız DEMİREL, O gün için dünyanın üçüncü büyük tavuk kesimhanesi açılışında bizleri, Mudurnuluyu kutlayarak ‘ Sözleşmeli üretim modeliyle Türkiye’de örnek model olan Mudurnu Tavukçuluk başarılı olmuştur.

  Arkadaşım Tevfik Türesin ve Mudurnuluları Devletim ve şahsım adına kutluyor , tebrik ediyorum ‘ sözlerini hatıra şeref defterine yazmışlardır. Kendine özgü töleranslı, hoşgörülü, pratik üslubuyla “‘Barışmasını bilmiyorsan tartışmayacaksınDemokrasi halktır’” diyerek devlet meselelerinde dargınlık yapmamış, yaptırmamıştır.

  Siyasi çalışma ve hizmetleriyle milletin adamı olan kendini son anına kadar huzurlu mutlu vakur hisseden Baba Süleyman DEMİREL Dünya ve Türkiye siyasi tarihinde Türkiye’nin önemli lideri, iyi insan olarak uzun yıllar unutulmayacak kalplerimizde yaşayacaktır. Tüm yurdumuza baş sağlığı dileyerek büyük Türkiye’nin iyi insanının mekanının cennet olmasını Cenabı Haktan niyaz ediyorum.

  Yaptığın hizmetlere Teşekkürler BABA

  Uğur TÜRESİN

  MUDURNU HABER 17.6. 2015.

  YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


  Yukarı Geri Ana Sayfa
  sanalbasin.com üyesidir İnternet Yayıncıları derneği üyesidir İnternet Yayıncıları derneği üyesidir İnternet Yayıncıları derneği üyesidir