CHP MUDURNU İLÇE BAŞKANLIĞINDAN HALKIMIZA VE PARTİLİLERİMİZE DUYURULUR

 

http://www.abanttv.com.tr/istifa-eden-resne-konustu.html

 

CHP MUDURNU İLÇE BAŞKANLIĞINDAN HALKIMIZA VE PARTİLİLERİMİZE DUYURULUR

 

12.12.2013 Tarihi itibarı ile 10 arkadaşımla birlikte parti içinde bulunduğumuz görevlerden ve adaylıklardan çekilmiş bulunmakla birlikte Genel Merkezimizin almış olduğu kararlar doğrultusunda partimiz için çalışmaya devam edeceğiz.

Bizler göreve geldiğimiz andan itibaren, parti içinde yaşanan bazı sıkıntıları çözebilmek için büyük çaba gösterdik . Aday belirleme sürecinde parti içinde kırgınlık, dargınlık, bölünme olmaması ve CHP’ye yakışır bir şekilde , demokratik ortamda belediye başkan adayımızı belirlemek için, ön seçim ile, üyelerimize sorulması ve belediye başkan adayımızı üyelerimizin belirlemesi gerektiğini söyledik, ısrar ettik ve bunu savunduk.

Sizlerin de yakından bildiği gibi, uzun senelerdir  bu partiye hizmet veren, hizmetlerinin ötesinde bu partiyi sahiplenen ve hatta sahiplenmenin de ötesinde, tapulu malları gibi kullanan ve onlar olmadan hiç bir şey yapılamayacağını düşünen bazı partili büyüklerimiz,( ki sizler onların kim olduğunu çok iyi biliyorsunuz), bizim seçilmiş irademize ve aldığımız kararlara saygı duymadılar . Duymadıkları gibi  onlara sorulmadan, danışılmadan hiçbir karar alınamayacağını, aldığımız bu kararın onların istediği gibi olmadığını ve uygulanamayacağını söylediler. Bizler ısrarla ve büyük bir onurla aldığımız kararı savundukça, bizleri baskı altında tutmaya ve yıpratmaya başladılar. İl başkanı ve il yönetimi ile karşı karşıya getirdiler. Hatta taraf yaptılar. Genel merkeze atama yaptırdılar.

Allah aşkına söylermisiniz, belediye başkan adayımızı, partiyi yıllarca hegomenyalarını kurarak istediği gibi yöneten ve yönlendiren insanların yerine, çoğulcu bir katılımla, partili üyelerimizin belirlemesinde ne sakınca olabilir? Bu çok daha demokratik olmaz mı? Üstelik bütün bu kararlar, sizlerin istediği gibi olacaksa bizlere ne gerek var? Adama sormazlar mı ” siz CHP’yi mi, yoksa bu insanları mı temsil ediyorsunuz?” diye. Sonra, sıra gençlere, bizlere ne zaman gelecek?. Artık gençler de doğup, büyüdükleri yerlerde söz sahibi olmak istiyorlar.

Bizler Ulu Önder Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet Halk Partisini en iyi şekilde ve şartlarda temsil ederek , herkesin düşünce ve fikirlerini söyleyip , savunabileceği bir ortamda, halkı soyutlayarak değil kucaklayarak ve  paylaşarak hizmet etmek istiyoruz. Bundan ötürüdür ki, ben ve arkadaşlarım, bizler için çok kutsal olan bir vazifeden, maalesef  ve istemeyerek, Onurlu, Şerefli, Haysiyetli dik duruşumuzu muhafaza etmek ve mevcut belediye başkanımız Sayın Mehmet İnegöl’ün seçimlere daha rahat ve problemsiz hazırlanıp, seçimlerde bizleri en iyi şekilde temsil edip başarılı olabilmesi için,  görevlerimizden ve adaylıklarımızdan istifa ediyoruz.

Hakkınızı helal ediniz

Kamuoyuna duyurulur…

Selçuk İlyas RESNE

www.mudurnuhaber.com

“CHP MUDURNU İLÇE BAŞKANLIĞINDAN HALKIMIZA VE PARTİLİLERİMİZE DUYURULUR” için 4 yanıt

  1. Olmadı SELÇUK Başkan olmadı, Birilerinin ekmeğine böylece kaymak sürmüyormuyuz..?

  2. hayır beklenilen neydi anlamıyorum memleketi için çalışan mudurnu halkı tarafından sevilen bir belediye başkanı varken ve tekrar aday olacakken neden bir başka aday çıkarıp durumu bu noktaya getirdiler anlam veremiyorum.

  3. selcuk abi sen boyle yaptıysan vardır bır sebıbı ( lakın senı ozleyıp hatır sorar olduk ama kapılar kapatılmıs hayırlısı olsunnn )

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir