BOLU BİZİ DIŞLIYOR MU?

BOLU BİZİ DIŞLIYOR MU?

İstanbul Mudurnulular Platformu üyesi Tayfun ÜNSAL   Mudurnu Kültür Turizm ve Dayanışma Derneğinin  düzenlediği  ( Mudurnu Sorunları ve Çözüm yolları ) Konulu toplantıda söz aldı.

Toplantı da  Bolu Valiliği ve Bolu İl Özel İdare Müdürlüğünde Mudurnu Turizmi için başlatılan bir çalışma yok,  Bolu nun bazı ilçeleri sanayi imarına kavuşturuluyor, bazı bölgeleride Turizm imarına açılarak Turizm bölgesi ilan ediliyor.

Biz bir taraftan Mudurnu Turistlik bir bölge Tarih, Kültür Başkenti diye tanıtırken,  Bolu nezdinde alınmış kararlara baktığımızda sanki Turizm ile alakalı MUDURNU hiçbir değer ifade etmiyormuş gibi,  dışarıda yaşayan bir Mudurnulu olarak bir dışlanmışlık sezinliyorum dedi.

ÜNSAL, diğer bir konunun ise, Tavukçuluktur. Tavukçuluğun startı burada verilmiştir ve yıllar önce Mudurnu Tavukçuluk kurulmuştur,  Bolu nun bir çok ilçesinde Tavukçuluk ile ilgili bir çok faaliyet başlamıştır.

 

 

KIBRISCIK TA  ÇALIŞMA VAR MUDURNU DA YOK

Ünsal, Kıbrıscık ilçesinde  Tavukçuluk Mudurnu  kadar yaygınlaşmamasına rağmen , Hayvansal Gübre üretim Projesi  Kooperatif kurularak Hayvansal Gübre üretimi ile ilgili çalışmalar yapılıyor.

 

EK POTANSİYEL SÜREKLİ MUDURNU YA KAYDIRILIYOR

Ünsal, bazı Tavuk üretim çiftliklerinin Mudurnu nun çok ciddi Tavuk üretim potansiyeli olmasına rağmen, ek bir potansiyel getirmesi düşüncesi ile sürekli Mudurnu ya kaydırılıyor.  Sektör ekmek kapısıdır, doğasının da kaldırabileceği bir üretim kapasitesi söz konusu olursa problem yok. Fakat üretimlerden dolayı ilerleyen günlerde önlem alınmaması durumunda  Çevresel felaketler kapıda bekliyor dedi.

Mudurnu ilçesinde bir taraftan Kültürden bahsediyoruz, diğer yandan tam tersine hareketler var dedi.

www.mudurnuhaber.com

“BOLU BİZİ DIŞLIYOR MU?” için bir yanıt

  1. işte benim beklediğim tablo bu!nihayet MUDURNU muzdan duyarlı bir ağabeyim çıktı.sayın TAYFUN BEY sizleri DARICAMIZDAKİ BOLULULAR DERNEĞİNE MİSAFİRİMİZ olarak bekliyoruz.gelirseniz bizleri onere edersiniz.

    yıllar önce olduğu gibi şimdi de BOLU bizi dikkate almadı.biz MUDURNU lular vatansever bir o kadar da milliyetçi olduğumuz için hiçbir zaman büyüğümüze saygısızlık yapmadık.yani önce mudurnuluyuz sonra da boluluyuz demedik.her zaman büyüğümüzün arkasında durduk ÖNCE BOLULUYUZ sonra da MUDURNULUYUZ dedik.ama bu bizim bu saygınlığımızı anlayacak bir BOLU bulamadık karşımızda.

    günümüzde koltuk sevdasına düşmüş MUDURNULU siyasilerimiz koltuğunu kaybetmemek için BOLU BELEDİYE BAŞKANININ her söylediklerine temanna da bulunmaktadırlar. çünkü bunlar koltukları için MUDURNUYU feda etmeyi tercih etmektedirler.

    BOLU DA encümen üyesi olan koltuk sevdalısı SAYIN MUDURNULU HEMŞEHRİLERİM sizler böyle yapmaya devam eder,MUDURNU NUN geleceğini başkalarına teslim ederseniz gelecek nesiller sizleri LANETLE YAD EDECEKLERDİR!…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir