Bolu Basınına IVME geliyor

Bolu Basınına IVME geliyor

IVME Projesi’nin eğitimleri başlıyor

Medyalog Yapım tarafından Bolu Basınına kazandırılan IVME (AB konularında Medya Kapasitesinin Artırılması) Projesi için yapılacak eğitime tanınmış gazeteciler  ve Avrupa Birliği  uzmanları katılacak.  Proje eğitimi 28 Mart Cumartesi ve 29 Mart Pazar günleri 10.00-16.00 saatleri arasında Soylu Otel’de gerçekleştirilecek.

IVME Projesi’nin kapsamında gerçekleştirilecek eğitimde, Avrupa Birliği hakkında genel konular, Türkiye’nin AB’ye katılım süreci, AB ve Türkiye arasındaki işbirliği çalışmaları, AB sürecinde Türkiye’nin kazanımları, AB medyası, AB’de gazetecilerin hakları ve sorumlulukları ve gazetecilerin yararlanabileceği AB fonları gibi konular hakkında Bolu’da görev yapan basın mensuplarına bilgiler verilecek.

Eğitimin devam ettiği iki gün boyunca, Hürriyet Daily News Ankara Temsilcisi Serkan Demirtaş, Hürriyet Gazetesi Brüksel Eski Temsilcisi Zeynel Lüle, AB Uzmanı Şükran Yazıcı ve İletişim Uzmanı Nesrin Sevimli Bolu’da görev yapan basın mensuplarına bilgiler verecek. Bolu Basınının Avrupa Birliği konusunda bilgilerinin artırılması ve Türkiye’nin katılım sürecinin sağlıklı bir şekilde kavranmasının hedeflendiği proje ile Avrupa basını ile Bolulu gazeteciler arasında sürdürülebilir ilişkilerin kurulması sağlanacak. Aynı zamanda Bolu halkına Avrupa Birliği’nin en doğru şekilde anlatılması ve kamuoyunda oluşmuş yanlış algıların düzeltilmesinde de IVME projesi önemli görev üstlenecek.

 

www.mudurnuhaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir